четвер, 25 квітня 2024 р.

 

Важкий тягар Чорнобильського неба

(хронограф подій)


         Минає 38 років з часу чорнобильської катастрофи. Україна згадує тих, хто ціною власного здоровя, а часом і життя, протистояв страшному лиху. Серед усіх трагедій, яких зазнало людство на планеті, аварія на Чорнобильській атомній електростанції не має аналогів за масштабами забруднення довкілля та негативного впливу на здоровя людей.

         26 квітня 1986 року, одна з найскорботніших дат в історії нашого народу, спогади про яку, ще довго будуть пронизувати наші серця гострим болем. Чорнобиль і досі для нас є незагоєною раною.

У відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г. Короленка» для юних користувачів було проведено хронограф подій «Важкий тягар Чорнобильського неба», присвячений сумним подіям далекого 1986 року.





         Ми - українці, повинні пам’ятати і вшановувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Память… Саме вона є рушієм революційного поступу в майбутнє і оберегом найвищих загальнолюдських цінностей. Якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитись у майбутнє.

Ми низько схиляємо голови перед учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції і з особливим почуттям їх вшановуємо.

Велика вам подяка і низький доземний уклін.

Нехай у цей день, день національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться у душах кожного з нас співчуттям і милосердям.

середа, 24 квітня 2024 р.

 

«Україна-мрія!»

(міський тур Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості)



16 лютого в рамках проєкту «10 тисяч мрій для звільнених територій» та Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», під патронатом Героя України,  екс-Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія Залужного, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України стартував Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Україна-мрія!», до якого долучилися й діти-користувачі бібліотек громади.

В їхніх роботах відображені мрії про Україну майбутнього, за яке борються сьогодні на полі бою мужні та незламні Збройні сили України!

На І (міський) тур конкурсу було представлено 30 робіт з 15 сільських бібліотек-філій та відділу обслуговування дітей  КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г. Короленка».

За результатами засідання журі конкурсу переможцями визначено:

Номінація «Малюнок», вікова категорія 7-13 років:

І місце – Манойло Ярослав (Артелярщинська б/ф) - «Над моєю Україною голуб миру простягнув свої крила»;

ІІ місце – Софієнко Дмитро (ВОД КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г. Короленка») - «У майбутнє на «Мрії»;

ІІІ місце – Твердохліб Єлизавета (Бобрівницька б/ф) - «Україна моя калинова»;

-         Мельниченко Марія (ВОД КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.

Короленка» (ВПО, м.Маріуполь) -  «Збережемо природу міста моєї мрії».

Номінація «Малюнок», вікова категорія 14-18 років:

І місце – Малиш Валентина (Шенгаріївська б/ф) - «Гостинна Україна»;

ІІ місце – Куценко Альона (Дейкалівська б/ф (ВПО, м.Лисичанськ) - «Мрія» у мріях»;

ІІІ місце – Дорофеєва Кіра (Новоселівська б/ф) - «А у нас на Україні»;

-         Гунько Єлизавета (Власівська б/ф) - «У минулому війна. Пройшли біль і горе. Україна – чарівна: Крим і  Чорне море!».

        Номінація «Вироби декоративно-прикладного мистецтва», вікова категорія 7-13 років:

І місце - Шкурпела Станіслав (Бірківська б/ф) - «Україна - мирна, багата, квітуча країна!»;

ІІ місце  - гурток «Умілі ручки» (Першотравнева б/ф) - «Кожна родина -зернина України».

Номінація «Текстовий опис», вікова категорія 14-18 років:

          І місце - Власик Анастасія (Шилівська б/ф) - есе «Безліч всесвітів різних».

         Вітаємо наших талановитих дітей та щиро зичимо їм перемоги у  заключному етапі конкурсу. Їхні роботи відправлено до Національної бібліотеки України для дітей.                                                                                   

       Запрошуємо жителів та гостей громади переглянути роботи учасників міського туру Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Україна-мрія!», які представлені на виставці у відділі обслуговування дітей  КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г.Короленка».


вівторок, 23 квітня 2024 р.

 

Діти України читають захисникам!



Щорічно в Україні навесні проходить  Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який проводить Національна бібліотека України для дітей.

Цього року в його рамках проходив Національний марафон читання «Діти України читають захисникам». Він подарував ще одну можливість звернутися до наших Воїнів, подякувати кожному українському солдату, хто тримає наше небо, боронить нашу землю та звільняє її ворога, хто своєю мужністю і незламністю всьому світу показав, що українці – нація нескорених!

Українські  діти  вкотре нагадали  своїм захисникам, як  ними пишаються, вірять в них і чекають вдома! А ще читали для  них уривки зі своїх улюблених книг.

Сертифікатом за участь у читацькому марафоні  нагороджена Олексенко Світлана, користувачка відділу обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка», яка читала уривок з улюбленої книги авторки Олі Русіної «Абрикоси зацвітають уночі».

Переглянути відео з уривком зачитаного твору можна за посиланням:

четвер, 11 квітня 2024 р.

 

«Назустріч зіркам!»

(космічне асорті)



   У всьому світі 12 квітня відзначають Міжнародний день польоту людини в космос .Україна та українці відіграли велику роль у розвитку космонавтики.

   Політ першого космонавта здійснювався під керівництвом видатного вченого-конструктора, автора багатьох космічних розробок - українця ,Сергія Корольова, уродженця Житомира. Українцем, який побачив нашу планету з космосу, був космонавт  Павло Попович. Перший, та поки що єдиний космонавт у незалежній Україні - Леонід Каденюк, 1997 року протягом 17 днів він перебував у космосі в складі українсько-американської експедиції.

      Потім було ще дуже багато українців, які побували в космосі.

    Космос здавна привертає до себе увагу небайдужих людей. Таємниці і загадки Всесвіту не можуть не хвилювати і нинішнє підростаюче покоління.

     Не зважаючи на війну і тривожний сьогоденний час, юних читайликів хвилюють питання: що ж ховається там високо-високо в небі? Чи є життя на інших планетах? Як багато часу потрібно, щоб дістатися до сусідньої Галактики? Відповіді на ці та інші питання шукали користувачі ВОД «Зіньківської  публічної бібліотеки ім. В. Г. Короленка»  під час проведення космічного асорті «На зустріч зіркам». Діти в ході заходу активно обговорювали хто "живе" у космосі, як можна долетіти до зірок та чи існує життя на інших планетах. А ще  разом відправились  у міжгалактичну мандрівку Всесвітом!




    Зараз, під час війни, так важливо пам‘ятати, який ми сильний, незламний народ! Що ми нація, яка допомогла відправити першу людину у космос і надала змогу дотягнутися до Місяця, а про це мріяв весь світ! Слава Україні!

вівторок, 2 квітня 2024 р.

 

Нові книжки читаєм залюбки!

(Онлайн-книгопоказ до Міжнародного дня дитячої книги)

 


         Діти пізнають світ багатьма способами. Один із них – книги, які вони обожнюють читати з раннього віку. Якщо шукаєте історії, які б змогли зацікавити вас, наші юні користувачі ще більше – наш онлайн – книгопоказ для вас!

         Книжковий фонд ВОД «КЗ Зіньківської публічної бібліотеки ім. В.Г. Короленка» поповнився новими книгами. Ми хочемо познайомити вас з ними!

 


Багряна Анна.

Годинник Аріадни: роман – фентнезі / Анна Багряна; іл. Софії Мудрої. – Тернопіль: Видавництво Богдан, 2023. – 216 с.: іл.

         Що таке справжнє щастя - лише щасливе кохання чи все-таки щось більше?.. Такі запитання ставить собі восьмикласниця Ельвіра Сковронська з Києва, яка таємно закохана в одинадцятикласника Славка Рудюка, але не знає, як привернути увагу хлопця. Своєю найкращою подругою Еля вважає бабусю - відому актрису Аріадну Дукат, тож одного дня вирішує поїхати до неї на пораду. Бабуся Аріадна живе на лівому березі, неподалік від станції «Лісова». Та по дорозі до неї Еля отримує в метро загадковий пакунок - дивний годинник із тринадцятьма позначками - і потрапляє в іншу реальність…




Винник Тетяна.

Моя мама схожа на Саскію: повість. Чернівці: Букрек, 2023. 128с. : іл.

         У книзі розповідається про життя тринадцятирічної дівчинки Марії, яка втратила на війні батька, не може порозумітися з мамою, зазнає цькувань у школі. Брати на себе відповідальність за власне життя, змінювати його і змінюватися, мріяти та йти до своєї мети (чи це стосується ідеї здобути авторитет серед однолітків та порозумітися з мамою, чи привернути увагу найкрасивішого хлопця), не підкорятися обставинам, а крок за кроком досягати бажаного результату, – усе це робить головна героїня повісті. І доводить, що все можливо, якщо повірити в себе.

         Книжка буде цікавою дітям середнього та старшого шкільного віку.




Давидова О.С.

Привидуся: повість / О.С. Давидова; іл. А.С. Шавлач. – Тернопіль: Видавництво Богдан, 2023. – 120 с.: іл.

         Українське містечко, в якому мешкає Андрій із бабусею Аллою, окупували російські загарбники. Вони вбивають мирних людей, нещадно мародерять і при цьому запевняють, що прийшли нас «освобождать». Від їхнього свавілля потерпають не лише люди, а й привидка Явдуся, з якою Андрій заприятелював і назвав її Привидусею. Вона допомагає хлопчикові знаходити дрова, щоб бабуся могла приготувати на вогнищі їжу.

         А відтак Андрій разом із Привидусею навіть умудряються передати ЗСУ таємну інформацію про розташування штабу ворога. Ось лише при цьому Андрій випадково розкриває таємницю того, хто така Явдуся насправді...  

 



Єремєєв П.

Міфи та фейки з Історії України. 33 спростування / Павло Єремєєв. – Харків.: АССА, 2023. – 144 с. : іл. (Серія «Читай та відкривай»).

          Історія сповнена міфів та фейків. Якісь із них виникли випадково, інші були створені, щоб заперечити існування українців як окремої нації. Пропагандистська машина працювала вправно, але настав час дізнатися справжню історію, яка захопить та зруйнує застиглий набір стереотипів.

         У книжці ви прочитаєте, чому запорозькі козаки цікавіші за спрощений образ селян-утікачів; чи правда, що паризький аеропорт названий на честь українця; чи існує золото Полуботка; хто ж створив Велесову книгу і багато іншого! 33 спростування, які змінять ваш погляд на історію.




Музиченко А. М.

Врятовані хвостики: повість-казка / А.М. Музиченко; іл. М.С. Шутурма. – Тернопіль: Видавництво Богдан, 2023. – 48 с.: іл.

         Кудлатий кіт Борисюк мешкає у Виставковому центрі в Києві у приміщенні льодової арени. Одного ранку він виявляє, що в сусідньому павільйоні волонтери облаштували тимчасовий притулок для тварин, яких евакуювали зі щойно звільнених від російських окупантів територій. Звісно ж, Борисюк іде знайомитися - і йому відкриваються щемкі історії тварин, урятованих з епіцентру бойових дій.

         Письменниця Настя Музиченко оповідає ці історії, створені на основі реальних подій, глибоко зворушливо, а водночас із м’якою й теплою усмішкою - так, щоб розчулити, але не травмувати маленького читача.




Прилуцький О. І.

Скарби Скилура / Олександр Прилуцький ; худож. оформ. М. Анікіна. – Черкаси : ІнтролігаТОР, 2023. – 455 с. : іл.

         Хлопчик Данило приїжджає до дідуся в село Івахни над Гірським Тікичем. Саме тут, у парку колишнього поміщика, під час прогулянки діти знаходять зошит, із якого багато про що дізнаються, мандрують різники історичними епохами, потрапляють у неймовірні пригоди в пошуках скарбів, боронять рідну землю, беруть участь у походах та переговорах з такими визначними постатями, як скіфський князь Скилур, Костянтин Острозький, Северин Наливайко, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Мазепа та інші.

         Автор використав авантюрні сюжети, що тримають інтригу і заохочують пізнати культуру та історію України.

         Ці та багато інших цікавих книг вже чекають на Вас у нашій бібліотеці!