середа, 27 липня 2022 р.

 

День Української державності

(Історичне резюме)

 




         Про нове свято - День Української Державності - оголосив під час промови до Дня Незалежності 24 серпня 2021 року Президент України Володимир Зеленський. Він також вже звернувся до Верховної Ради з пропозицією зробити це свято вихідним днем.

         Запровадження Дня Української Державності на пленарному засіданні парламенту 31 травня підтримали 257 народних депутатів.

         «З метою утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, спираючись на історію української державності… Вшановуючи пам’ять та засвідчуючи повагу до діяльності Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших видатних представників національної еліти, а також борців за державність та незалежність України, - відзначати День Української Державності щорічно 28 липня — у День Хрещення Київської Руси-України, коли вшановується пам’ять про видатного державотворця, святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого,» - йдеться в тексті Указу №423/2021.

         В умовах російсько-української війни ворог на найвищому державному рівні активно просуває фейковий образ російської держави, нібито вони – захисники традиційних цінностей, започаткованих за часів Київської Русі, тобто православ’я, народності та державності. Натомість пропагандистська машина РФ заперечує існування української нації.

         Зазначимо, що під час воєнного стану українці не мають додаткових вихідних на свята. День Української Державності запровадили, щоб затвердити спадковість тисячолітньої історії української держави. Також свято націлене на те, щоб захистити національні інтереси України у сфері інформаційної безпеки.

         Таким чином, влітку українці матимуть три державних свята: День Конституції 28 червня, День Української Державності 28 липня та День Незалежності 24 серпня.

 


середа, 20 липня 2022 р.

 День народження у Братів Капранових

(інформаційний фреш до 55-річчя від дня народження Віталія та Дмитра Капранових, українських письменників, публіцистів та громадських діячів)



 

         24 липня, святкуватимуть свій 55-й день народження Брати Капранови. Дмитро та Віталій, відомі в Україні своєю письменницькою та видавничою діяльністю. Брати-близнюки популяризують українську книжку, історію та культуру. Публіцисти роблять вагомий вклад в українську літературу завдяки новаторському стилю пера та інтерактивному підходу до своїх читачів. Завдяки їхнім книжкам, навіть малеча цікавиться історією та літературною спадщиною України.




         Народилися брати 24 липня 1967 року в м. Дубоссари, нині Молдова. Їхні предки родом з півдня: по материнській лінії з Одещини, по батьківській – з Миколаївщини. Самі вони виросли в Очакові, Миколаївської області і вважають його своєю батьківщиною. Там-таки, в Очакові у 1984 році закінчили середню школу. Крім звичайної школи, закінчили спортивну (греко-римська боротьба) та музичну (фортепіано).

         Вищу освіту отримували в Уральському Політехнічному інституті, (м. Свердловськ) та Московському енергетичному інституті за фахом “Технічна кібернетика”.

         1988 року одружилися з сестрами-близнючками і переїхали до Москви, де за іронією долі жили на вулиці Івана Франка. Працювали на різних посадах у фармацевтичному та виноробному бізнесі, отримали досвід керівної роботи.




         На початку 90-х у Москві організувався потужний український діаспорний рух. Тоді ж взялися за перо і почали писати свою першу книжку “Кобзар 2000”. Писали 10 років, дописували вже у Києві, куди перебралися 1998 року. Причина переїзду банальна – вони не бачили можливостей реалізації себе як творчих людей у Росії. Українці мають жити в Україні.

         Опинившись у Києві 1998 року, застали книжковий голодомор. Видавництва не видавали українських книжок, книгарні їх не продавали. Звичайно, не можна було й думати про те, що хтось видасть їхню книжку.




         І брати вирішили взятися до видавничого бізнесу, побачивши в ньому ринкову нішу. Перший їхній книжковий проект – каталог книжок поштою «Книгоноша». 1998-го року вони зібрали з усіх видавництв усі книжки українською мовою, які були на складах, – незалежно від року видання. Таких книжок набралося 600 назв, усі вони ввійшли до першого каталогу. Отже 1998-го року в Україні існувало лише 600 назв книжок українською мовою, це засвідчено документально.

         2001-го року нарешті вийшов «Кобзар 2000» з ілюстраціями Владислава Єрка.

         Сьогодні їхнє видавництво видає понад 60 назв українських книжок щороку і є одним з лідерів на ринку художньої літератури.

         З 24 лютого 2022 року, з початку російського вторгнення в Україну, письменники брати Капранови боролися з окупантами зі зброєю в руках у Києві в лавах полку "Азов". Дмитро та Віталій заявили, що Київ вистоїть і жодних компромісів із Росією не буде.



ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО БРАТІВ КАПРАНОВИХ

- Завжди вдягаються однаково.

- У дитинстві батьки їх позначали "зеленкою", щоб не переплутати.

- Брати одружилися з близнючками. А все через настороги їх матері – жити завжди разом і не розлучатися. Зараз вони живуть в одному домі та разом виховують своїх дітей.

- Брати 1998 року документально засвідчили, що на той період в Україні існувало лише 600 назв книжок української мовою.

- Восени 2004-го року, вийшов друком другий роман «Приворотне зілля».

- 2006-го року читачі побачили третій роман «Розмір має значення».

- Паралельно з літературною, видавничою, торговельною та громадською діяльністю  пишуть публіцистику та друкуються у різних українських ЗМІ.

- 2007-го року видали книгу своїх статей «Закон Братів Капранових».

- 2011 року започаткували Всеукраїнський конкурс двійників Тараса Шевченка.

         Книги братів Капранових чекають на наших читачів у відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка».

 


ВЕСЕЛИХ СВЯТ

         Ілюстрована книга для дітей та дорослих про традиції відзначання українських свят. Книжка поділена на пори року, в кожній з яких описані гуляння. Також збірник містить рецепти страв, тексти та ноти пісень, ігри, прикмети, загадки та інше. Окрім того, у книзі є інструкції до різних рукомесел, наприклад, як створити різдвяну зірку. Брати Капранови готували цю книгу передусім для своїх дітей, аби пояснити їм традиції українського святкування.



 

МАЙДАН. ТАЄМНІ ФАЙЛИ

         За словами Братів Капранових, видали вони цю книгу, щоб онуки не казали, що незалежність їм упала з неба. Письменники провели власне розслідування, опитали купу людей аби дізнатися, що відбувалося всередині й поза Майданом під час Революції Гідності. Втім, книга не про Київ, а про Харків, Донецьк, Одесу, Крим та Херсон. Брати вважають, що саме ці міста були вирішальними для революції. Загалом книга зі свідчень очевидців Революції дасть відповідь на такі запитання: Що відбувалося за лаштунками Майдану?  Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса та Харків?




МАЛЬОВАНА ІСТОРІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

         Ця книга підійде як для дітей, так і для дорослих. Тут викладено короткий огляд найважливіших подій історії України та її важкий шлях до незалежності. Освіжити свої знання з історії допоможуть мапи, фотопортрети відомих постатей, таблиці, а також комікси. Останні досить вправно додають книжці дрібку гумору та перетворюють важке навчання на цікаве читання. Малюнки до книг створювали шість авторів, тож підручник справді не нудний, а дозволяє зрозуміти історію батьківщини в найважчих її аспектах.


четвер, 14 липня 2022 р.

 

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України!

 


32 роки тому 16 липня 1990 року Верховна Рада тоді ще Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. У преамбулі цього документа зазначено:



Декларація проголошувала, що Україна є самостійною у вирішенні будь-яких питань свого державного життя, що вона забезпечує верховенство Конституції та законів Республіки на своїй території, самостійно визначає свій економічний статус і закріплює його в законах. Народ України має виключне право на володіння, користування і розпорядження національним багатством України.

Перед ухвалою 16 липня 1990 року Декларації про Державний суверенітет України деякі з найбільш революційно налаштованих народних депутатів пропонували проголосити в цьому документі незалежність України, її повний вихід з СРСР. Ця пропозиція не пройшла. Не могла в ті дні пройти. Для її реалізації тоді ще не настав час. Але він був уже не за горами. До проголошення України незалежною демократичною державою залишалося трохи більше року.



Однак те, що Декларація про державний суверенітет істотно наблизила цей час, – очевидний і неспростовний факт сучасної української історії. Це був перший офіційний документ, ухвалений переважною більшістю народних депутатів Верховної Ради, з  якого почався відлік реального і остаточного руху України з радянсько-російської імперії до суверенності, самостійності й незалежності.

Декларація про державний суверенітет стала основою для «Акту проголошення незалежності України», ухваленого Верховною Радою 24 серпня 1991 року. Тоді фактично вдруге Україна була проголошена незалежною демократичною державою й остаточно виведена зі складу СРСР. І потім, як ми знаємо, незалежність країни була підтримана на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.



Цікава деталь. 16 липня 1990 року окрім «Декларації про державний суверенітет України», було ухвалено ще й постанову «Про День проголошення незалежності України» – 16 липня проголошувалося святковим і вихідним днем на території України. Тож вперше День незалежності Україна відсвяткувала саме 16 липня 1991 року.

В читальному залі  відділу обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г.Короленка» представлена викладка літератури приурочена до дня прийняття Декларації про державний суверенітет України. Детальніше з подіями  того часу ви можете ознайомитись з допомогою такої літератури: Сокол А.В., Конечна О.М. «Моя країна Україна», Губарев В.К. «Історія України», Тараненко І. «Ці дивовижні українці», «Атлас з історії України».

 

 

 Любі наші маленькі читачі!

До Вашої уваги свіжа преса!


Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.

Цього разу в журналі «Задавака» 11 за 2022 рік наші юні читачі зможуть прочитати такі статті:




1.   Найнайнай місця у світі (Цікаві факти). // Задавака. – 2022. - 11. – С 3.




2.   Крокуємо в ногу з часом (Модний одяг та взуття). // Задавака. – 2022. - 11. – С 12.




3.   Краса step by step (Догляд за шкірою обличчя). // Задавака. – 2022. - 11. – С 13.




4.   Вівсяне печиво без борошна (Рецепт). // Задавака. – 2022. - 11. – С 15.


Та в в журналі «Задавака» 12 за 2022 рік такі статті:




5.   Таємниці підводного царства (Цікаві факти). // Задавака. – 2022. - 12. – С 3.




6.   Смачна солодка ковбаска (Рецепт). // Задавака. – 2022. - 12. – С 15.


А наймолодші наші читачі в журналі «Малятко» зможуть прочитати такі статті:





7.   Чому зайці сірі? (Українська народна казка). // Малятко. – 2022. - 6. – С 2.

Сподіваємося наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!

пʼятниця, 8 липня 2022 р.


    Український день родини- привітайте найрідніших!

 


 Родина, родина – це вся Україна
З глибоким корінням, з високим гіллям.
Вадим Крищенко

    Здавна відомо, що родина – то невичерпне джерело наснаги, любові та батьківських обов'язків. Кожна сім'я докладає зусиль аби не всохло родове дерево, бо «Без роду немає народу». Для дітей родина - це своєрідне середовище, в якому у дитини складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку. Для дорослої людини вона є джерелом реалізації цілого ряду його потреб.

  Український День родини-відносно молоде свято, яке почали відзначати з 2012 р. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят» був підписаний 30 грудня  2011 р.

 В цей день православні відзначають  – День Петра і Февронії. Їх здавна вважають покровителями родини та шлюбу. Це свято, по суті, було українським прототипом Дня закоханих, оскільки саме шлюб Петра і Февронії взято за канонічний зразок християнського подружжя. Тож не дивно, що саме 8 липня обрали для святкування Дня родини в Україні. 

В українській родині батько був оборонцем землі, на яку часто зазіхали неситі сусіди. Мати – берегиня домашнього вогнища. Любов до Батьківщини, до рідної землі, до віри пронизувала всі ділянки родинного життя. Родина – це найрідніші, найближчі люди, які допомагають усім нам у складних ситуаціях, дарують нам тепло. Родина – це безпечний і затишний рідний дім, а родинне тепло, й уроки життя – це те, що людина бере із собою в усі дорослі шляхи.

Цього дня міцніше обійміть і поцілуйте членів своєї великої або маленької сім’ї, скажіть їм теплі слова любові й поваги, поділіться з ними своїми почуттями і відчуйте їх важливість для вас.

Якщо ж у цей день ви далеко один від одного, то обов’язково надішліть привітання та листівки з днем сім’ї всім рідним і близьким. Адже у такий день так хочеться приділити більше уваги своїм рідним і подарувати радісні емоції.

До дня сім ї працівниками дитячого відділу КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка » було проведено майстер-клас з виготовлення листівки    «Родинне дерево» з нашими дітками-користувачами та їх батьками.  










Щиро вітаємо всіх з Днем родини!  Сімейне коріння – це основа життя. Нехай ваше родинне дерево буде рости, розростатися, стає щораз сильнішим і більш квітучим. А його коріння будуть міцними, щоб давати енергію та живити всіх членів вашої сім’ї!  З Днем родини!

 

четвер, 7 липня 2022 р.

 

Запрошуємо в світ знань з шахів !



Головною метою роботи шахового гуртка є всебічний розвиток дитини за допомогою гри, а також розвиток логічного мислення, уяви, фантазії  дітей. Відомо, що заняття шахами позитивно впливають на творчий потенціал дітей, допомагають актуалізувати їхні креативні здібності та стратегічне мислення.

         Більшу частину діти грають між собою, керівник гуртка дивиться та робить коментарі, аналізує основні помилки кожного учня. Іноді керівник дає сеанс одночасної гри.

Під час проведення засідань гуртка у відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка» з основами гри в шахи знайомить Паук Олександр Сергійович.




Заняття гуртка із задоволенням відвідують маленькі жителі як нашого міста,  так і діти, які знайшли тимчасовий прихисток на тереторії нашої громади, тут вони спілкуються, товаришують, весело і з користю  проводять час.

 



Мульсеріал «Чіп і Дейл поспішають на допомогу»



        Сюжет мультсеріалу заснований на пригодах веселої команди рятувальників. У неї входять кращі друзі і найсміливіші рятувальники бурундучки Чіп і Дейл, а також їх помічники мишка, що завдяки своїй винахідливості отримала кличку Гайка, щур Рокфор і маленька муха Вжик. Незважаючи на те, що герої невеликого зросту вони все рівно здатні перехитрити навіть найсильніших хуліганів і врятувати жертв знущань з найскладніших ситуацій. Цей мультфільм припав до вподоби дітям з різних країн по всьому світу. Він до цих пір знаходиться на одному з перших місць і ділить цю перемогу з Качиними історіями. На вітчизняному екрані він уже приблизно двадцять п'ять років і до сих пір залишається таким же популярним. Творці фільму зробили все можливе, щоб кожна серія пригод, веселих сищиків Чіпа і Дейла, була незвичайною, інтригуючою і смішною.

      "Чіп і Дейл поспішають на допомогу (1 сезон)": https://uakino.club/cartoon/cartoonseries/7805-chp-deyl-pospshayut-na-dopomogu.html

      "Чіп і Дейл поспішають на допомогу (2 сезон)":

https://uakino.club/cartoon/cartoonseries/7806-chp-deyl-pospshayut-na-dopomogu.html

      "Чіп і Дейл поспішають на допомогу (3 сезон)":

https://uakino.club/cartoon/cartoonseries/7807-chp-deyl-pospshayut-na-dopomogu.html

      "Чіп і Дейл бурундучки-рятівнички": https://uakino.club/filmy/genre-action/14036-chp-deyl-burunduchki-ryatvnichki.html

      Бажаємо приємного перегляду!