четвер, 31 березня 2022 р.

 

Книга для дитини, як сонце у житті

Все ми в книзі знайдемо,

Кращої не знаємо, доброї і вірної

Подруги малят

Щороку 2 квітня, у день народження Ганса Крістіана Андерсена, одного з найулюбленіших казкарів для багатьох поколінь, автора всесвітньо відомих казок для дітей і дорослих, у всьому світі святкують Міжнародний день дитячої книги.

2 квітня один раз на 2 роки на черговому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги письменникам і художникам вручається головна нагорода – Міжнародна премія Г.К. Андерсена.

Колись давно на землі не було книжок у сучасному вигляді, бо люди ще не вміли їх виготовляти. Сторінками найдавніших книг були каміння, стіни печер, сокири, посуд, щити. Згодом люди додумалися писати на глині, яку потім сушили й випалювали на вогні. Далі продовжували вдосконалювати книги. З часом стали виробляти зручні та легкі книжки з тонкої козячої чи телячої шкіри. Першу таку книжку виготовили в стародавньому місті Пергамі. Але вони були дуже дорогі, бо на виготовлення однієї такої книги потрібні були шкури цілої череди телят. Вимочували шкури, старанно вишкрібали з обох боків, вибілювали вапном, сушили на спеціальних рамах. Коли шкура висихала, то виходив дуже міцний папір, який на честь міста назвали – пергаментом.

Потім навчилися використовувати болотяну тростину – папірус для виготовлення книжок. А робили це так: тростину, висотою у 5 метрів різали на 10-12 смужок, потім замочували у воді, через добу виймали та вибивали дерев’яним молотком. Все це повторювали тричі, щоб смужки стали м’якими. Вологі смужки клали близько одна до одної вздовж, потім впоперек, накривали сухим полотном і відправляли під прес. Папірус виходив м’який і сітчастий. Його згортали у сувої по 40 метрів в одній книжці.

А наш сучасний папір винайшов китаєць Чай Лунь ще у ІІ столітті нашої ери. Тоді почали писати книги у багатьох країнах на папері, саме писати, бо книги були рукописними, і одну книжку переписували, бувало, кілька разів. Минуло ще багато часу, поки з’явилося книгодрукування. У нашій країні це сталося у ХVI столітті. Зараз цей процес повністю автоматизований.

Книга! Вона поруч із самого народження. У кожного є  свої улюблені книги та герої. Як би багато ми не знали, якби не було книги. Навчивши нас дивуватися, вона змушує шукати це дивне у звичайному житті. Розповівши про людську долю, вона сама формує новий людський характер. Одна книга дарує веселий настрій, змушує сміятися, інша розкриває таємниці Всесвіту. Завдяки книзі ми перетинаємо межі часу, мандруючи у минуле і майбутнє, долаючи велетенські відстані за лічені хвилини. Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів! А скільки незабутніх зустрічей з літературними героями…! А сьогодні книга ще й допомагає відволікти дітей від страшних реалій, пережити стрес в умовах війни, а головне наближати омріяну перемогу.

В кожнім домі, в кожній хаті –

У містах, і на селі, –

Хто навчився вже читати

Має книжку на столі.

Дружба з книгою – це свято,

Не було б його у нас,

Ми не знали б так багато

Про новий і давній час.

Запрошуємо маленьких читачів до нашої книгозбірні!

Тут ви можете обрати будь-яку книгу та поринути у світ захоплюючих пригод разом з літературними героями.

Чекаємо Вас!

 В дитячому відділі читального залу КЗ "Зіньківська публічна бібліотека ім В.Г. Короленка" діє куточок дозвілля, де дітки мають змогу пограти в ігри, зробити аплікацію, розмалювати розмальовки, зробити вироби з пластиліну.

Тож, запрошуємо дітей та батьків на родинне дозвілля. Розважаймося та розвиваймося разом!



понеділок, 28 березня 2022 р.

Чарлі та шоколадна фабрика


Напевно дехто з наших читачів не тільки чули але й читали повість британського письменника Роальда Даля "Чарлі і шоколадна фабрика".

Важко уявити собі більш незвичайну пригоду - хлопчик Чарлі дивом виграє квиток на унікальну і захоплюючу екскурсію по шоколадній фабриці, де загадковим чином готують солодощі. Він разом з іншими дітьми і їх батьками потрапляє в світ кондитерського чарівництва. Ця подорож по дивовижній фабриці змінить життя не тільки гостей, а й самого господаря. 

Сьогодні ж ми пропонуємо вашій увазі фільм знятий за даною книгою. Бажаємо приємного перегляду!

Дивитися фільм тут: https://uakino.club/filmy/genre_comedy/303-charl-ta-shokoladna-fabrika.html

понеділок, 21 березня 2022 р.

 Нашим діткам про тварин

Всесвітній день поезії


21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають День поезії.  Свято відзначається щорічно з 1999 року.

         Віддавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії і життя людини, саме вірші в усі війни першими линули з фронту, сповнені ран, що ятрять. І лише потім усе це підхоплювала проза.

         Сьогодні на боротьбу з ворогом повстали не лише наші доблесні воїни та добровольці, а й поетичне слово, і символічними є рядки вірша Василя Симоненка у вірші «Україна»:

Коли крізь розпач випнуться надії 
І загудуть на вітрі степовім,
Я тоді твоїм ім’ям радію
 
І сумую іменем твоїм.

Коли грозує далеч неокрая 
У передгроззі дикім і німім,
Я твоїм ім’ям благословляю,
 
Проклинаю іменем твоїм.

Коли мечами злоба небо крає 
І крушить твою вроду вікову,
Я тоді з твоїм ім’ям вмираю 
І в твоєму імені живу!


Кожен на своєму місці наближає омріяну перемогу, і ми віримо, що як і нестримний крок весни, перемога України над нелюдом та його посіпаками вже крокує до нас. Слава Україні! Героям слава!