пʼятниця, 29 березня 2024 р.

 

Любі наші маленькі читачі!

До Вашої уваги свіжа преса!

Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.

В журналі «Котя Малюк» наші юні читачі зможуть прочитати такі статті:






Все починається з гілки [Цікаве природознавство]. // Малюк Котя. – 2024. - №3. – С 1 – 3.




Васильчук В. Казка про казку. / В. Васильчук. // Малюк Котя. – 2024. - №3. – С 12 – 13.





Костюк С. Лисова каша / С. Костюк. // Малюк Котя. – 2024. - №3. – С 19 – 21.

В газеті «Кузя» прочитають про Місяць.




Місяць. // Кузя. – 2024. – №2. – С 14 – 15.

З допомогою статті з журналу «Веселий Саморобкін» зможуть зробити цікаву поробку власними руками.




Рудий кіт із ниток [Рукоділля]. // Веселий Саморобкін. – 2024. - №1 – 2. – С 11.

Для батьків наши юних читачів буде цікавою стаття в газеті «Бедрик».




Таланцева Ю. Допомагаємо дитині подолати образу ?. / Ю. Таланцева. // Бедрик. – 2024. - №3. – С 6.

четвер, 28 березня 2024 р.

 

«Не руйнуй гармонію землі»

(природничий бібліомікс)

    Скільки б років не було Землі, вона завжди чудова. Багатий, прекрасний і нескінченно різноманітний дивовижний світ природи. Наше спільне щастя - жити на планеті Земля, ії краса не може не бентежити душу…

         Та багаторічна діяльність людини все частіше призводить до руйнування цієї краси, наше безвідповідальне ставлення до природи, засміччення всього живого, що нас оточує, наближає нашу планету до знищення.

       І саме нам, дорослим, потрібно власним прикладом, за допомогою книг та музики, творів мистецтва прищеплювати любов до навколишнього світу нашим дітям та молоді. Адже щоб берегти землю, природу, треба її полюбити.  Щоб полюбити, треба пізнати. Пізнавши - неможливо не полюбити… І вірші про природу - яскраве тому підтвердження.

Сьогодні бібліотекарі відділу обслуговування дітей  КЗ «Зіньківська публічна  бібліотека ім.В.Г.Короленка» спробували разом зі своїми юними користувачами відкрити кілька сторінок цього світу за допомогою поезії, насолодилися прекрасним поєднанням поетичного слова і краси навколо.

Природа нас і любить, й надихає,

Дає людині світло і тепло,

Пісні й красу на серце посилає,

Щоб гарно нам і затишно було.



     Очистимо Землю від бруду і скверни, посіємо скрізь зерна доброти й квітів! Бережімо нашу Землю! Всюди, на кожному кроці, всі разом і кожний окремо! Адже завтрашній день Землі буде таким, яким ми його зробимо…


вівторок, 26 березня 2024 р.


Весняний  шаховий турнір


 А чи знаєте ви, яка гра вважається в світі найінтелектуальнішою? Гра, що не набридла людям за довгі 5 тисяч років? Її ще називають королевою серед ігор… Може тому, що в неї полюбляли грати практично всі королі? А сьогодні вона є абсолютно доступною, нею захоплюються і дорослі, і діти…

         Здогадалися? Так - це ШАХИ!

         Шахи поєднали в собі мистецтво, спорт та науку. В цю гру можна грати будь-де: в парку, з комп’ютером, у бібліотеці серед книжкових полиць…

         25 березня відбувся шаховий турнір для учасників шахового гуртка, який уже декілька років працює при ВОД КЗ «Зіньківська публічна  бібліотека ім.В.Г.Короленка». Очолює його талановитий керівник, гросмейстер Олександр ПАУК.

         Долаючи хвилювання, кожен учасник прагнув до перемоги. Їх підтримували вболівальники, які завітали на захід. Змагання пройшли в теплій, дружній обстановці, де гравці і вболівальники отримали справжнє задоволення від гри!

Юні учасники показали свої знання та визначили найсильнішого. Усього за шахматною дошкою позмагалися 13 дітей.



Переможці турніру були нагороджені  грамотами та медалями!

Почесне третє місце зайняв ЗАЛУЖНИЙ Тимофій; друге місце здобув ШУМ Ярослав; кращим виявився справжній гуру шахів, який  зайняв перше місце у турнірі – КОЛІСНИК Даніїл. 



     Переможців щиро привітала т.в.о. начальника відділу культури  та спорту виконавчого комітету Зіньківської міської ради Наталія БОРИСЮК. Вона, зокрема, подякувала учасникам за те, що вони знайшли час і  можливість взяти участь у  турнірі та побажала їм гарних канікул і нових перемог! 


четвер, 21 березня 2024 р.

 

«Лялька - символ і забавка»

(до Міжнародного дня лялькаря)

21 березня - день улюбленців всіх дітей, умільців створити казкову атмосферу і подарувати ляльці динаміку і характер - Міжнародний день лялькаря.

Рішення про святкування цього дня ухвалили у 2002 році, і з того часу щороку 21 березня по всьому світу вшановують акторів-ляльководів та майстрів-лялькарів.

Ці люди дарують радісні емоції дітям і дорослим, про них пишуть книжки, їхнім мистецтвом захоплюються. І це попри те, що зазвичай вони залишаються в тіні своїх героїв!

Лялька - одна з найдавніших іграшок людства, її справедливо називають суперіграшкою, оскільки протягом тисячоліть вона не втрачає свою актуальність.  Вона супроводжує людину протягом усього життя: у дитинстві - це одна з улюблених забавок, приємний подарунок, а з часом - цікавий сувенір, пов’язаний із театральною грою, вітринним мистецтвом, художньою творчістю.

Історія ляльки є невід’ємною частиною історії культури суспільства. Для кожної історичної епохи характерні свої ляльки,  вони є відображенням  історичного проміжку часу в якому їх виготовляли.

В цей день ми запросили маленьких користувачів з нашої студії «Арт-Лайк» на майстер-клас по виготовленню м’якої іграшки «Весняна пташка » до відділу обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка».  Діти дізналися про важливість лялькового мистецтва, як частини світової культурної спадщини, та виготовили декоративну іграшку власними руками.




 Саме від лялькаря залежить характер, настрій, емоції казкових персонажів. Адже уміння подарувати потрібну атмосферу - це дійсно мистецтво, що заслуговує на оплески!


понеділок, 18 березня 2024 р.


Шлях, посипаний євшан-зіллям

(літературне асорті до 120-річчя від дня народження М.М. Вороного)


Повні тексти творів Марка Вороного  👉 https://www.ukrlib.com.ua/books/author.php?id=174


пʼятниця, 8 березня 2024 р.

 

Весна надії і перемоги!

   Юні художники гуртка малювання «Кольорові мрії», який діє при відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка», доєдналися до акції на підтримку ЗСУ, яка проходила під час благодійного концерту «Весна надії і перемоги!» в міському будинку культури.

   Діти передали свої малюнки «Весняні крокуси» для жінок-захисниць, які зараз боронять нашу країну.

   Пишаємося вами, наші тендітні й сильні духом жінки-воїни, поважаємо вашу неймовірну силу духу, мудрість, витримку, стійкість й віру! Святу  й незламну віру в нашу перемогу, яку всі разом впевнено виборюємо зі зброєю в руках та в тилу!

       Слава Україні!                        


«Його благословила доля славою святою»

(літературний альманах до 210-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка)


Борітеся – поборете! 

Вам бог помагає! 

За вас правда, за вас слава. 

І воля святая! 

Тарас Шевченко 

    9 березня особлива дата для українців – день народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Кобзарем і українським генієм. Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові. Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки прибуває джерело людської шани та поваги до нього.

     Доброю традицією стало вшановувати пам’ять Великого Кобзаря на державному рівні. Працівники ВОД КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка»  до 210-ї річниці від дня народження геніального поета провели літературний альманах «Його благословила доля славою святою». Бібліотекарі ознайомили юних книголюбів з життям і творчістю Т.Г.Шевченка ; читали вірші разом з дітьми, переглянули мультфільм "Т.Шевченко", провели вікторину "З якого вірша рядки".

        




     Сьогодні під час повномасштабної війни, яку розв’язала росія проти українців, творчість Т.Шевченка набула ще більшої популярності серед українців. Т.Шевченко  став символом спротиву окупантам. В його рядках знаходимо силу, віру і наснагу!

Тож читаємо і надихаємося пророчими віршами Великого Кобзаря!Єднаймося і перемагаймо!

 

 


субота, 2 березня 2024 р.

 

«Міцний талант прозаїка-оповідача»

(літературна візитка  до 95-річчя від дня народження Федора Тютюнника)

Народився 4 березня 1929 року в с. Шилівка Зіньківського району. Двоюрідний небіж Григорія й Григора Тютюнників. Закінчивши Шилівську семирічку, пішов навчатися у Зіньківську середню школу №1, після школи відразу вступив до Київського, а потім перевівся до Харківського політехнічного інституту, який закінчив у 1954 році за спеціальністю   інженер по хімічному устаткуванню. Працював майстром, старшим інженером-конструктором, науковцем.

Але так склалася доля, що потяг до творення, дух творчості став провідним у його житті. У 1964 році новелою "Кура" Федір Тютюнник дебютував на сторінках газети "Літературна Україна". А потім були публікації в журналах "Дніпро", "Вітчизна", "Ранок", "Літературна Україна" під псевдонімом Лісовий.

У 1967 році виходить перша збірка оповідань "Співуче джерело". А в 1968 році він став членом Спілки письменників України. Великою популярністю серед читачів користувалися збірки новел "Співуче джерело", "Зелений легіт" . У 1976 році Федір Григорович став лауреатом обласної премії П.Артеменка за збірку повістей та оповідань "Осінь пахне криницею". Письменник мав міцний талант прозаїка-оповідача, дуже точного в деталях спостерігача сільського життя, а надто - був гарним стилістом і пейзажистом.

Федір Григорович Тютюнник був членом редакційної групи по написанню історії Зіньківщини. У 1989-1991 роках письменник працював у редакції Зіньківської районної газети і до останніх днів не поривав з нею зв'язків.

     Не судилося, на жаль, завершити свій задум, написати історію роду Тютюнників. Якраз у день 74-річчя трагічно обірвалося його життя під колесами несамовитого авто на сільській вулиці  Полтавщини.

     Книги Федора Григоровича відтворюють життя у всіх його гранях.