неділя, 30 травня 2021 р.

 

Любі наші маленькі читачі!

До Вашої уваги свіжа преса!


Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.

Наша величезна планета не перестає дивувати нас і, напевно, ніколи не перестане це робити. На Землі є маса місць і речей, які не піддаються жодному поясненню і до теперішнього часу залишаються загадкою для людини, тим самим привертаючи до себе ще більше уваги. Стаття «Загадки планети» в журналі «Задавака» 10 за 2021 рік розповість нашим читачам цікаві факти про найнеймовірніші загадки нашої земної кулі.




1.    Загадки планети (Цікаві факти). // Задавака. 2021. - 10. С 3.


Стародавні йоги вважали, що душа знаходиться за межами нашого тіла та розуму, але кожен може реалізувати її всередині себе. Стаття «Йога: шлях до пізнання себе» познайомить наших читачів з основними правилами та вправами йоги, які допоможуть в розвитку зосередженості, витривалості та внутрішнього спокою.




2.    Йога: шлях до пізнання себе. // Задавака. 2021. - 10. С 6.


Хто саме зробив перший скейт, зараз встановити неможливо. У популярній легенді йдеться, що прототип сучасних скейтів придумали каліфорнійські серфери, які прилаштували до деревяних ящиків примітивні колеса. На цих візках вони скочувалися до океану із дошками для серфінгу. Так було швидше і цікавіше. Стаття Ігоря Корча «Історія скейборда» в природознавчому журналі «Колосок» 5 за 2021 рік розповість нашим читачам цікаву історію про виникнення скейту.





3.    Корч І. Історія скейборда (Історія речей) / І. Корч. // Колосок. – 2021. - 5. С 2.


Навички критичного мислення входять у топ навичок для роботи. Про критичне мислення зараз говорять на тренінгах, вебінарах, вводять як базовий предмет в університетах, у закордонних освітніх програмах його ввели як обовязковий у дошкільних і шкільних закладах. Стаття Альбіни Шевчук «Критичне мислення «по сучасному» познайомить наших читачів з основами критичного мислення та саморозвитку.






4.    Шевчук А. Критичне мислення «по сучасному» (Саморозвиток) / А. Шевчук. // Колосок. 2021. - 5. С 6.


Про різні цікавинки зі світу живої природи нашим читачам розкажуть такі статті: «Досконалість дикої природи», «Сприйняття в дикій природі» та «Адаптація в дикій природі».





5.    Сергійчук О. А. Досконалість дикої природи / О. А. Сергійчук. // Колосок. 2021. - 5. С 12.





6.    Сприйняття в дикій природі. // Колосок. 2021. - 5. С 16.





7.    Адаптація в дикій природі. // Колосок. 2021. - 5. С 20.


Приділяючи увагу зовнішньому вигляду, на перше місце, зазвичай, ми ставимо волосся. Ми його миємо, стрижемо, фарбуємо, завиваємоБільш детально про структуру нашого волосся розповість стаття Миколи Мукоїди «Волосся очима хіміків».






8.    Мукоїда М. Волосся очима хіміків (Хімія і життя) / М. Мукоїда. // Колосок. . – 2021. - 5. С 24.


«Чому кров червона, а трава зеленаЦе таємниці, в які ніхто не може проникнути». Саме так говорив У. Релей, відомий фізик ХІХ століття.

Випадково чи не випадково У. Релей обрав для прикладу кров і траву, а в ХХ столітті зясувалося, що структури, які фарбують кров у червоний, а траву в зелений колір, хімічно подібні.

Більш детально про те, з чого ж саме складаються кров та трава розкаже стаття Людмили Шумай «Чому кров червона, а трава зелена…».





9.    Шумай Л. Чому кров червона, а трава зелена…» (Хімія навколо нас) / Л. Шумай. // Колосок. - 2021. - 5. С 30.


Перехід світової економіки до моделі сталого розвитку потребує не лише високоточних наукових і технологічних відкриттів, але й раціонального використання природних ресурсів, зниження сучасного навантаження та забруднення довкілля. Однак, на жаль, на практиці навіть попри науковий прогрес та удосконалення природоохоронних заходів, ми продовжуємо шлях надмірного, нераціонального споживання і тотально забруднюємо нашу планету. Танення льодовиків, зниження кількості прісної води, зростання площ пустель, вражаючі за своїм масштабом пожежі в 2020 році (Австралія, Каліфорнія, Сибір, Чорнобильська зона відчуження тощо), масове вирубування лісів, парниковий ефект, озонові діри, забруднення Світового океану, зникнення цілого виду тваринце лише короткий список наслідків господарської діяльності людини. Як би драматично це не звучало, але людина поступово та планомірно знищує природу, а разом з нею й саму себе. Стаття Тетяни Бахтин «Сміттєвий континент» більш детально розповість про згубний вплив людської діяльності на екологію нашої Землі.






10.   Бахтин Т. Сміттєвий континент (Екостиль) / Т. Бахтин. // Колосок. - 2021. - 5. – С 34.


МореСаме лише слово викликає приємні асоціації: тепле повітря, білосніжний пісок та неймовірні красиві заходи сонцяБагато хто з вас відпочивав на пляжах Чорного та Азовського морів. Але краса природи не обмежується кордонами рідної країни. Усього у Світовому океані налічують 63 моряз них 25 у Тихому, 16 в Атлантичному, 11 в Індійському та 11 у Північно Льодовитому океані.

Які моря нашої планети називають кольоровими і чому? Таких морів є кілька на Землі: Чорне, Червоне, Жовте та Біле. А колір, як бачимо, сховався у їх назві. Чим же цікаві ці кольорові моря? На ці та інші питання дасть відповідь стаття Зої Залуніної «Кольорові моря».







11.   Залуніна З. Кольорові моря (Кольорова планета) / З. Залуніна. // Колосок. - 2021. - 5. С 40.


Мов дає змогу порозумітися, втілити плетиво думок у довершений вислів. Українська ж з її розкішним словниковим запасом, фразеологізмами, розмаїттям значень та відтінкам слів робить це бездоганно. У нашій мові криється безмір сили і потенціалу. Тож вчімось говорити українською влучно та гармонійно. Стаття «Моване калька» допоможе впоратися з цим не складним завданням.




12.   Мова не калька (Колоскові уроки). // Колосок. - 2021. - 5. С 48.


І на сам кінець статті «Птахи чемпіони» та «Шоколадні таємниці» в журналі «Яблунька» 2 за 2021 рік розкажуть вам про те, які птахи відкладають найбільші яйця, а якінайменші та про те, звідки ж взявся такий улюблений всіма нами шоколад.




13.   Птахи чемпіони (Орнітологія). // Яблунька. – 2021. - 2. – С 18.




14.   Шоколадні таємниці. // Яблунька. 2021. - 2. С 20 – 21.

Сподіваємося наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!