вівторок, 31 жовтня 2017 р.

Мова - це музика для душі покладена на слова


До Дня писемності та мови в читальному залі Зіньківської районної бібліотеки для дітей організовано виставку-інстоляцію "Мова - це музика для душі покладена на слова".

Огляд книжкової виставки


В читальному залі Зіньківської районної дитячої бібліотеки до 110-ї річниці шведської дитячої письменниці Астрід Ліндгрен організована книжкова виставка "Чарівниця дитячих сердець Астрід Ліндгрен". Бібліотекарі провели огляд книжкової виставки для учнів 4-го класу Зіньківської спеціалізованої школи №1.

неділя, 29 жовтня 2017 р.

Книжечка шукає друзів

 В Зіньківській районній бібліотеці для дітей відбулася посвята в читачі учнів 1-а класу Зіньківської спеціалізованої школи №1. Діти із задоволенням познайомилися з дитячою бібліотекою та правилами користування книгою, взяли книги додому.





Домовичок-читайлик запрошує на гостини


До Зіньківської районної дитячої бібліотеки завітали учні 1-б класу Зіньківської спеціалізованої школи №1. Діти ознайомилися з дитячою бібліотекою та правилами користування книгою, відбулася посвята в читачі.


пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

Книжечка шукає друзів

В Зіньківській районній бібліотеці для дітей відбулася посвята в читачі учнів 1-А класу Зіньківської спеціалізованої школи №1. Дітям бібліотекарі провели екскурсію по бібліотеці, ознайомили з правилами користування книгою та бібліотечними послугами. Діти стали читачами Зіньківської районної бібліотеки.










Дивовижний світ казок Астрід Ліндгрен


До 110-ї річниці від дня народження всесвітньовідомої дитячої шведської письменників Астрід Ліндгрен в Зіньківській районній бібліотеці для дітей пройшла літературна година "Чарівниця дитячих сердець Астрід Ліндгрен". Учні 3-б класу Зіньківської спеціалізованої школи №1 (класовод Понежа Валентина Іванівна) ознайомилися з чудовою дитячою письменницею та її творами. Казковий світ Карлсона, який живе на даху та Пеппі Довгопанчоха захопив дітей, тож вони із великим задоволенням здійснили віртуальну мандрівку  до далекого швейцарського Стокгольма, побували в Стокгольмській бібліотеці та квартирі-музеї Астрід Ліндгрен. Діти ознайомилися з одноіменною книжковою виставкою творів Астрід Ліндгрен та взяли книги "Малюк і Карлсон, що живе на даху", "Міо, мій Міо", "Пригоди знаменитого детектива Блюмквіста"додому. Заходом діти залишилися задоволені.












середа, 25 жовтня 2017 р.

Чарівниця дитячих сердець Астрід Ліндгрен(1907-2002) -110 років від дня народження шведської дитячої письменниці казкарки


14 листопада 1907 року, сто десять років тому, на півдні Швеції в провінції Смоланд в сім`ї землероба Самуеля Еріксона та його дружини Ханни народилася дочка. Дівчинку назвали Астрід Анна Емілія. В дитинстві Астрід дуже любила придумувати історії. Друзі навіть прозвали її Сельмою Лагерльоф на честь відомої шведської письменниці, яка написала казку "Чудесна подорож Нільса з дикими гусьми". Та сама дівчинка письменницею ставати зовсім не збиралася. Закінчивши школу, Астрід переїхала в Стокгольм та стала працювати секрктаркою в невеликій конторі. Через декілька років вийшла заміж, пішла з роботи, стала вести домашнє господарство та виховувати двох малюків. Турбот вистачало, і було зовсім не до казкових історій. Та одного разу донечка Ліндгрен тяжко захворіла. І мама Астрід, сидячи біля її ліжечка, згадала своє дитяче прізвисько та стала створювати для неї історії про веселу бешкетливу дівчинку на ім`я Пеппі. Невдовзі з розповідей про дівчинку назбиралася ціла книга. Так в 1945 році з`явилась на світ "Пеппі Довгопанчоха". Потім Астрід Ліндгрен придумала історію про знаменитого детектива Калле Блюмквіста, Карлсона, який живе на даху, Расмуса-подорожнього, принца Міо, Еміля із Льонеберга, Рони - дочка розбійника та інших. Письменниця створила більше 30 книг. За свої прекрасні книги Астрід Ліндгрен одержала багато нагород. Є у письменників-казкарів висока нагорода - премія Ганса Крістіана Андерсена. ЇЇ вручають раз на два роки кращим дитячим письменникам всього світу. Ліндгрен одержала Міжнародну Золоту медаль Ганса Крістіана двічі. Майже усі літературні твори Астрід Ліндгрен екранізовані, за їх мотивами ставлять театральні спектаклі. Астрід Ліндгрен по праву вважають однією з кращих казкарів Скандінавії. Недаремно в рідній країні письменницю назвали "Андерсен наших днів", а в світі - "чарівницею з Швеції".




неділя, 22 жовтня 2017 р.

УВАГА, КОНКУРС!!!

Українська асоціація працівників бібліотек для дітей та Громадський рух Миколи Томенка "Рідна країна" з 12 жовтня по 20 листопада 2017 року проводять Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків "Рідна країна - безпечна країна: як треба поводитися на дорогах!"
Метою конкурсу є сприяння формуванню у дітей основ безпеки дорожнього руху, культури поведінки на вулиці: профілактика дитячого дорожно-транспортного травматизму, навчання дітей правилам поведінки на вулицях і дорозі, сприяння збереженню здоров`я і життя дітей та створення умов для реалізації їхніх творчих здібностей та талантів.
Конкурсні роботи направляти в Зіньківську районну дитячу бібліотеку.

пʼятниця, 20 жовтня 2017 р.

Презентація журналу "Колосок" та газети "Колосочок"


В Зіньківській районній дитячій бібліотеці для дітей відбулася презентація всеукраїнського науково-популярного природничого дитячого  журналу "Колосок" та науково-популярної тематичної природничої газети "Колосочок". Матеріали цих періодичних видань для дітей присвячені найрізноманітнішим явищам живої природи, новим відкриттям у науці й техніці, науковим загадкам та цікавим дослідженням у відповідних галузях знань. Назва журналу пішла від назви щорічного Міжнародного природничого конкурсу, що проводиться  серед учнів 1-11 класів. Матеріали журналу є базою підготовка до конкурсу. Діти із задоволенням ознайомилися з журналом "Колосок" та взяли додому, щоб готуватися до конкурсу "Колосок-осінній 2017".




пʼятниця, 6 жовтня 2017 р.

Джоан Роулінг: чари на мільйон


Улюбленою книгою читачів Зіньківської районної бібліотеки є "Гаррі Поттер"  Джоан Роулінг. Історія англійської письменниці - це втілена мотивація не здаватися всупереч обставинам. Хоча першу книгу ніхто не хотів друкувати, за кілька років Джоан стала сучасним автором Великої Британії, чиї твори мають найбільший успіх у читачів. Ідея Гаррі Поттера виникла не так давно і принесла авторці шалений успіх та казкове перетворення:численні нагороди, мега-успішні екранізації, лихоманка навколо кожної нової публікації. Джоан Роулінг визнано у 2010 році найвпливовішою жінкою в Британії. Тепер за кожен примірник із того її малесенького першого тиражу колекціонери ладні викласти шалені суми!..



80 років утворення Полтавської області


В Зіньківській районній бібліотеці для дітей відбулося скайп-спілкування з читачами Гадячської дитячої бібліотеки. Учні Зіньківської спеціалізованої школи №2 розповіли про історію, культурну та літературну спадщину міста Зіньків. Читачі з Гадяча розповіли про історичне минуле свого міста. Дітям сподобалась така форма роботи, і надалі вирішили проводити спільні масові заходи.








середа, 4 жовтня 2017 р.

Найкращі друзі - це книжки!




Шановні маленькі читачики! Сподіваємось, ви любите читати, адже знаєте, що книги відкривають нам безмежний світ знання, пригод і фантазій. Ми зібрали кілька історій із найвідоміших книг для дітей. Цікаво, чи всі з них ви прочитали і чи зможете їх пригадати?
Відгадайте, з якої книги цитати:

1. "День, який минув без друга. рівноцінний горщику. в якому немає жодної краплі меду".
2. "Спокійно. тільки спокійно! Не тобі вчити найкращого в світі привида. як він має лякати людей. Я лише трошки налякаю їх до смерті, вони навряд чи й помітять щось".
3. "Ти божевільний, безрозсудний і абсолютно не сповна розуму. Але відкрию тобі секрет... усі найкращі люди такі".
4. "Глибоко в серці вони досі гадали, що можуть обійтися й без мам і щзо це лише мами дум ають, наче без них діти ніяк не обійдуться".
5."Як можна збивати вершки без бит? Збиті вершки не стануть збитими вершками, доки їх не збити битами. Так само. як круті яйця не стануть крутими. доки їх не покрутити!"
6. "Сміливе серце і ввічлива мова. З ними ти не пропадеш у Джунглях, дитинко..."
7. "Не забувайте, що всі величні чарівникии в історії свого часу були такими, як і ми, - школярами. Якщо вийшло у них. то вийде і в нас."
8. "Головне - вірити. Якщзо віриш, то все обов`язково буде добре - навіть краще, ніж ти сам можеш владнати".

Відповіді на цю вікторину ви зможете знайти на сторінках книг, що знаходяться в дитячій бібліотеці. Тож поспішайте їх віднайти.


Книга - це класно! Читати - це круто!


                                                                                               Книги подібні рікам, 
                                                                                                              що тамують спагу цілого світу,
                                                                                               це - джерела мудрості.
                                                                                                                              Нестор Літописець

                                                                                                           Будинок, у якому немає книги,
                                                                                               подібний тілу без душі.
                                                                                                                         Марк Цицерон

                                                                                                            Людина з хорошою книгою в                                                                                                              руках ніколи не є самотньою.
                                                                                                                               Франческа Петрарка

Особливо радіємо сьогодні книжковому буму, і підвищенню престижу читання, і тому, що хоча б частина батьків усвідомлюють, що звичка читати виховує в дітях критичне мислення ще змалечку.
За даними соціологічних досліджень, більшість, 60 відсотків, українців визнають, що читання сприяє успіху в житті. 80 відсотків вважають, що ця звичка є складовою саморозвитку, 28 відсотків українських батьків щодня читають дітям книги. І це вже є значною перемогою книги, над Інтернетом. Бо книги стають найкращими друзями, котрі ніколи не зрадять. Вони дають відповіді на такі запитання, яких ми навіть не ставили. До книг можна звернутися у будь-яку складну хвилину життя. Книги дозволяють нам поринати у мрії, мандрувати, коли ми маємо залишатися вдома і навчатися поза університетами. Книги відкривають нам безмежний світ знаннь, пригод і фантазій.  Книги читають для самоосвіти, самовдосконалення, задоволення, щоб відволіктися чи духовно збагатитися. Адже українські читачі-діти прагнуть вибрати найкращі, якісні видання, які приємно тримати в руках.  Вони прагнуть розвиватися та здобувати нові знанняі, цікаляться сучасною українською та світовою літературою, книгами, які актуальні саме зараз.
Сучасна українська дитяча література сьгодні досить стрімко розвивається. Щороку з`являються кілька нових видавнимцтв та нових імен, що свідчить. що запит росте, а також, - дедалі більше родин читає з дітьми!
Нашим читачам радимо прочитати нові дитячі книги Сашка Дерманського, Оксани Лущевської, Тетяни Луньової, Грицька Бойка, Володимира Руданського, Катерини Іванової, Ганни Кирпи, Ганни  Чубач.