Любі наші маленькі читачі!
До Вашої уваги – свіжа преса!
Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.
25 жовтня 1889 р. у Парижі завершено будівництво Ейфелевої вежі. Сьогодні це одна з найбільш відомих і відвідуваних пам’яток світу, до того ж справжній символ французької столиці. Ми вирішили поділитися маловідомими, але дуже цікавими фактами про цю споруду. Стаття «Найцікавіші факти про Ейфелеву вежу» познайомить вас із ними.
1.
Найцікавіші факти про Ейфелеву вежу (Цікаві факти). // Задавака – 2020. - №23. – С 3.
Місяць здавна асоціювався з таємницями, чарами й казками. В українській традиції його пов’язували ще й із дівочістю, юністю та долею. А також із таємними знаннями. Молодий місяць був нерозривно пов’язаний із Новим роком. Він символізував нове життя, початок нової справи. Досі збереглася традиція використовувати прикраси та декор у вигляді місяця. Пропонуємо вам з допомогою статті «Місяць в екостилі» створити простий, але ефективний елемент декору, який прикрасить вашу оселю.
2.
Місяць в екостилі (Рукоділля). // Жасмин. – 2020. - №11 – 12. – С 5.
Виходячи на дорогу, в будь-який час треба бути дуже уважним. А особливо обережно варто поводитися в темну пору, у тумані, під час дощу. У таких ситуаціях видимість обмежена й водій може вас не побачити. Добре, якщо на вас буде яскравий одяг і елементи, що відбивають світло фар. Таким елементом є спеціальна стрічка (продається в магазинах для шиття). Особливість стрічки полягає в тому, що світло фар, потрапляючи на неї, відбивається. Завдяки цьому водій може побачити відблиск і вчасно зреагувати. Можна просто нашити такі стрічки на одяг, а можна зробити стильний аксесуар - брелок на сумку. Стаття «Брелок – світловідбивач» допоможе вам зшити цей невеличкий, але такий важливий елемент, який може не один раз врятувати ваше життя.
3.
Брелок – світловідбивач (Рукоділля). // Жасмин. – 2020. - №11 – 12. – С 28 – 29.
В Україні існує велика кількість різноманітних мотанок – оберегів. Усі вони пов’язані з певними святами, порами року чи подіями в житті людини. Кізонька - одна з них. Найчастіше мотанку у вигляді кози робили перед зимовим сонцестоянням. Це символізувало перехід у новий рік. Пізніше традиція перетворилася на різдвяну. Коза стала персонажем вертепу. А чому саме коза? Ця тварина символізувала достаток, здоров’я та добробут у сім’ї. Якщо корову не всі могли собі дозволити, то козу намагалися тримати в кожній родині. «Мотанка «Кізочка»» саме таку назву має стаття, яка навчить вас як вірно змайструвати цю незвичну і таку важливу прикрасу для вашої оселі.
4.
Мотанка «Кізочка» (Рукоділля). // Жасмин. – 2020. - №11 – 12. – С 30 – 31.
Перші письмові згадки про сир містяться на клинописних табличках цивілізації шумерів, створених за 4000 років до н. е. Звісно, тодішній сир дуже відрізнявся від сучасного. Залишки такого стародавнього продукту були знайдені в єгипетських і китайських похованнях, його вік - приблизно 5000 років. Стаття «Історія сироваріння» розповість нашим читачам про історію виникнення цього не замінного і дуже смачного продукту до якого ми всі так звикли і без якого не обходиться наше з вами життя.
5.
Історія сироваріння. // Моє хобі. – 2020. - №11 – 12. – С 14 – 19.
Багато людей тримають сьогодні у своїх домівках замість традиційних котиків і собачок досить незвичних, хоч і не надто екзотичних, тваринок – білок. Ці жваві пухнастики стають улюбленцями і дорослих, і дітей, адже вони дуже красиві й надзвичайно граційні. За ними цікаво спостерігати, навіть коли вони просто гризуть горішки чи точать кігтики. Білки дуже розумні, активні, допитливі й довірливі. Стаття «Білки» розповість юним любителям природи про цих рудих пухнастих хвостатиків.
6.
Білки. // Моє хобі. – 2020. - №11 – 12. – С 20 – 21.
Оригамі – це самобутнє мистецтво створення моделей різних предметів, тварин, птахів, квітів шляхом згинання аркуша паперу. Не відомо, хто саме й коли придумав оригамі. Є навіть думка, що це мистецтво старше, ніж папір, і перші фігурки виникли з мистецтва драпірування тканини при виготовленні традиційного японського одягу. В усі часи найбільшою популярністю оригамі користувалися в Японії. Проте вважати, що це виключно японське мистецтво, було б неправильно. Схожі техніки, причому самобутні, існували також у Китаї, Кореї, Іспанії та Німеччині. Стаття оригамі розповість нашим читачам про історію виникнення цього незвичайного виду мистецтва.
7.
Оригамі. // Моє хобі. – 2020. - №11 – 12. – С 22 – 23.
Бобслей - зимовий олімпійський вид спорту, що являє собою швидкісний спуск спеціально підготовленими льодовими трасами на бобах - керованих санях. Це командний спорт, у якому основне завдання команди - досягти максимальної швидкості та вкластися в мінімальний час. Стаття «Бобслей» розповість юним любителям спорту про виникнення цього виду спорту.
8.
Бобслей. // Моє хобі. – 2020. - №11 – 12. – С 24 – 25.
Наступна стаття «Історія колядки» розповість нашим читачам про історію виникнення цього пісенного народного твору, якому вже не одна сотня років.
9.
Історія колядки. // Моє хобі. – 2020. - №11 – 12. – С 26 – 27.
Стаття Людмили Петринки «Скільки полюсів у Землі?» розповість юним любителям природи про те, скільки існує магнітних полюсів на нашій з вами планеті, а також проте, де вони розташовані.
10. Петринка Л. Скільки полюсів у Землі? (Цікаве природознавство) / Л. Петринка. // Колосок. – 2020. - №12. – С 4 – 11.
Смак не укажчик, хто любить кавун, а хто - свинячий хрящик. Чули таку приказку? Дійсно, смаки в кожного різні, особливо якщо це стосується їжі. Та ми пропонуємо розмову не про харчові уподобання, а про те величезне різноманіття смакоти, яка дарує нам природа та людська праця. Стаття Галини Вихівської «Калейдоскоп фруктової екзотики, або «Драконові» фрукти» познайомить наших читачів з всіма незвичними фруктами, які ми не звикли з вами бачити у своєму повсякденному житті.
11. Вихівська Г. Калейдоскоп фруктової екзотики, або «Драконові» фрукти (Незвичайні фрукти) / Г. Вихівська. // Колосок. – 2020. - №12. – С 12 – 21.
Ще одна стаття Олександра Шевчука «Зорі та субзорі з аномальними параметрами» розповідь нашим юним любителям астрономії про те, які все ж таки існують незвичні космічні рекорди на просторах нашої з вами галактики.
12. Шевчук О. Зорі та субзорі з аномальними параметрами (Космічні рекорди) / О. Шевчук. // Колосок. – 2020. - №12. – С 30 – 35.
Наступна стаття Альбіна Шевчук «Професії майбутнього. Частина друга: професіонали ХХІ століття, яких не вистачатиме найближчим часом» продовжить нашу попередню розповідь про те, які все - таки професії з’являться в майбутньому і замінять ті, які існують на даний час.
13. Шевчук А. Професії майбутнього. Частина друга: професіонали ХХІ століття, яких не вистачатиме найближчим часом / А. Шевчук. // Колосок. – 2020. - №12. – С 36 – 43.
І на сам кінець з допомогою статті «Мовні барви» наші читачі зможуть прочитати вірші Василя Стуса «Як добре те, що смерті не боюся я…» та «Іду за край…» українською та англійськими мовами.
14. Мовні барви (Вірші Василя Стуса «Як добре те, що смерті не боюся я…» та «Іду за край…» українською та англійськими мовами). // Колосок. – 2020. - №12. – С 48 – 49.
Сподіваємось наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!
Немає коментарів:
Дописати коментар