середа, 27 листопада 2019 р.



    Щоб не плакали душі голодні, свічку пам'яті ти запали...

                                          

                                                     Знов прокинулись ранки холодні.
                                            Дощ хрестами в сніжинках застиг.
                                            Поминаючи мертвих сьогодні,
                                            Ми рятуєм майбутнє живих.

                                           День жалю… День скорботи, печалі
                                           Запалив нашу пам’ять. Свічки –
                                           Це ті душі, листочки опалі,
                                           Хто став тінню в голодні роки.

                                           Без притулку у храмі Господнім,
                                           Поміж хвилями Лети-ріки
                                           Стогнуть душі, бо в серці народнім
                                           Проросли забуття колючки.

                                           Полікуймо свічею - зорею
                                           День минулий. Згадаймо усіх,
                                           Хто любов’ю живою своєю
                                           Поділитися з нами не встиг…

                                           Щоб у ранки і теплі, й холодні
                                           Не ішли шикуватись хрести,
                                           Щоб не плакали душі голодні,
                                           Свічку - пам’ять свою запали.

                                                                            (Наталія Погребняк)



В історії бурхливого ХХ - го століття Голодомор 1932 - 1933 років в Україні посідає особливе місце, це - велетенська трагедія українського народу. Ця трагедія забрала життя мільйонів наших земляків. В українських селах і містах від голоду помирали і дорослі, і діти. Український народ - свободолюбивий. Проти його свободи боролися у різні способи. Дотепер ми не знаєм імен всіх, хто загинув від голодної смерті. Їх не називали героями. Їм не ставили пам'ятників чи обелісків. Протягом багатьох десятиріч нас просто змушували про це забути. Але пам'ять не можна знищити! З нагоди Дня вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років в Україні в читальному залі Зіньківської районної бібліотеки для дітей було проведено історичну годину "Людської пам'яті мости".






середа, 20 листопада 2019 р.

Революція гідності. Пам`ятаємо. Не забудемо

 До Дня гідності та свободи в читальному завлі Зіньківської районної бібліотеки для дітей проведено годину-реквієм "Революція гідності. Пам`ятаємо. Не забудемо" для учнів 9-А класу Зіньківського ліцею ім. М.К.Зерова.  Діти ознайомилися з трагічними подіями на Майдані 2014 року. Присутні вшанували патріотизм та мужність громадян, які повстали на захист демсократичних цінностей, прав та свобод дюдини, національних інтересів України.






В країна Магії та Чарівництва

Любі діти! До уваги любителів фантастичних книг в читальному залі Зіньківської районної бібліотеки для дітей організовано книжкову виставку "В країні Магії та Чарівництва".  

20 листопада - Всесвітній день дитини

 Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.
Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. За даними проекту DilovaMova.com, спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли «Декларацію прав дитини». Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини» та питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах всесвітньої організації об’єднаних націй фігурує саме ця дата.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/836 (ІХ). Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль і до цього дня. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс цих проблем, так як вони лежать швидше в моральній площині людського світогляду. Однак завдяки постійним загальним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.
Дуже характерно, що саме у 20-е листопада відзначають своє професійне свято «День педіатра» і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.
У Всесвітній день дитини працівники Зіньківської районної бібліотеки для дітей  приєднуються до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших користувачів-дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади! 





пʼятниця, 15 листопада 2019 р.



                       Конвенція ООН про права дитини.


                                                У неньки народилося дитя.

                                                Дитя моє! Бог дав тобі життя.          

                                                І щоб ніхто не заподіяв шкоди

                                                тобі, малесенький громадянин, -

                                                Бог дав закони нашого народу.

                                                Від дня народження, від іменин -

                                                він твій, цей світ широкий за вікном.

                                                Ти на життя і щастя маєш право

                                                під золото - блакитним знаменом

                                                своєї Української держави.


                                                                                 (В. Сухомлинський)


В листопаді виповнюється 30 років Конвенції ООН про права дитини, в основу якої покладено принципи Декларації прав дитини 1959 року. Проблема правового захисту родини й дитинства вже тривалий час перебукає в центрі уваги Міжнародної спільноти, адже діти потрибують особливої уваги внаслідок їхньої вразливості, фізичної та розумової незрілості.



Головне завдяння Конвенції - забезпечити дітей особливим піклуванням і допомогою, наданням необхідного захисту. Але, на жаль, у наш час багато учнів не знають свої права. Не знають про них і їхні батьки. Права дітей часто порушуються, і вони часто не знають, куди потрібно звернутися по допомогу. Тому, ми запросили заступника начальника відділу "Зіньківське бюро правової допомоги" Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Суконько К.О.



Разом з Суконько К.О. годину права "Конвенція ООН про права дитини" провела бібліотекар І категорії Мирошніченко В.М. з учнями 6-б класу Зіньківського ліцею ім. М.М. Зерова.



четвер, 14 листопада 2019 р.

Усмішки Остапа Вишні для дітей Зіньківщини.



130 років від дня народження Остапа Вишні - українського письменника, новеліста, класика сатиричної прози ХХ століття.

В читальному залі районної дитячої бібліотеки діти ознайомилися з викладкою літератури Остапа Вишні, присвяченої до 130- річчя від дня народження.