четвер, 30 березня 2023 р.

 

   «Чарівна Русалонька Марини Павленко»  

       (Бібліопригода до 50-річчя від дня народження М.Павленко)

      Марина Павленко народилася 30 березня 1973 року на Львівщині у родині вчителів. Дитинство пройшло на рідній для батьків Черкащині. Там же закінчила Уманський державний педагогічний інститут (нині університет) імені П. Тичини. Після кількох років учителювання стає у ньому викладачем. Кандидат педагогічних наук, доцент. Член Національної спілки письменників України.  Лауреат більше десятка всеукраїнських і міжнародних літературних конкурсів.

Автор поетичних збірок "Бузкові зошити" (1997) та "Чар-папороть" (2002); збірки "дорослих" оповідань "Як дожити до ста" (2004); повісті-казки "Домовичок з палітрою" (2001), казок "Півтора бажання" (2004), дитячої повісті "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" (2005); Упорядник спогадів про Павла Тичину "З любов’ ю і болем" (2005). 

Марина Павленко ще й талановита художниця. Вона проілюструвала чимало збірок також й власні. Як художник-ілюстратор Марина Павленка стала відома завдяки оформленню видань своїх поетичних творів: «Чар-папороть» (2002 р.), «Душа осики» (2006 р.).

Марина Павленко. "Миколчині історії"

Ви й не уявляєте, як тісно переплелися життя хлопчика Миколки та пса Найди. Це історія, сповнена пригод — порятунок від смерті, життя на Пустирищі, «реальні» шкільні історії, перше кохання, поневіряння і… лапа друга, хоча й волохата. Це чудова книга Марини Павленко, яка розповіла життєву і водночас неймовірну історію справжньої дружби, яка змінює світ на краще!

Павленко М. Домовичок з палітрою

Книги відомої української письменниці Марини Павленко познайомлять вас з кумедним чоловічком – Домовичком, який став добрим другом для двох дівчаток. Його можна порівняти з Карлсоном ,який давно полюбився дітям завдяки мультфільму. 

«Русалонька із 7-В або Прокляття роду Кулаківських»

(Повість-казка). Авторка писала для своєї доньки. Це  пригоди семикласниці Софійки, яка  намагається розплутати зловісну таємницю. Уславлення доброти та працелюбства семикласниці, її активної життєвої позиції, засудження зла та несправедливості. Проблематика «Русалонька із 7-В» відповідальність за власні вчинки; перші почуття; підлітки та сім’я; родова пам’ять; матеріальні статки та духовні цінності.

У відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка» юні користувачі взяли участь у бібліопригоді до 50-річчя від дня народження М. Павленко. Діти активно відповідали на запитання вікторин за творами: «Домовичок з палітрою»; «Домовичок повертається»; «Русалонька із 7-В або Прокляття роду Кулаківських».





Марина Павленко – наша сучасниця. З-під її пера вийшли десятки творів, героями яких є ваші ровесники.  Це звичайні діти,  їх оточують казкові предмети, що розкривають свої чарівні властивості в потрібний момент. Письменниця сприймає дитину   як велике  чудо, а дитинство – як святкову казку. Книги авторки чекають вас у нашому відділі, запрошуємо прочитати цікаві фантастичні казкові-повісті.

середа, 22 березня 2023 р.

   

«Сучасні історії в коміксах»

Людство здавна намагалося поєднати зображення та текст. Починаючи від стародавніх малюнків з підписами і закінчуючи сучасними карикатурами і коміксами.

Комікс - це послідовна закінчена розповідь за допомогою поєднання зображення і тексту. У сучасному розумінні комікс з’явився у США в кінці 19 ст. і був спочатку суто розважальним жанром, за що і отримав власну назву «комікс», тобто, смішний, комічний.

Створення коміксу нагадує зйомку кінофільму. Автори сценарію пишуть сюжет коміксу, художник робить розкадровку та фігури героїв, художники-колористи працюють над кольором.  Зазвичай комікси випускаються студіями, але і автор-художник здатен  самотужки створити власний комікс.   На даний момент комікси активно завойовують полиці книгарень.

У Франції та Бельгії комікс офіційно визнано дев’ятим видом мистецтва і підтримується державою. Французькі художники вважають, що комікс є повноцінним видом мистецтва, відповідно, як вид мистецтва він вимагає особливого ставлення.  

         Дуже популярними є дитячі комікси про смурфиків від бельгійського художника Пейо (П’єр Кюлліфор). Завдяки шанувальникам коміксу, смурфики потрапили до книги рекордів Гіннеса. 

Запрошуємо приєднатися наших маленьких читачів до ознайомлення з сучасними коміксами у відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка». Герої коміксів ожили на сторінках книг, а деякі комікси можна не тільки прочитати, а і подивитись за допомогою додатку в мобільному телефоні.





 Отже, комікс як жанр мистецтва продовжує розвиватись. Він піднімає ті ж питання, що й інші види мистецтва і має свій арсенал засобів виразності.

 


вівторок, 21 березня 2023 р.

четвер, 16 березня 2023 р.

 

«Будинок під дахом блакитний»

Екологічна гра

Все, що нас оточує і не зроблене руками людей - це природа. Спілкування з природою приносить найбільшу насолоду і радість, викликає найпалкішу любов до рідного краю, до життя. Природа є джерелом натхнення для художників, письменників, композиторів. Шепіт води, зелених дібров, спів пташок, запах квітів - усе це ні з чим не зрівняна природа рідного краю. Не дарма природу називають ненькою. Всі ми - діти природи, та не всі однаково добрі до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатства.

ПАМЯТАЙТЕ!

1. Не можна спалювати опале листя, воно забруднює повітря, яким ми дихаємо.

2. Не можна мити машини біля водоймищ, криниць, бо це забруднює воду, яку ми п’ємо.

3. Не можна кидати папірці, пластикові пакети, пляшки, бляшанки, баночки та інші відходи де заманеться, бо це засмічує землю, на якій ми живемо.

Світ навколо такий привабливий та цікавий, і ми живемо у ньому, як у рідному домі, бо ми і є  частинка цієї природи. А щоб  було затишно і добре, то треба поводити себе мудро, оберігати довкілля, бо без нього ми не зможемо жити. Треба допомагати природі відновлювати свої сили.

І МИ ЦЕ ЗМОЖЕМО!

1.      Посади деревце, щоб очищувало повітря.

2.      Посій квіточки, щоб радували твій зір.

3.      Розчисти джерельце, воно чекає твоєї допомоги.

4.      Зроби з татусем шпаківню чи дуплянку для пташок.

5.      Змайструй сам годівничку для птахів на зиму.

6.      Люби цей світ, він чекає твоєї доброти, захисту, любові.

У відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г.Короленка» учні 5-б класу опорного ліцею № 1 взяли участь в екологічній грі, яка складалася з 8 турів. Діти активно відповідали на запитання вікторини, розгадували загадки, грали в ігри (були веселими пантомімами та креативними художниками), ознайомилися з видами рослин і тварин, які занесені до Червоної книги України. 






Так непомітно  підійшла до завершення наша подорож у світ природи. Всі добре провели свій час. Хочеться вірити, що ті знання, які  діти отримали сьогодні, не забудуться ніколи. Тож піклуйтеся про «братів наших менших» і будьте природі друзями. 

понеділок, 13 березня 2023 р.

Український доброволець - взірець патріотизму

(Інформ – хвилина до Дня Українського добровольця)



 

середа, 8 березня 2023 р.

 

«Зламана доля та нескорена воля»

(До Шевченківських днів)

     
      Щороку, в березні, Україна відзначає дні, які в народі називають "шевченківськими".   9 і 10 березня - день народження і день смерті українського Кобзаря, геніального поета, філософа, художника, борця за волю - Тараса Григоровича Шевченка. Минає 209 років з того часу, коли на світ з'явився цей геній, але його творчість й нині залишається для нас дорогоцінним скарбом і передається з покоління в покоління. 
     Товща часу не в змозі притупити гостру актуальність його слова. Цікавість до постаті Кобзаря і його спадщини не зменшується з роками, що є цілком закономірним явищем, оскільки Тарас Шевченко став символом духовного відродження народу.  

     У відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка». Відбулися Шевченківські читання, в них прийняли участь сестрички з Маріуполя, які тимчасово проживають в нашій громаді Мільніченко Марія і Софія та дітки нашої громади- Родько Юлія і Васільєв Ілля.




       Минають віки... Стираються написи на камені, тліють книги, руйнуюються будівлі, але слово Шевченка - живе і вічне. Читаймо , вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він своєму народові.


вівторок, 7 березня 2023 р.

 

       «Чарівні весняні квіти»

   З настанням весни природа оживає. Тане сніг, повертаються перелітні птахи, земля вкривається зеленою травою. Першими можна побачити первоцвіти: мати-й-мачуху, крокуси, ряст, гусячу цибулю, медунку, сон-траву, анемони. Навесні зацвітають усілякі квіти – спочатку проліски, потім кульбаби та конвалії, тюльпани, нарциси, а в травні розпускаються пишні півонії та розкішні троянди. Більш того, цвітуть у садах дерева й кущі, що влітку й восени радуватимуть нас стиглими та смачними плодами.

  Весняні квіти напоєні  талою водою, вони беруть свою силу з пробуджуючої землі, їх листочки соковито-зелені і боязкі.

   Багато є первоцвітів, вони прикрашають сади і клумби, але найчудовіший з усіх - простий пролісок, з яким у всі часи пов’язаний початок весни. Вони є найніжнішими та найтендітнішими створіннями природи. Зазвичай вони ростуть схиливши свої голівки донизу.

   Дивовижна квітка - конвалія з’являється пізніше, на початку травня. І ніякий аромат не зрівняється з її запахом.

    Бузок – це теж ароматні весняні квіти. Одна маленька гілочка може наповнити приємним запахом кімнату, але їм, як і запахом конвалії, не варто дихати довго. У кожного сорту запах особливий, але чомусь чим бузок простіше, тим він приємніше пахне.

   Тюльпани – це найвідоміші і поширені весняні квіти, вони розпускаються в травні на клумбах , їх вирощують в теплицях. А є ще дикі тюльпани, вони ростуть в степах і занесені в Червону книгу, бо надто багато розвелося любителів згубити природу, порушити її правила і красу.

   Ось такими чудовими і незабутніми ароматами нагороджує нас весна за те, що ми довго і терпляче її чекаємо.

   Ми всі любимо весну та обожнюємо весняні квіти, тому ми запросили маленьких читайликів з нашої арт-студії «Лайк» на майстер-клас «Чарівні весняні квіти» до відділу обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка».





    Весняні квіти - це святкове вбрання природи, символ її пробудження від зимового сну, зародження нового життя. Вони такі різні, але всі прекрасні по-своєму.