четвер, 27 лютого 2025 р.

 

«Веселі й добрі, повчальні та смішні»

Книжковий сад віршів

       Дитячі вірші допомагають дитині заспокоїтися, зняти тривогу, збільшують її довіру та прив’язаність до дорослого.

         Оптимальний вік для вивчення віршів - 4-5 років. У цей період дитина вже добре говорить, відрізняє уявне від реального життя та вчиться концентрувати свою увагу на одному виді діяльності. Що більше вчить вірші, то краще та швидше запам’ятовуватиме іншу інформацію. Тож така сформована навичка у дошкільному віці буде прекрасним підгрунтям для гарного запам’ятовування інформації на уроках у школі.

         Бібліотекар КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» Інна Мисик в межах проєкту «Крокує книжка до малят», який передбачає відвідування діток закладу дошкільної освіти, провела книжковий сад віршів «Веселі й добрі, повчальні та смішні», в якому ознайомила вихованців ясла-садка  №2 «Сонечко» з прикольними віршами від Сашка Дерманського, лічилками-навчилками Ганни Чубач та скоромовками-спотиканками  Грицька Бойка.



         Запрошуємо до нашої бібліотеки, де можна взяти малечі ці та інші цікаві, дотепні, зворушливі вірші, які втілюють щиру любов до дітей, справжнє розуміння їх  інтересів, почуттів та переживань.

четвер, 20 лютого 2025 р.

 

«Рідна мова чарівниця –

душі народної скарбниця!»

(до Міжнародного дня рідної мови)

«Мови - це важливо!» - цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови. У жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

Українська мова - одна з найкрасивіших мов у світі. Так вважаємо не лише ми, українці, а й інші жителі світу, вона  є мовою корінного населення, що віками проживає на всій території сучасної України. Більшість вчених вважають, що українська мова виникла близько середини першого тисячоліття нашої ери. Разом з тим, чимало вживаних сьогодні українських слів та мовних коренів були поширені ще у часи Трипільської культури, про що свідчать топографічні назви, та значні сліди у древньо-індійській мові - ведичному санскриті, джерела якого дійшли до нас з давнини у 5 тисяч років.

Знати, берегти і примножувати рідну мову - це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

В бібліотечному просторі КЗ «Зіньківська публічна бібліотека»  підготовлена книжкова виставка «Рідна мова чарівниця - душі народної скарбниця!». Ці книги допоможуть поглибити знання дітей  відомостями про рідну мову, показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини, виховати любов і повагу до рідного слова.

Українська - мова вільних, мова незламних, мова найстійкіших та найсміливіших людей на Землі, мова, якою говорять переможці. В наш нелегкий час, ціною життів кращих, ми виборюємо право говорити рідною мовою, бути українцями, визначати своє майбутнє.

Вітаємо всіх з  Міжнародним днем рідної мови! І памятайте, що «Слава Україні!» так сильно лунає тільки українською!