четвер, 30 січня 2025 р.

 

Казкове асорті

«Щасливий дар - творити для дітей»

(95 років від дня народження Всеволода Нестайка)

        Його світ - тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь, ніби золотаве мереживо сяйва кожного з нових поколінь. Здається, він говорить тими самими словами і малює тими самими пензлями, що й сотні інших письменників і казкарів, але чомусь його творів не можна випустити з рук, не дочитавши до кінця.

       Так, ми говоримо про Всеволода Зіновійовича Нестайка - найвідомішого сучасного українського письменника і казкаря який  народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині.


      В роки Другої світової війни разом з мамою провів два роки в страшній київській окупації. Потяг до літературного слова в хлопця був з дитинства. І коли прийшов час обирати професію, вирішив, що це буде тільки література.

     Зі своїми читачами Всеволод  Нестайко веде розмову завжди з щирою довірливістю, не нав’язуючи власних оцінок, з веселим іронічно-усміхненим поглядом на своїх героїв. 

         П’ятдесятип’ятирічний шлях у дитячій літературі він засвідчив виданням більше тридцяти книжок оповідань, казок, повістей і п’єс. Найвідоміші з них «В Країні Сонячних Зайчиків», «Тореадори з Васюківки», «Одиниця з обманом», «Незвичайні пригоди в лісовій школі» та інші непересічні твори. Книги В.З.Нестайка перекладено двадцятьма мовами. Указом Президента України від 20.01.2010 р. Всеволод Нестайко нагороджений Орденом Ярослава Мудрого V ступеня.

Тож і чергова зустріч бібліотекарів Зіньківської публічної бібліотеки з  вихованцями  ясла-садка  №2 «Сонечко» в межах проєкту «Крокує книжка до малят», була присвячена саме творам  письменника-ювіляра. Вони перегорнули сторінки чарівних і фантастичних пригод у лісовій школі і разом з письменником намагалися засвітити сонячні промінчики в дитячих душах з надією та сподіванням на здійснення всіх дитячих мрій.


четвер, 16 січня 2025 р.

 

«Кіборги вистояли, не встояв бетон»

(історичний екскурс до Дня вшанування

захисників Донецького аеропорту)

Як закінчиться гра кривава

(Палко віруєш – доживеш!)

Привітають – Героям слава!

То і «кіборгів» слава теж…

(І. Геншот)

«Кіборги» вистояли, не встояв бетон», - фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять.

Оборонці Донецького аеропорту віднині й навіки стали символом незламності духу захисників України.  Кіборги, самі того не розуміючі, написали своєю кров’ю одну з найгероїчніших сторінок сучасної української історії. Саме оборона ДАПа зупинила просування ворожих військ в західному напрямку.

Усе розпочалося близько 3-ї години ночі на 26 травня 2014 року, коли на територію аеропорту вдерлися близько 80-ти добре озброєних бойовиків так званої «ДНР», які висунули вимоги щодо виведення українських військових, що на той час охороняли внутрішній периметр ДАПу. Спроби штурму донецького аеропорту терористами відтоді були регулярними, проте українські військові успішно їх відбивали. Тоді й народилася легенда про «кіборгів». І першими українських бійців так почали називати саме бойовики за надлюдську стійкість в обороні.

Цього самого дня українські силовики завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.

Фінальна фаза протистояння в аеропорту розпочалася 13 січня 2015 року. Після масованих артилерійських та танкових обстрілів з боку терористів завалилася диспетчерська вежа аеропорту, яка в народі стала символом його оборони. Того ж дня бойовики висунули «кіборгам» ультиматум - або залишити аеропорт, або загинути. Військові вибрали бій, і відтоді зіткнення в аеропорту вже не вщухали

18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-кіборгів, які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу - цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них - посмертно.

20  січня, з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів. Любимо та памятаємо героїв! Вічна пам’ять, вічна слава і честь захисникам України!

Пропонуємо дізнатися про ці події, які  детально описані в книгах, що є у фондах Зіньківської публічної бібліотеки.

Лойко Сергій «Аеропорт»

Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі - плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту. Маленький український гарнізон Аеропорту щодня та щоночі відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками. Разом із кіборгами в Аеропорті перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорті читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною.

«Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.  

     Вовк Ірина  Донецький аеропорт. Справжня історія. Частина 2. Кіборги

         Оборона Донецького аеропорту стала символом незламності духу українських воїнів у російсько-українській війні. У цій книзі автор розповідає про останні, найтрагічніші, дні оборони аеропорту. Про все, що відбувалося тоді день за днем, свідчать безпосередні учасники: командири й бійці української армії, добровольці. Пам’ять про героїв бережуть родини загиблих «кіборгів», їхній подвиг закарбований у віршах і піснях, книгах і фільмах.

Вовк Ірина   На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Донецький аеропорт. Книга 2

А ця книга - про загиблих воїнів Донецького аеропорту, про донецький форпост  - ДАП, що у свідомості громадян постає «символом», за який  полягли герої-кіборги, полонені й розстріляні після тортур.

Спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, зібрані й художньо адаптовані, - це потреба людської пам’яті, пам’яті серця про незабутніх. Це непроминальний біль живих, їхня туга за втраченим, а також нагадування людям цивільним, хто заплатив найдорожчу ціну за їхній спокій і добробут.

У цій книзі спогади про 155 воїнів з різних куточків країни й різних підрозділів: про їхні прагнення, боротьбу й останню путь додому. У виданні використані фотоматеріали з родинних архівів.

 

 

пʼятниця, 10 січня 2025 р.

Зимові канікули у бібліотеці

 


          Зимові канікули у діток нашої громади, є час для розваг, а також прочитати цікаву книгу. Сьогодні до нашої книгозбірні завітали юні читайлики, відвідали ігрову кімнату, ознайомилися з новинками книгами і зробили фото на згадку.



середа, 8 січня 2025 р.

Зимова круговерть «Дивовижі зимового місяця»

 


Зіньківська публічна бібліотека продовжує  започаткований у 2024 році проєкт «Крокує книжка до малят», який передбачає відвідуваня бібліотекарями діток закладу дошкільної освіти  ясла-садка  №2 «Сонечко».

         Сьогодні для вихованців  старшої групи №9 було проведено зимову круговерть  «Дивовижі зимового місяця». До малечі завітав казковий персонаж білий арктичний ведмідь  та розповів їм одну зі своїх віршованих цікавих казок «Арктична пасіка».


Він розповів малятам, що Білі ведмеді живуть в Арктиці, а Бурі - в Карпатах. Це всім відомо. Але якось Білому ведмедю захотілося скуштувати меду, тож він вирішив написати своєму Бурому родичу. Проте виконати бажання Білого виявилося зовсім непросто. Дотепний вірш Сашка Дерманського розповідає про дружню допомогу та цінність хорошого товариства.

   Також малята спритно та весело розгадували загадки з книжки «Новорічні загадки».


        Запрошуємо батьків та малят до нашої бібліотеки, де на вас завжди чекають книги та дитячі журнали, а в ігроленді бібліотеки багато чарівних казкових героїв.




четвер, 2 січня 2025 р.

 

«Подорож по країні новорічній»

Зимова виставка книг

         Зима – це час дивитися на танок сніжинок за вікном, загорнутися у м’яку ковдру, пити гарячий шоколад та взяти до рук цікаву книжку.

         Коли ж і читати, як не взимку? Багато свят та вихідних, довгі вечори, затишна і тепла оселя – все сприяє тому, щоб поринути у світ книжок. А допоможе підібрати книгу під ваш зимовий настрій – звичайно, бібліотека! Тут  кожен бажаючий може вибрати собі видання, що створить необхідну атмосферу морозу, казки, магії і зимових пригод.

      У арт-просторі КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» діє зимова виставка «Подорож по країні новорічній», де можна знайти чарівні зимові історії у художніх творах, події в яких оповиті магією неймовірних свят, які з нетерпінням очікують і дорослі і діти, тому що це час для щастя, радості, веселощів і, звичайно, подарунків.

         А ще для вас наші бібліотекарки склали список чудових дитячих книжок, які гарно читати саме під час зимових свят. Беріть до уваги та читайте разом з дітьми!

-«Гість на Різдво».  Аннетт Амргейн Катаріна Е.Фоль

         Ох, що це так яскраво засяяло в далинi? Може, це рiздвяна зiрка принесла добру звiстку? Чи хтось добрий з усмiхненими очима простує до вашого дому, щоб роздiлити святкову вечерю? Рiздвяної ночi стаються дива. Про це знає ведмедик, що живе самотиною в незнайомому лiсi, але так хоче, щоб до нього на святкову гостину завiтали всi звiрята. Дiзнаєтесь про це i ви, коли прочитаєте цю навдивовижу свiтлу й зворушливу iсторiю.

- «Місто тіней». Мія Марченко

         Янгол, вирізаний зі слонової кістки, - єдине, що залишилося дванадцятирічній Марті від матері. Її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж?

- «Зимова казка. Ніч проти Різдва»

         Класичний твір адаптовано для дітей, цікава й весела історія розважить їх та заохотить до читання. На кожній сторінці цієї зимової книжечки розміщені яскраві малюнки, які точно сподобаються малечі. Який бо він, святий Миколай? Це питання страшенно хвилює маленького хлопчика. І сталося справжнє диво - святий Миколай таки з’явився! І нехай кожен, хто прочитає цю гарно ілюстровану книжечку, повірить у зимові чари.

- «Арктична пасіка. Читальня. Рівень 1». Сашко Дерманський

         Білий ведмідь живе в Арктиці, а Бурий - у Карпатах. Це всім відомо. Але якось Білому ведмедю захотілося скуштувати меду, тож він вирішив написати своєму Бурому родичу. Проте виконати бажання Білого виявилося зовсім непросто. Дотепний вірш Сашка Дерманського розповідає про дружню допомогу та цінність хорошого товариства.

         Бажаємо вам тепла в серцях, сили в душі й віри в перемогу. Нехай ця зима принесе довгоочікуваний мир і затишок у ваші домівки.