м. Зіньків, вул. Соборності 2, тел. 3-10-73. Працюємо з 8:00 до 17:00. Обідня перерва з 12:00 до 13:00. Вихідний день - понеділок. Е-meil: zinkivdetska@gmail.com
четвер, 31 січня 2019 р.
вівторок, 29 січня 2019 р.
День пам`яті героїв Крут
29 січня в Україні відзначається День пам`яті українських вояків, що загинули в бою під Крутами в 1918 році.
В читальному залі Зіньківської районної бібліотеки для дітей організовано викладку літератури "Спомин про бій під Крутами".
четвер, 24 січня 2019 р.
Не руйнуй гармонії земної
Збиваючи з шовкових трав росу,
Задумайся, затамувавши подих;
Крім доброти, дарує нам природа
Себе й свою немеркнучу красу.
У таїні земної диво-вроди
Краса буття ніколи не вмира.
Заходьте в гості, в гості до її господи,
Лиш марно не топчіть її добра...
З метою виховання у підростаючого покоління любові до природи та бережливого ставлення до навколишнього середовища, в рамках клубу "Юний еколог", працівники Зіньківської районної бібліотеки для дітей провели екологічну гру "Не руйнуй гармонії". Діти грали в екологічні ігри, давали відповіді на запитання природничої вікторини.
четвер, 17 січня 2019 р.
Соборна мати - Україна, одна на всіх як оберіг
22 січня 2019 року виповнюється сто років проголошення акту злуки - універсалу про об`єднання Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки у соборну Україну. До Дня Соборності України в читальному залі Зіньківської районної бібліотеки для дітей проведена інформаційна година "Соборна мати- Україна, одна на всіх як оберіг". Учні 6-А класу Зіньківської спеціалізованої школи №2 ознайомилися з цікавими фактами з історії українського державатворення, давали відповіді на запитання історичної вікторини. До уваги присутніх організована книжкова виставка-колаж "Держава славна Україна" приурочена 100 річчю проголошення акту злуки. Діти переглянули відеофільм "День соборності".
Книжкова виставка-колаж "Держава славна Україна" приурочена 100- річчю утворення соборної України.
середа, 16 січня 2019 р.
Новорічний вернісаж
На зимових канікулах в читальному залі проведений майстер-клас з паперопластики. Діти вчилися виготовляти ангеликів та ляльки з паперу. Паперопластика - це конструювання об`ємних та напівоб`ємних форм з паперу шляхом його механічної обробки та трансформації: складання, скручування, згинання, вирізування, прорізування, гофрування, склеювання тощо.
Робити фігури з паперу не тільки цікаво, а й корисно. Сором'язливі діти під час навчання стають розкутішими, а занадто рухливі – спокійнішими. Окрім того, заняття з паперопластики сприяють розвиткові гнучкого мислення та фантазії, тренують пам’ять, концентрацію уваги, поліпшують координацію рухів і дрібну моторику пальців, знижують тривожність, підвищують самооцінку й упевненість дітей у власних силах.
неділя, 13 січня 2019 р.
На Новий Рік, на Василя гарно вбрана наша оселя
Щедрий вечір! Добрий вечір!
Смерекова гілка, золотий горіх!
Щедрий вечір! Добрий вечір!
Зоряна щедрівка і веселий сміх!
Щедрий вечір! Добрий вечір!
Одчиняє брами Новорічна ніч!
Щедрий вечір! Добрий вечір!
Щастям і піснями сіє навсебіч!
Щедрий вечір! Добрий вечір!
Пташці і дитині, зірці і бджолі!
Щедрий вечір! Добрий вечір!
Мир вам у родині! Мир на всій землі!
13-14 січня Щедрий вечір, або Маланки, який прийшов до нас іще з дохристиянських часів. Традиційно наші предки відзначали Новий Рік навесні. Тому обряди і пісні цього свята нагадують про весну. А потім Щедрий вечір стали святкувати 13 січня відзначаючи Маланку, а 14 - Святого Василя, або старий Новий рік - це великі свята різдвяного циклу. Молодь співає щедрівки вшановуючи господаря та його рід. Співають щедрівки аж до Водохреща. Щедрівників, як і колядників заведено обдаровувати солодощами та грошима. Як зустрінеш Новий Рік - таким він і буде. Тому на стіл цього дня ставлять багато страв, щедра вечеря з кутею, яку звуть щедрою, і всілякими смачними стравами, вареники. Того ранку примічають на сході сонця прикмети наступного року: чи буде добрий урожай, щастя, здоров`я, в хаті достаток. Зранку діти вже на вулиці. Цілий день до хати навідуються посівальники - малі й молоді, веселі та дотепні. Головний обряд цього свята - засівати. Сіють на господаря пшеничним зерном і дзвінко вітають. Зерно є символом зародження нового життя, тому хлопчики-посівальники заходячи в хату вітають з Новим роком та засівають хату зерном. "На щастя, на здоров`я, на Новий Рік! Щоб жилось краще, ніж той рік!"
Я давно вже подарунків не чекаю,
Виросла - не вірю у казки,
Та сьогодні попрошу я під ялинку
Миру Україні принести…
Спокою і затишку родинам,
Щоб була любов поміж людьми,
Щоб в добрі зростали покоління,
І добро могли у світ нести!
Щоб дитина обійняла тата,
Жінка - чоловіка, сина – мати,
І щоб війни припинились всюди,
Я не хочу, щоб страждали люди...
Розумію, прошу так багато,
Та в дитинстві вірила в це свято.
А ми всі десь глибоко в душі
Залишаємось маленькими дітьми.
Може й справді віри нам бракує?
Віри в казку, віри у дива,
І, можливо, Дух Різдва почує,
Та й поверне нам віру у життя!
Щоб була любов поміж людьми,
Щоб в добрі зростали покоління,
І добро могли у світ нести!
Щоб дитина обійняла тата,
Жінка - чоловіка, сина – мати,
І щоб війни припинились всюди,
Я не хочу, щоб страждали люди...
Розумію, прошу так багато,
Та в дитинстві вірила в це свято.
А ми всі десь глибоко в душі
Залишаємось маленькими дітьми.
Може й справді віри нам бракує?
Віри в казку, віри у дива,
І, можливо, Дух Різдва почує,
Та й поверне нам віру у життя!
субота, 12 січня 2019 р.
Зіркова історія художниці Марії Приймаченко
12 січня 2019 року виповнилося 110 років від дня народження української художниці, представниці "наївного мистецтва" Марії Приймаченко. ЇЇ твори дивували мистецький світ й експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Росії, Німеччині та інших країнах.
Марія Приймаченко народилася 12 січня1909 року у селі Болотня на Київщині. За своє 89-річне життя створила понад 650 робіт. Вважається неперевершеним митцем наївного народного стилю (примітивізму). У своїх роботах зображувала чарівних тварин, квіти та сюжети з селянського побуту. Протягом життя художниці її картини відвідали експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, численних республіканських показів мистецтв, а також побували у Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Сьогодні картини Марії Приймаченко оцінюють в десятки тисяч доларів, проте все життя художниця прожила у скруті.Марія Оксентіївна і її постать оповиті химерними загадками та таємницями.
середа, 9 січня 2019 р.
Всеукраїнська премія "Диво-Дитина"
У травні 2019 року Всеукраїнська премія
"Диво-Дитина" 11-й рік поспіль буде нагороджувати найталановитіших
дітей нашої країни. За цей час зазначена премія стала
найбільш очікуваною подією для дітей України і щороку визначає найобдарованіших
представників підростаючого покоління, надаючи їм звання "Дитина
року".
Основна мета премії – пошук, відбір,
вшанування та нагородження грошовими преміями найталановитіших та
найобдарованіших дітей України. Премія вручається на основі експертної оцінки
та за встановленими номінаціями дітям, які мають досягнення у науці, спорті,
мистецтві; унікальні розумові або фізичні здібності; дітям-рятівникам.
Номінації
премії: "Найрозумніша дитина",
"Найспортивніша дитина", "Найтворча дитина", "Найдивовижніша дитина",
"Найгероїчніша дитина". Подробиці на сайті www.divo-dutuna.com.
Краса зимових свят
Традиції Різдвяних святкувань
З настанням зимових свят у природі насправді розпочинається новий цикл. Здається зима починає писати неповторну зимову казу. І так мудро все те робить, що ми й не помічаємо, як звичайнісінькі буденні речі несподівано починають перетворюватися на чарівні та небачені дивовижні, прекрасні свята. Напевно, чи не найдужче ми любимо зиму саме за унікальну поезію її неповторних свят, за ту казкову стихію, в якій перебуваємо під час святкування Новорічно-Різдвяних свят.
А вже в хаті кутя й сіно, З Різдвом Христовим, Україно!
6-7 січня в Україні святкують Святвечір та Різдво Христове, діти ходять від хати до хати щоб колядувати. А прийшла ця традиція до нас з далеких-далеких років, від наших пращурів ще з язичницьких часів. Свято Коляди наші предки відзначали 24-25 грудня, яке за новим стилем припало на 6-7 січня. Коляда - це початок нового сонячного року. Після зимового сонцестояння день починає прибувати і сонце повертає на літо. У ці дні вшановують Сонце, а також батька всіх богів Сварога. Це було велике і веселе свято із багатою традицією. Сьогодні свято Коляди переплилося з християнськими святами Святвечором та Різдвом, і обряди поєдналися. Коляду крім українців святкують інші народи колишнього Князівства Руського і Литовського: білоруси під назвою КАЛЯДИ, литовці - KALEDOS, а також поляки, які називають свято KOLEDA.
6 січня відзначають Святий вечір або багату кутю. Оселю прикрашають витинанками, святковими рушниками, розвішують солом`яних різдвяних "пауків". На покутті встановлюють Дідуха, зробленого з останнього обжинкового снопа. Дідух - це дідівський дух, символ роду, він залишається на почесному місці впродовж усіх зимових свят, дідух набуває чудодійної сили й приносить господарям щастя й достаток в хату.
Свят-вечір свято родинне. Сім`я збирається за столом, на який традиційно ставлять тарілку для тих, кого вже немає і водночас для несподіваного гостя. На вечерю подають 12 святкових страв - 12 вважаються священним числом, у році 12 місяців. Перш за все на столі мають бути кутя та узвар. До них - пиріжки з капустою, квасолею чи маком, вареники. На Багату кутю обов`язково подають страви з риби. Капуста з грибами, голубці, киселі - залежно від місцевого звичаю 12 священих страв трохи відрізняються. Страв із м`яса на Святвечір не подають.
Як на небі з`явиться першаРіздвяна зірка, запахне Свята вечеря на столі, сім`я сідає за стіл. Господар запалює свічку і родина молиться за живих і померлих. Потім господар набирає люжку куті та йде на двір запрошувати мороза: "Морозе, морозе, іди кутю їсти! А як не йдеш, то не йди і на жито, пшеницю і всяку пашницю!"
Діти цього вечора несуть святкову вечерю своїм хрещеним батькам, дідусеві з бабусею, дядькам та тіткам, недужим та самотнім людям, яких годиться в таку пору перевідати, і таким чином об`єднують вечерею всіх родичів, неначе за одним столом.
На Святвечір починають колядувати, прославляючи Ісуса Христа(а колись Коляду та молоде Сонце). А як завмирає серце, коли почуєш веселий гомін надворі - колядники! Від їхніх дзвінких голосочків, від золотої зірки, яку вони здіймають високо над головами, яснішає, здається, в цілому світі. Все перпетворюється на казку, на дивовижне свято, яке розкочується радісною луною від села і до села, від міста до міста, від краю до краю. Нема йому ніде ні заметів, ані перепон, лише чути по всіх усюдах: Нова радість стала, яка не бувала. Над вертепом звізда ясна світлом засіяла...
Колядники з восьмикутною зіркою ходять від оселі до оселі, співають колядки, які виникли ще до прийняття християнства. І потім із одного кінця гукають "Христос родився!" А з другого так само гучно відповідають: "Славімо його!" Тоді знов колядка за колядкою! Колядники вшановують господарів та їх дітей, бажають родині щастя та здоров`я, щедрого урожаю, багатства, усіляких гараздів. Зміст колядок не змінювався ще з дохристиянських часів. У відповідь господарі нагороджують колядників солодощами та грошима. Колядують протягом усіх Різдвяних свят, аж до Водохреща. В Карпатах колядують з трембітою та скрипкою. А за тиждень - щедрівка за щедрівкою! 13 січня відзначаємо Маланку, або Щедрий вечір, а 14 січня - Святого Василя, або старий Новий рік, коли шанують святого Василя і завершують вшанування господаря й роду. На Щедрий вечір на столі має бути щедра вечеря з кутею і всілякими смачними стравами. Наступного дня з ранку діти вже на вулиці. Цілий день до хати навідуються посівальники - малі й молоді, веселі й кмітливі хлопці. Сіють на господаря пшеничним зерном і дзвінко вітають. Щедрівки співають до самих Водохрещ. Неповторні Різдвяні свята нагадують виставу, що запам`ятовується на все життя. Нехай наші душі щоразу зігріває незгасне світло прадавніх українських свят!
До уваги користувачів-дітей в читальному залі Зіньківської районної дитячої бібліотеки до новорічно-різдвяних свят організовано книжкову виставку-кросворд "Краса зимових свят", де зібрана література про традиції святкування новорічних та різдвяних свят в Україні.
середа, 2 січня 2019 р.
Любі діти! Хлопчики й дівчатка, шановні батьки та керівники дитячого читання!Працівники Зіньківської районної бібліотеки для дітей щиро вітають вас з Новим Роком та Різдвом Христовим!
З Новим Роком! З добрим роком,
Що ступа невтомним кроком
На українську землю рідну
Добру, щедру і привітну!
Хай вам сонечко сміється
І наука хай дається,
Не привчайтеся в роботі
Відкладати все на потім!
Хай щастить вам, діти, всюди,
Хай ростуть з вас гарні люди!
З Новим Роком вас вітаєм,
Всім бажаєм щастя й долі,
Нових успіхів у школі!
Щоб були ви всі красиві
І здорові і щасливі!
Підписатися на:
Дописи (Atom)