четвер, 28 вересня 2023 р.

        Бібліотека - всесвіт мудрості і слова

(бібліотечна екскурсія до Всеукраїнського дня бібліотек)




Що таке сучасна бібліотека? Це, в першу чергу, територія казки, дива, несподіваних зустрічей, місце, де можна не тільки читати книги, але і корисно та цікаво проводити вільний час.

Але, виявляється, бібліотека - це ще й науковий центр, де можна знайти знання в усіх напрямках: медицина, історія, космонавтика, робототехніка і багато іншого.

Якщо ви хочете поринути в цікавий світ фантастики, подорожей і пригод, а також цікаво провести час - на вас чекають у відділі абонементу,  адже книги добре розвивають допитливість і уяву. Цікавитесь рідкісними виданнями -  тоді вам у читальний зал. Сучасна бібліотека - це і інформаційний центр, де ви можете насолодитися цілком доступним і безкоштовним інтернетом.  






Бібліотека - це ще й наша жива історія. Адже бібліотекою користувалися люди ще тисячі років тому. Не біда, що книги могли виглядати зовсім інакше, наприклад, як сувій папірусу або глиняна табличка. Та й саму бібліотеку ми б, напевно, не впізнали. Вона була більше схожа на склад з бочками або плитками. Але, тим не менш, вже тоді вона включала книги по історії держав і життя людей. І вчені до цих пір користуються цими накопиченими тисячоліттями знаннями.

Бібліотека - ваша можливість спілкуватися з друзями, з книгою, з улюбленими героями. Адже  часто проводяться презентації нових книг, виставки на найрізноманітніші теми, цікаві ігрові квести, майстер-класи та казкові вікторини. А як приємно взяти в руки абсолютно нову книгу і відчути себе в ролі першовідкривача! Або, навпаки, до тебе потрапить прочитана книга, але, як часто, саме вона стає найулюбленішою. Адже саме в таких книгах «живуть» твої однолітки: Климко, Федько-Халамидник, джура-Грицик, Том Сойєр, діти капітана Гранта, «Русалонька із 7-в»... Ці книги читають і перечитують по багато разів, ними хочеться поділитися з друзями.

У відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г.Короленка» юні користувачі не тільки читають, а й грають в інтелектуальні ігри, шахи, збирають пазли, малюють та виготовляють аплікації та поробки.












Ось і виходить, що бібліотека - не просто сховище книг, це зустріч з невідомим, хвилюючим тебе світом.

Запрошуємо всіх бажаючих читайликів нашої громади  та гостей міста відвідати наш дитячий відділ і ознайомитися з його книжковим фондом, бібліотечними послугами, книжковими виставками.

Завітайте до нашої бібліотеки. Ми чекаємо на Вас!

середа, 27 вересня 2023 р.

 

Моя нова бібліотека

        

Щодня відділ обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка» радо зустрічає своїх маленьких друзів-читайликів та їхніх батьків. До послуг маленьких та допитливих - художні книги та енциклопедії, твори українських та світових письменників від класиків до сучасності, цікаві та захопливі ігри, конкурси, майстер-класи в арт-студії «Лайк» та навчання грі в шахи на заняттях шахового гуртка.

Цікаво, а якою б хотіли бачити свою бібліотеку наші юні друзі? Відповідь на це питання нам допомогли знайти вихованці дитячої художньої студії «Da Vinci» під керівництвом Наталії Фенько.

Тож у переддень Всеукраїнського дня бібліотек представляємо вашій увазі роботи цих талановитих друзів бібліотеки і висловлюємо їм вдячність за постійну співпрацю та участь в бібліотечних заходах та конкурсах.



Нонка Ян, 15 років




Москвич Інна, 17 років




Кулібаба Аделіна, 16 років




Крайня Анастасія, 15 років




Терехова Анастасія, 15 років




Родько Анна, 13 років


вівторок, 26 вересня 2023 р.

 

В.О. Сухомлинський - видатний український педагог-гуманіст, дитячий письменник

ібліофреш до 105-річчя від дня народження)



середа, 20 вересня 2023 р.

І дорослі, і малі прагнуть миру на землі!

(Інформаційна мозаїка до Міжнародного дня миру)

 


Мир на землі - це затишок і тиша,

Це сміх дитячий і душі політ,

Коли поет чарівні вірші пише

Про незвичайний, дивовижний світ.

Мир на землі - це росяні світанки,

Краса і творчість, пісня у гаях.

Мир на землі - це вечори і ранки

Із радістю і щастям у серцях.

Мир на землі - це дім і мама, й тато,

Й любові стільки - просто через край!

Це та земля, де щастя є багато

І в кожній хаті - хліба коровай.

Це та земля, де сміх і пісня лине,

А діти йдуть до школи знов і знов.

Й ніколи у боях ніхто не гине,

Бо там господар - щастя і любов.

                                                                                         (З просторів Інтернету)


         

         Мир - головна цінність для будь-якої людини. Захищати його ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі - основні принципи, якими керувалася ООН, заснувавши це свято.

         День миру був заснований 30 листопада 1981 року і протягом 20 років відзначався в день відкриття сесії ООН кожен третій вівторок вересня.

         У 2001 році була прийнята резолюція про проведення Міжнародного дня миру щорічно 21 вересня.

         В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року.

         Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває запекла боротьба. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. 



         

         Сьогодні запорукою встановлення миру в Україні є Перемога над агресором, яку невпинно, крок за кроком наближають наші непереможні захисники і захисниці за потужної підтримки усього демократичного світу. 

         Щиро бажаємо усім нам Перемоги та відновлення миру на нашій Богом даній землі, нехай страшне поняття «війна» назавжди кане у небуття!




понеділок, 11 вересня 2023 р.

 

Вітаємо з перемогою!

Всеукраїнський конкурс 

«Творчі канікули-2023»!

11 вересня компетентне журі визначило переможців обласного етапу Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-2023».

Вітаємо наших юних читайликів – переможців:

у віковій категорії «Читачі-учні (вихованці) 11-13 років»»

номінації:

- «Моя Україна: з вірою у перемогу» - Удовиченко Ангеліна,  Удовиченківська б/ф,;

- «Моя майбутня професія» Пантюх Анна, Проценківська б/ф;


 у віковій категорії «Читачі-учні (вихованці) 14-18 років»:

номінації:

- «Моя Україна: з вірою у перемогу»  - Великодня Олеся, відділ обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка»,  


- «Природа - джерело натхнення та краси» - Власик Анастасія, Шилівська б/ф.


 Бажаємо нових творчих досягнень і перемоги в підсумковому етапі конкурсу! Ви найкращі!


середа, 6 вересня 2023 р.

 

« Мій рідний край-земля моєї долі»

( до Дня міста)



Сьогодні свято в тебе, місто!

Весела і щаслива мить,

Що не кажіть, а час він дійсно,

Так швидко наче птах летить.

Усе тобі прийшлось здолати,

Маленька квітка у саду,

Та не могла краси ти втратить,

Де б я не був, - до тебе йду.

Зіньків - в цій назві сім лиш літер,

Та від тепла їх тане лід.

Мов сад чаруєш рідним цвітом

Уже чотири сотні літ.

                                 Олександр Друмов

   Як не любити тебе, наш славний Зіньків! Перлина Полтавщини - старовинне місто лагідно розкинулось в мальовничій поймі ріки Ташань. Чудове місто потопає в квітучих трояндах та петуніях. Земле наша! Якою красою обдаровуєш людину! Якими барвами радуєш!

   У сузір`ї малих і великих міст Полтавщини наше місто Зіньків  має своє власне обличчя, історію, традиції, звичаї,  є гордістю і окрасою рідного краю.

   Історичних пам`яток про Зіньків збереглось небагато. Вперше наше місто згадується в історичних  документах в 1604 році. Перші поселенці Зінькова осіли на березі річки Грунь- Ташаньської. Про історію виникнення самого міста існують лише  різні легенди. Найвідоміша з них оповідає про козака Зінька, який заснував хутір, навколо якого і почало розростатися поселення. З того часу минули  вже  століття, роки. Наше славне місто ,пройшовши непростий історичний шлях ,набуло особливої самобутності й унікальності, стало осередком духовності і культури Зіньківщини.

   Із зіньківським краєм пов`язані імена багатьох відомих діячів літератури, мистецтва і науки. Тут народилися українські письменники Микола та Михайло Зерови, Григорій та Григор Тютюнник, Іван Цюпа , мікробіолог Дмитро Зеров, з містом пов`язані юнацькі роки Остапа Вишні та Марії Романівської.

   В читальному залі організовано краєзнавча книжкова виставка «Мандруємо Зіньківським краєм» , яка відображає багатогранну панораму історії міста  від часів заснування до наших днів, розповідає про  цікаві події і факти, які вплинули на долю краю, про видатні імена Зіньківщини. Книжкова виставка, як кришталеве чисте джерело відзеркалює минувщину і сучасність, велику любов до рідної  землі, що відображена в творчості письменників-земляків.

   Відділом обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка» було проведено краєзнавчу гру « Мій рідний край-земля моєї долі» , приурочену до Дня міста.  Діти із задоволенням виконували завдання ,  змагалися і водночас розважалися . За підсумками краєзнавчої гри перемогла ,звичайно, Дружба ,як це і має бути! Всі залишились  задоволеними активно проведеним часом, та отримали   патріотичні сувеніри на згадку про участь у грі.








   Бажаємо, щоб з кожним роком наше місто розквітало і  ставало гарнішим ,  краще жилося його мешканцям, а ми ставали толерантнішими,  добрішими й милосерднішими один до одного, щоб свято іменин нашого міста завжди єднало і гуртувало нас в одну велику Зіньківську  родину. Віримо, що наступне день народження міста відсвяткуємо під мирним небом . Зі святом краяни!