Бажаєте, щоб ваша дитина всебічно пізнавала світ, відчувала духовну єдність з родиною, мала інтерес до життя, до книги – читайте! А ще краще – читайте разом дітьми!
Чим більше ви самі читаєте вдома, тим більшою є ймовірність того, що ваша дитина полюбить книгу і буде добре навчатися в школі.
Сподіваємося, що добірки порад як і що читати стануть вам у нагоді!
Приємного читання та спілкування у колі сім’ї!
Всебічний розвиток дитини в ранньому дитинстві - запорука її успішного майбутнього. Важливу роль у розвитку особистості відіграє читання книг, адже завдяки книгам ми пізнаємо світ, як реальний, так і придуманий, чогось вчимося, вдосконалюємось.
Коли ми були ще зовсім маленькими, то місія читання книг лягала на плечі наших батьків.
Читання книг - це не просто спосіб дізнатися нову інформацію, а ще й чудовий тринажер для мозку. Як свідчать дослідження, читання покращує емоційний інтелект, налаштовує зір та мовлення. Учені вважають, що завдяки читанню в дітей з порушенням інтелектуального розвитку можна значно покращувати показники роботи мозку.
Діти і книги
Зараз, практично з самого народження, дитину супроводжує книга. Спочатку це картонні книги з простими картинками, потім - звичайні книги з великим шрифтом, і як завершення - дорослі книжки з звичайним друкарським шрифтом та з малою кількістю ілюстрацій.
Щоб дитина і книга продовжували супроводжувати один одного протягом всього життя, треба над цим попрацювати.
Прищеплюйте любов до книги з раннього дитинства: беріть дитині книги в бібліотеці, читайте їй віршики, оповідання, казки. Нехай відвідування дитячої бібліотеки і вибір нових книг стануть вашим сімейним святом і ритуалом. Дослідники виявили пряму залежність між здібностями до навчання та кількістю прочитаних книг. Що більша кількість книг оточують дитину в дитинстві, то кращі в неї здібності й уміння застосовувати отримані знання на практиці. Особливо позитивно кількість книг впливала на рівень грамотності та вміння використовувати в житті матиматичні здібності.
Якщо у вас зберігся старий фільмопроектор з діафільмами, то це чудова можливість прищепити вашій дитині любов до читання. За його допомогою можна зануритися у цікавий світ перегляду та читання дитячих фільмів і казок.
Не забувайте і про культуру поводження з книгою! Не дозволяйте малювати в книгах, виривати сторінки і кидати їх на підлогу. Навчайте малюка тримати всі книги в порядку, показуючи йому власний приклад поводження з книгою.
Навіщо читати дітям книжки на ніч?
Малюк і мама, малюк і тато - це зв'язок дитини з батьками, даний природою. Тісний контакт, як фізичний, так і душевний між мамою та її дитиною закріплюється при грудному вигодовуванні, а солодкий дитячий сон заколисується в цей час маминою колисковою. Мамин голос, ніжний і рідний, супроводжує дитину з самого народження. Після припинення грудного вигодовування і тоді, коли колискова пісенька перестає бути актуальною, багато батьків забувають про збереження тісного емоційного зв'язку між ними та дитиною. Мамин голос часто починає замінювати перегляд мультфільмів на ніч, а добре ніжне батьківське слово перетворюється на рідкісний дар. Спілкування з дитиною перетворюється в основному в мову команд і заборон: «помий руки», «пограй», «подивись мультик»... Активний життєвий ритм і реалії сучасного життя віддаляють один від одного батьків і їх дітей. Тому, мудрі і люблячі батьки повинні цінувати спілкування з малюком, що дозволяє укріпити взаємозв'язок з дитиною.
Час перед сном - це той період, коли всі вже звільнилися від денних турбот. Тому, це найбільш вдало обраний час доби для створення довірливої атмосфери між батьками і дитиною, це своєрідний сімейний ритуал, присвячений спільній справі, спілкуванню, взаємного прояву любові і гармонії.
Читання дітям на ніч - це продовження колискової, яка виконувала місію заколисування, але з віком перейшла на іншу - вищу сходинку.
Вечірня атмосфера сама по собі заспокоює, тому читання книжок на цей час полегшує сприйняття почутого і сприяє формуванню позитивних емоцій, а отже - і приємних сновидінь.
Любов до читання
Часто батьки скаржаться на те, що їхня дитина не любить читати книги, забуваючи при цьому, що любов до читання можна і потрібно прищеплювати. Читання дітям книг на ніч - хороший і ефективний спосіб формування любові до книг у майбутньому. Тільки ось, якщо шанс втрачено, то його, навряд чи, наздоженеш. Тому, читати книги важливо саме в тому віці, коли дитина сама ще не в змозі досить багато прочитати.
Казки на ніч або казкотерапія
«Сказка ложь, да в ней намёк, добрым молодцам урок», - відразу згадалося про казки. Читання дітям казок на ніч - це кращий засіб хорошого заколисування і засипання. Казкотерапія добре себе зарекомендувала з давніх часів. Читання казок - це чудовий засіб для формування психіки та сприйняття навколишнього світу малюком, це важливий інструмент раннього розвитку, а також головний елемент виховної роботи.
Читання казок, обговорення дій і вчинків дійових осіб, а також фантазування продовжень історій сприяють всебічному розвитку інтелекту дитини. Казкотерапія на ніч - це також запорука хорошого засинання для непосидючого малюка. Головне - навчитися заінтригувати крихітку і спонукати в неї інтерес до слухання.
Немає коментарів:
Дописати коментар