вівторок, 20 січня 2015 р.

                                                         Василь Симоненко - журналіст, поет, громадянин


Якщо березень асоціюється у свідомості українців із ім’ям Тараса Шевченка, то січень проходить в Україні під знаком  Василя Симоненка. 8 січня цього року йому виповнилося б 80 років.
Василя Симоненка важко уявити старим. Він не встиг ані зістаритися, ані навіть «подорослішати» до першої сивини.  Симоненко пішов із життя в 28...
І хоча за життя поета встигло вийти всього дві книги - збірка поезій «Тиша і грім» (1962) і казка «Цар Плаксій і Лоскотрон» (1963), його сучасники вже тоді усвідомлювали - Україна втратила Поета.
Василь Андрійович Симоненко народився 8 січня 1935 року в селі Біївка Лубенського району на Полтавщині. Виховувала його мати й дідусь - батько, залишивши дружину з маленьким сином, пішов із сім'ї. У 1952 році Василь, закінчивши з золотою медаллю середню школу в селі Тарандинцях, вступив на факультет журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка. 

Ти знаєш, що ти — людина?
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.

Більше тебе не буде.
Завтра на цій землі
Інші ходитимуть люди,
Інші кохатимуть люди —
Добрі, ласкаві й злі.

Сьогодні усе для тебе —
Озера, гаї, степи.
І жити спішити треба,
Кохати спішити треба —
Гляди ж не проспи!

Бо ти на землі — людина,
І хочеш того чи ні —
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.

16.XI.1962                                                                                                                                                                                                                     

пʼятниця, 16 січня 2015 р.

Майстриня народної іграшки


Народна іграшка прийшла до нас з глибини віків. Вчитель образотворчого мистецтва Зіньківської СШ І-ІІІст. №2 Чиж Надія Пантелеймонівна навчає своїх учнів мистецтву створення народної іграшки в наш час. З її рук виходять ляльки-кубишки, ляльки-мотанки, ляльки створені з природного матеріалу, домовички оформлені виробами з солоного тіста. Зіньківська районна бібліотека для дітей працює в тісній співпраці з Чиж Надією Пантелеймонівною. 



                              Народні іграшки створені руками майстрині.


Лялька-мотанка "Янгол"


             Ляльки з природного матеріалу.


Домовички "Дружна сімейка".

Краса створена своїми руками


Вчитель Бірківської ЗСШ І-ІІІст. Маловічко Наталя Семенівна створює прекрасні картини в техніці пластилін і навчає цьому мистецтву своїх учнів.





Чарують своєю красою жар-птиці.

                                                       Розквітають фіалки.

Весняні квіти.

Годівничка для синичок.

Мистецтво творити красу



Зіньківська районна бібліотека для дітей на протязі багатьох років тісно співпрацює з учителем образотворчого мистецтва Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІст. №1 Бедюх Валентиною Борисівною. Валентина Борисівна - людина мистецтва, залюблена в навколишній світ, вміє бачити красу, створює її своїми руками і передає це вміння своїм учням протягом багатьох років. Виросло вже не одне покоління дітей, яким Валентина Борисівна прищепила любов до мистецтва. Працює вчитель в різних техніках: малювання, модульне орігамі, квілінг, декорування пасхальних яєць, вишивка, аплікація. Учні Валентини Борисівни  неодноразово були переможцями обласних і районних конкурсів декоративно-прикладного мистецтва які організовувала бібліотека.



Робота учнів  "Ми - українці".Техніка виконання - модульне орігамі.

Пасхальні яйця декоровані бісером створені руками учнів.



Картини створені руками майстрині. "Бузок"

"Улюблені іриси"

"Осінь"

Майстер-клас по створенню ляльки-мотанки



Майстер-клас по виготовленню народної іграшки - ляльки-мотанки відбувся на районному методоб`єднанні вчителів образотворчого мистецтва в Зіньківській СШ І-ІІІ ст. №1. Майстер-клас провела бібліотекар Зіньківської районної бібліотеки для дітей Чуб В.Ф.
Лялька-мотанка - традиційна українська народна лялька, є символом жіночої мудрості, вважається родинним оберегом. Це одна з найдавніших іграшок наших предків, її вигляд не мінявся тисячі років.
Мотанки були важливим елементом життя наших предків - ляльки виготовляли для дітей, передавали у спадок, дарували на весілля. 
Мистецтво створення ляльки-мотанки із задоволенням перейняли вчителі образотворчого мистецтва і будуть навчати цьому мистецтву своїх учнів.