м. Зіньків, вул. Соборності 2, тел. 3-10-73. Працюємо з 8:00 до 17:00. Обідня перерва з 12:00 до 13:00. Вихідний день - понеділок. Е-meil: zinkivdetska@gmail.com
субота, 23 лютого 2019 р.
четвер, 21 лютого 2019 р.
На гостини до журналу "Малятко"
Цей журнал завжди цікавий, і веселий, і яскравий, Бо малятам до душі гарні загадки, вірші, Казочки, оповідання, різні конкурси, змагання, Колискові, швидкомовки, саморобки, розмальовки. А ще може він навчити і читати, і лічити. Тож його любили всі: ваші бабці й дідусі, Трохи згодом - мама й татко, Зветься цей журнал "Малятко".
До учні 1-а класу Зіньківської спеціалізованої шклоли №2 завітали праціаники Зіньківської районної бібліотеки для дітей для того щоб провести бібліотечний урок та ознайомити дітей з періодичними виданнями для молодшого шкільного віку. Дітям сподобався журнал "Малятко". Тут публікуються твори популярних сучасних українських письменників та поетів. На сторінах журналу діти можуть познайомитися з українськими цінностями та вітчизняною минувшиною, реаліями та винаходами сьогодення, різними країнами та звичаями. Розгорнувши «Малятко», діти знайдуть тут рубрики: «Калинчине віконце» про природу, «Дзвіночок» з цікавими завданнями й загадками на розвиток мислення, «Маляткову пошту», дописувачами якої є їхні однолітки; комікси, ігри, пісні з нотами і, звісно ж, улюблену «Саморобку».
60 років ляльці Барбі
Уособлення краси й смаку, предмет захоплення й наслідування... Ось уже 60 років лялька Барбі робить життя дівчаток всього світу яскравішим та цікавішим, а ще надихає їх сміливо втілювати свої мрії в життя й не зупинятися ні перед чим. Коли в 1959 році Рут Хэндлер створила нову ляльку, она й не думала, наскільки грандиозним буде її винахід. Підприємство, яке вони заснували разом з чоловіком, й до цього виробляло іграшки, але найбільшого успіху воно досягло разом з довгоногою красунею Барбі.
Як згадувала пізніше Рут, до ідеї створення ляльки за образом і подобою дорослої жінки, її підштовхнули самі діти. Спостерігаючи за їхніми іграми, вона помітила, що дівчаткам набагато цікавіше гратися з популярними тоді паперовими ляльками-моделями, а не пупсами: выбирати їм одяг, уявляти, ким вони працюють.
Тому, коли їй в руки потрала лялька Ліллі, яка була спочатку популярною героїнею з коміксів тих часів, вона вирішила на сміливий експеримент. Разом з дизайнерами вони попрацювали над виглядом ляльки, зробивши його більш сучасним, вибрали їй інше ім`я (теперь вона стала Барбі в честь донечки Рут Барбари) й представили свій витвір на ярмарку дитячих іграшок в Нью-Йорку. З тих часів тріумфальна подорож Барбі по планеті не припиняєтся. В чому ж секрет її популярності?
Ти унікальна
Створюючи Барбі, Рут прекрасно розуміла, що дівчатка будуть асоціювати себе з улюбленою лялькою. Тому, крім Барбі-білявки з модельною зовнішністю, компанія Mattel розпочала випускати ляльок з різним кольором волосся, очей, різних типів фігури й комплекції: з`явились невисокі, пишні, незвичайні ляльки. Таким чином, кожна дівчинка може знайти ляльку, яка похожа на неї, й легко уявити себе в різних ролях й професіях. А ще – цінувати свою унікальну красу й вірити в свої можливості.
Ти можеш бути ким захочеш
Барбі завжди вміло підлаштовувалась під модні віяння й подих часу. Тому, коли роль жінки в суспільстві стала змінюватися – з домогосподарки вона перетворювалась в кар`єристку. Вже в 1960-му році з`явилась Барбі в діловому костюмі. «Ти можеш бути, ким захочеш», – такий девіз придумала для свойого дітища Рут. Й це було те, що потрібно усім дівчаткам світу, щоб повірити в свою мрію. Розпочавши свій шлях з модельного бізнесу, з часом прогресивна лялька освоїла більше 200 професій, доказавши, що для неї немає нічего неможливого. Як і для любої дівчинки світу!
Компанія Mattel створюе ляльок, які показують дівочкам, що в наш час вже немає нікаких перешкод в виборі професій і що вони не ділятся на чоловічі й жіночі. Наприклад, в магазинах можна знайти Барбі-пілота, Барбі-футболистку, Барбі-лікаря… Також ипустили немало ляльок, прототипами яких стали реальні люди – модель нестандартної зовішності, знаменита гімнастка чи кінорежисер. Таким чином, дівчатка можуть бачити свої можливості й сміливо реалізовувати усі свої мрії.
Дарувати свято За 60-річну історію ляльки Барбі компанія Маtte довела, що кращого подарунка, ніж ця яскрава та життєрадісна іграшка, просто не придумаєш. Вона заворожує й розвиває, заставляючи дівчаток по-новому поглянути на звичні речі. Й виробники завжди стараються подарувати черговий сюрприз.
середа, 20 лютого 2019 р.
Пречудесне, пречудове розквітай же, рідне слово
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковане у листопаді 1999 року на 30 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про "підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності" - звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.
До Міжнародного дня рідної мови та з метою виховання любові до української мови, до її носія - українського народу, працівниками Зіньківської районної бібліотеки для дітей провено філологічну годину "Пречудесне, пречудове розквітай же, рідне слово" для учнів 6-а класу Зіньківської спеціалізованої школи №2. Діти давали відповіді на запитання філологічної вікторини, грали в мовні ігри, за допомогою пантоміми показували різні предмети.
вівторок, 19 лютого 2019 р.
Їх дух незламний і безсмертний подвиг накреслив шлях до мирного життя
Небесна сотня білих журавлів,
душа яких летить під небесами…
Ніхто із вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам’ять лишиться за вами…
Ганна Литовець-Гайдаш
З метою вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні працівниками Зіньківської районної бібліотеки для дітей провели історичну годину "Їх дух незламний і безсмертний подвиг накреслив шлях до мирного життя" для учнів 5-х та 7-х класів опорного закладу "Зіньківська спеціалізована школа №1". Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни. Героїзм українських незламних хлопців які полягли на Грушевського залишиться назавжди у пам`яті свідомих українців. 20 лютого - у День Небесної Сотні згадаємо про них, знайомих і незнайомих. Вони виконали свій обов`язок перед українським народом і країною з честю та гідністю. Діти ознайомилися з викладкою літератури "У їх серцях жила Україна" та вшанували хвилиною мовчання пам`яті Героїв Небесної Сотні.
пʼятниця, 15 лютого 2019 р.
Міжнародний день рідної мови відзначають 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.
Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
Наука, що досліджує розвиток мови, складається з ряду історико-лінгвістичних дисциплін (історична граматика, історична фонетика, історична лексикологія, історична діалектологія, історія літературної мови), кожна з яких має свій об’єкт вивчення. Однак усі вони підпорядковані спільній меті, і як окремі частини складають єдину науку – історію мови.
Соціальні функції мови надзвичайно широкі. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.
Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.
Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу. А на думку Є.М.Верещагіна і В.Г.Костомарова, “національна мова входить у поняття національної культури, бо природні умови, географічне положення, рівень і спеціалізація народного господарства, тенденція суспільної думки, науки, мистецтва – всі великі й малі особливості життя народу знаходять відбиття у мові цього народу”. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.
Соціальні функції мови надзвичайно широкі. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.
Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.
Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу. А на думку Є.М.Верещагіна і В.Г.Костомарова, “національна мова входить у поняття національної культури, бо природні умови, географічне положення, рівень і спеціалізація народного господарства, тенденція суспільної думки, науки, мистецтва – всі великі й малі особливості життя народу знаходять відбиття у мові цього народу”. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.
В читальному залі влаштована книжкова виставка "Мова - це серце народу".
2019 рік оголошено роком Китаю в Україні
Україна і Китай відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин і виходять на новий стратегічний рівень взаємодії, який передбачає реалізацію спільних проектів. Відповідні домовленості були досягнуті під час зустрічі прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з віце-прем'єром Державної Ради Китаю Ма Каєм.
Володимир Гройсман також повідомив, що 2019 рік буде оголошено роком Китаю в Україні.
В читальному залі Зіньківської районної бібліотеки для дітей влаштована книжкова виставка "Китайська культура в Україні", де діти зможуть ознайомитися з книгами про Китай, культуру, фольклор, звичаї китайського народу.
Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3037574
Шануй своє
Народознавча година "Шануй своє" проведена в читальному залі Зіньківської районної бібліотеки для дітей. Учні 5-б класу Зіньківської спеціалізованої школи №2 ознайомилися з українськими народними звичаями та традиціями, побутом українського народу. Діти збагатилися знаннями про українську культуру ведення домашнього господарства, стравами української кухні. Захід проведений з метою виховання почуття національної гордості.
четвер, 14 лютого 2019 р.
Таємничий світ творчості Зірки Мензатюк
В читальному залі Зіньківської районної бібліотеки для дітей відбулася літературна година присвячена творчості сучасної української дитячої письменниці Зірки Мензатюк. Учні 6-а класу Зіньківської спеціалізованої школи №2 ознайомилися з дитячими творами письменниці та взяли книги додому.
Письменниця народилася 21 жовтня 1954 року в cелі Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області. У 1977 році закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Зараз живе і працює в Києві.
Близько десяти років працювала кореспонденткою в періодичних виданнях, з 1988 року почала серйозно писати художні книжки. Твори друкувалася в газетах «Літературна Україна», «Зірка», «Культура і життя», «Наша віра», журналах «Соняшник», «Барвінок», «Малятко», «Дніпро», «Веселочка», «Паросток», «Дошкільне виховання», «Мамине сонечко», «Дзвіночок», «Перець», «Ластівка», «Сільські обрії» тощо.
На думку Зірки Мензатюк, «немає тем, які для дитини будуть недоступними чи заскладними для розуміння. Є складні форми їх подачі. (…) Дитяча література повинна готувати малюка до майбутнього, до дорослого життя. І робити це просто й грайливо. Дитину треба навчити не лише читати та писати, а й будувати стосунки, долати труднощі та невдачі, вміти бути щасливою…».
Авторка понад п’ятнадцяти книжок для дітей та підлітків:
- Тисяча парасольок: Казки.- К.:Веселка, 1990
- Арніка: Казка.- К.: Веселка, 1993
- Оповідання з історії Києва: Підручник для 5 класу загальноосвітньої школи.- К.: Гранд, 1998
- Мільйон мільйонів сестричок: Казки.- К.: Лелека, 1999
- Наші церкви: історія, дива, легенди. Нариси для дітей середнього шкільного віку.- К.: Соняшник, 2002
- Київські казки.- Львів:Видавництво Старого Лева, 2006
- Kyiv Stories\Переклад Оксани Луцишиної.- Львів:Видавництво Старого Лева, 2006
- Казочки-куцохвостики.- Львів:Видавництво Старого Лева, 2006
- Таємниця козацької шабл: Пригодницька повість.- Львів:Видавництво Старого Лева, 2006
- Катрусині скарби: Оповідання,-Чернівці:Букрек, 2007
- Як до жабок говорити: Казки.- К.: Грані-Т, 2007
- Макове князювання: Казки.- К.: Школа, 2008
- Український квітник:Есе.- К.: Грані-Т, 2010, 2011
- Дочка Троянди: Драма-казка.- Острог: Острозька академія, 2012
- Зварю тобі борщику: Казки.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2012
- Зелені чари: Нариси.- Чернівці:Букрек, 2012
- Arnica\ Переклад на англійську мову Стівена Кента і Віри Міченер. - Електронне видання amazon.com (США), 2013.
- Як я руйнувала імперію.- Л.: Видавництво Старого Лева, 2014
- Чарівні слова: Казочки про мову. - Чернівці:Букрек, 2016
- Київські казки - К: Ранок , 2017
- Таємниця козацької шаблі: Пригодницька повість.- Львів:Видавництво Старого Лева, 2006
- Дике літо в Криму. -К.; Абабагаламага, 2018
Лауреат літературних премій імені Наталі Забіли(2005), імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва (2007), Міжнародного літературного конкурсу в США (2002).
Від серця до серця
14 лютого відзначають чудове свято - День Святого Валентина. День всіх закоханих - це не тільки свято романтики, любові та ніжності. Свято окутане різними легендами, й ніхто точно не знає, чи був святий Валентин і чи дійсно він вперше подарував коханій романтичну валентинку.
День Святого Валентина - символізує одне з найвищих почуттів - кохання. Атмосфера свята та любові сьогодні панувала в читальному залі Зіньківської районної бібліотеки, куди завітали дівчатка 6-Б класу Зіньківської спеціалізованої школи №2. Діти ознайомилися з історією свята та традиціями святкування у різних країнах світу.
День Святого Валентина - це чудовий привід подарувати посмішку, позитивні емоції, висловити почуття близькій людині, порадувати її і зробити приємний подарунок. Діти створили чудові святкові листівки своїми руками та привітали своїх друзів та подруг.
З нагоди свята в читальному залі була організована святкова виставка-колаж "Від серця до серця".
понеділок, 11 лютого 2019 р.
Кібердіти, або як не загубитися у світовій мережі?
Інтернет та комп`ютер самі по собі неможуть бути ні поганими, ні хорошими. Усе залежить від того, як ними користуватися. Німецькі вчені вважають: медіа не шкодять, шкоди завдає зміст, тривалість і невідповідність розвитку. Тобто коли діти мають справу з публікаціями, які не відповідають їхньому віку або не розвиває їх як особистість. Всесвітня мережа Інтернет відкриває унікальні можливості для освіти дитини. Не підводячись з місця, вона може перенестися в будь-яку країну світу, відвідати музеї різних епох, спостерігати за живою природою, переглядати англомовні програми, знаходити собі друзів у будь-якій країні світу. У такий спосіб дитина розвивається, розширює світогляд. Та чи не завдасть їй шкоди тривале "сидіння" перед екраном і чи не потрапить вона до тенет залежності? Це вже залежить від батьків. Брак інформації - це значно гірше за її надмір, тому питання - в умінні робити правильний вибір. Ви, як ніхто інший, зобов`язані навчити своїх дітей відрізнити добре від погпного. Коли найкраще починати знайомити дитину з комп`ютером? Щодо цього побутує безліч думок. Педіатри рекомендуть до трьох років узагалі не давати доступу до гаджетів. Тривалість перших сеансів за комп`ютором у 4-5 річному віці не має перевищувати 20 хвилин. У шкільному віці час робити за монітором можна збільшувати на 5-10 хвилин щомісяця, доводячи до 1,5-2 годин на день, але з обов`язковими перервами на свіжому повітрі чи в активних іграх.
З погляду фізіології
Нещодавні дослідження засвідчили, що занадто яскраве синє світло, що генерується екранами електронних пристроїв, може провокувати деякі порушення зору - наприклад, пошкодження сітківки. Негативний вплив синього спектра світла може призвести до втоми, напруження та сухості очей, зниження концентрації уваги протягом дня та безсоння, оскільки перешкоджає виробленню мелатоніну(гормону сну). Зрештою, збивається біологічний годинник людини, з`являється ризик розвитку захворювання очей. Крім шкоди для зору, лікарі також зауважують, що тривале користування мережею призводить до порушення уваги, пам`яті апетиту. Діти швидко втомлюються, стають плаксивими, дратівливими, агресивними. Комп`ютерні ігри нерідко стають причиною неврозів, які зовсім нещодавно вважали лише хворобою дорослих людей. Найбільше виснажують дітей ігри, розраховані на швидкість реакції ("війнушки", "стріллялки"). Вони змінюють психіку дитини: вона занурюється в себе, їй не потрібен колектив, друзі, її мозок повністю завантажений комп`ютерним світом. Порушується спокійне мовлення, діти стають надто збудженими, мислять комп`ютерними термінами, не відрізняють реальний світ від віртуального. Процес навчання дітей погіршується, якщо вони проводять дуже багато часу з новітніми медіа, і це доведений факт. Комп`ютер відбирає в нас розумову роботу, яка б інакше розвивала наш мозок, тренувала його та робила більш винахідливим. Сьогодні діти можуть швидко набирати текст на клавіатурі, але не вміють писати грамотно від руки, у старших класах часто читають по складах, а вивчити на пам`ять вірш - узагалі проблема, скаржаться педагоги. Пам`ятайте, що найбільше втомлює дитину ігровий режим. Він вимагає постійного напруження, швидкої реакції, викликає емоції та зміни настрою. Уже після 15 хв у дітей знижується здатність сприймати інформацію, а 45хв безперервної гри призводять до розумової та м`язової втоми.
Безпека в Інтернеті
Навіть на найкорисніших, здавалося б, інтернет-ресурсах дитину підстерігає безліч небезпек. Татам та мамам варто заздалегідь розповісти дитині про те, із чим вона може зіткнутися в мережі. Буде краще, якщо з дитиною до 8-10 років в інтернет-прогулянки вирушатиме хтось із дорослих, для того, щоб контролювати маршрут її "подорожей". Знайдіть цікаві дитячі сайти та сторінки і подорожуйте разом з дитиною в Інтернеті. Якщо ваша дитина користується мережею самостійно, варто подбати про програму фільтрації. Під час підключення до мережі можна встановити заборону на певну тематику, і відповідні ресурси будуть недоступні. Упоратися з цим можна самостійно якщо ви знвєтесь на комп`ютерній техніці, або звернутися до спеціаліста. Є програми які дозволяють створювати "чорні" списки сайтів, блокуючи доступ до них. Та всеж треба вчити дитину відповідально користуватися мережею. Попередьте дитину про недоцільність публікування особистої інформації на власних сторінках та на блогах. Адже онлайн-спілкування може бути досить ризикованим, особливо з незнайомими людьми. Саме тому важливо, щоб підлітки усвідомлювали всі ризики та вміли адекватно оцінювати свою поведінку в мережі.
Чудове Чудовисько та його друзі
Працівники Зіньківської районної бібліотеки для дітей завітали до учнів 4-Б класу Зіньківської спеціалізованої школи №2 для того щоб познайомити дітей з творчістю сучасних українських дитячих письменників. Діти ознайомилися з книгами Олександра Дерманського, Зірки Мензатюк, Грицька Бойка, Галини Вдовиченко, Володимира Рутківського. Сьогодні в Україні видається величезна кількість прекрасних дитячих книг. Старі добрі казки, нові історії про улюблених героїв, яскраві перевидання дитячої класики з сучасними ілюстраціями надходять до дитячої бібліотек - безліч українських дитячих книг тільки й чекає свого часу, щоб порадувати свого юного читача.
Бібліотекарі, з метою заохотити дітей до систематичного читання та мотивувати до читання книг поза шкільною програмою, запропонували дітям організувати в класі змагання "Поличка прочитаних книг".
Діти зможуть реалізувати жагу до перемоги.
Підписатися на:
Дописи (Atom)