понеділок, 27 грудня 2021 р.

     Чарівні гноми до Нового року

                


   З давніх часів різні народи світу займалися створенням прикрас для свого житла й використовували різні матеріали: шкіру, кору дерева, метал. Вирізки з паперу почали розвиватися тоді, коли в побут прийшов папір. У Китаї це відбувалося в VII - XII сторіччях у зв’язку з винайденням і розповсюдженням паперу. В старі часи до свят оздоблювали свої оселі ажурними паперовими прикрасами, які згодом наклеювали на вікна. Яскраві та різнокольорові, вони прикрашали дім, а вночі, при світлі ліхтаря, робили вікна схожими на силуетні казкові ширми. «Святковими узорами» прикрашали кімнати та зали під час свят. Вони відрізнялися точністю та витонченістю в побудові візерунка, простим розташуванням окремих деталей. Китайські візерунки з паперу дуже різні, але при цьому мають єдиний, властивий тільки цьому виду народного мистецтва стиль. Майстри виготовляють як одноколірні, так і багатоколірні прикраси. Виникнення та розповсюдження хатніх витинанок у Литві, Словаччині, Польщі та Україні пов’язано з однаковими причинами: доступністю на селі кольорового паперу та покращенням побутових умов. Дослідники литовської, польської, словацької витинанок не приділяли належної уваги технікам виготовлення, характеризуючи їх, як «папір, складений у декілька разів і витятий ножицями», бо не було інших способів або інструментів для цього. Проте українські витинанки виконували ножицями, ножем, навіть відщипували пальцями, і це давало ширші технологічні можливості, сприяло посиленню їх виразності. Найпоширенішою технікою виготовлення витинанок у всіх європейських країнах, була техніка видалення тла. Зображення залишалося площиною паперу, отже, відповідало обрисам силуетів. Іноді водночас із ножицями використовували ніж, особливо для вирізування великих паперових витинанок. Виготовлення різноколірних паперових прикрас технікою наліплювання з частинок, складанням з окремих елементів в Україні зближувало твори з місцевими настінними розписами. У Польщі, Україні, Швеції відомі витинанки із поєднанням рельєфного декору, який має вигляд загнутих кутів, накладних кружалець, квітів із кольорового паперу тощо. Сьогодні, дорогі мої друзі, ми будемо з вами вирізати чарівних гномиків. Для цього нам потрібно мати папір, ножиці і хороший настрій. І гномики вийдуть веселими, різнокольоровими.






вівторок, 21 грудня 2021 р.

 

Подорож по країні новорічній

    У відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківської публічної бібліотеки ім. В.Г. Короленка» організована книжкова виставка для учнів 1-9 класів «Подорож по країні новорічній», де розміщена література та періодичні видання про зиму, Новий рік та Різдво. В журналах Ви можете ознайомитися з віршами, скоромовками, загадками, колядками, казками та оповіданнями. 


     Ця казка з такою холодною назвою уже майже 200 років зігріває мільйони дитячих сердець у всьому світі. Її автор — геніальний данський казкар Ганс Християн Андерсен (1805–1875). «Снігова Королева» — своєрідна візитна карточка «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ» у міжнародному книжковому світі. Головна героїня цього твору – це Снігова Королева, а маленька дівчинка Герда, яка своєю добротою й самовідданістю перемагає повелительку снігового царства і звільняє від лихих чарів свого названого брата Кая. Ця казка оповідає про те, що людина може здолати будь-які перешкоди, якщо в її серці живе любов!

       «Різдвяна пісня в прозі» Чарльза Діккенса (1812—1870) — один із кращих творів світової літератури. Це повість про найвищі людські цінності. Вона має казковий сюжет: про серйозні речі легше говорити, надавши їм казкової форми. У Різдвяну ніч в оселі головного героя з’являються невблаганні й незворушні духи, які допомагають йому переосмислити життя, зрозуміти його велич і красу. “Різдвяна пісня” вчить нас добру і застерігає від лихих вчинків, вселяє віру, що в житті не буває безвихідних ситуацій. Людина завжди має шанс стати кращою. Робити добро ніколи не пізно — каже мудрий письменник.

    Ці історії переносять у Карпати і в Різдво, як машина щастя. Адже саме там щастя було найоднозначнішим — у карпатському дитинстві Ярослави Терлецької і Галини Петросаняк. Тут органічно сплітаються казкові сюжети, гуцульський дух і старовинні коляди.

    Найкращі різдвяні історії. До цієї збірки увійшли переклади творів відомих казкарів та письменників. Малий читач дізнається, як сніговики готувалися до справжнього конкурсу краси, як Санта Клаус відпочиває після Різдва, а ельфи трудяться на іграшковій фабриці та ще багато-багато цікавого...

         Вільям дивовижним чином опиняється в майбутньому і дізнається, що в ньому немає Різдва – улюбленого свята хлопчика і його тата. Він не може повірити, що існування Санти, ельфів та магічних оленів опинилося під загрозою через найголовнішого нечемнюха – містера П. Чи вдасться Вільямові разом із Різдвозавром і Брендою змінити хід подій, щоб врятувати своїх друзів зі Снігового ранчо? Ким насправді є загадкова Зимова Відьма? Щоб дізнатися про це – читайте нову захопливу книжку Тома Флетчера.


    Хіба ж можна пройти повз таку виставку, не прихопивши із собою для читання хоч одну із представлених книжок та журналів? Тож Відділ обслуговування дітей запрошує Вас до нашої книгозбірні! Чекаємо!




пʼятниця, 17 грудня 2021 р.

 

З нетерпінням я чекаю день Святого Миколая

Конкурсно-розважальне новорічне асорті до дня Святого Миколая

         Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая. Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая, які кладуть на підвіконня. Миколай має багато різних імен: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас, Миколай Мирський, Миколай Барійський, Микола Угодник, Миколай Чудотворець, Святитель Миколай, Миколай Мирлікійський та ін. За легендою, його батьки довго не могли мати дітей, а тому пообіцяли, що віддадуть дитину у служіння Богові, коли та нарешті з’явиться на світ. З року в рік маленькі українці чекають подарунки від Святого Миколая, який традиційно залишає їх під подушками. Всі вірять в його чудеса і в те, що подарунки він приносить тільки слухняним. Але хто такий Святий Миколай? Найголовніше те, що на відміну від більшості святих, святий Миколай – це дійсно реальна історична особистість.

        Легенда про Святого Миколая

        Святий Миколай – чудотворець, благодійник, чарівник. У ніч на 19 грудня, в день його пам'яті, він розносить подарунки дітям, вітає із зимою, благословляє на добрі справи. Микола жив у місті Патара, у Малій Азії. Народився він в 280 році в родині багатих і благочестивих батьків Феофана і Нонни. Дядько Миколи був єпископом патарським. Юнак зростав в любові і добрі, але його глибоко засмучувала навколишня бідність і убогість городян. Він, як міг, допомагав бідним сім'ям, дітям-сиротам. Щоб не принижувати людей милостинею, він ночами розносив їжу, одяг, ласощі і клав на порозі бідних будинків. Згодом люди дізналися про благодійника і вже відкрито йшли до нього зі своїми бідами і проблемами. Ще в юному віці він став батьком для сиріт, милостивим подавцем для бідних, в біді – помічником, в горі – утішником. Микола залишив світське життя і віддався службі Господу. Продав після смерті батьків все добро, гроші роздав убогим і жебракам, а сам відправився паломником в Палестину. Повернувшись, став священиком в місті Міри, а згодом – єпископом. Святий Миколай – образ, який асоціюється з високими людськими моральними цінностями, глибокою вірою в Бога і праведність існування на землі. Не гроші, а любов, порядність, доброчесність і благородство правлять світом. І один раз на рік, в чарівну грудневу ніч, у всіх у нас є можливість бути благодійниками заради власного задоволення і Божої милості. 

        Миколай і три мішечки золота

        Якось давним-давно жив Микола. Був він родом з досить забезпеченої сім'ї, але при цьому не цурався бідних і допомагав, чим міг. Так ось одного разу дізнався він про одного нещасного селянина, який збанкрутував в одну мить. У того бідолахи було троє дочок на виданні. У ті далекі часи без приданого було просто неможливо вийти заміж, тому дочкам довелося б йти важко працювати або піти в блуд, щоб хоча б прогодувати. Зглянувся Микола над бідними дівчатами, і пробравшись тихо до їхнього будинку посеред ночі вкинув в віконце три мішечки із золотом для кожної з дочок. Ось так Микола, тоді ще молодий священик, врятував трьох дівчат від важкої долі.

        Миколай і його маленький друг

        Мало хто помічав, але дуже часто на картинках Святого Миколая зображують не самого, а з чотириногим другом – осликом. Цей ослик не простий, у нього сріблясто-сіра вовна, але все ж земної породи. Він завжди супроводжує Миколи Чудотворця і допомагає йому розносити подарунки дітям. Усі ми знаємо саме цієї ночі як усі поснуть, миттю прилетить на золотих санях Миколай – із білою бородою, в теплому кожусі, а головне – з великим мішком подарунків. Та не все так просто. Разом з Миколаєм приходило ще 2 янголи і 2 чортики – і от саме вони розповідали Чудотворцю, якого саме подарунка заслужила ця дитина. 

        Миколай і його чарівна книга

        Кажуть, вдома у Святого Миколая є чарівна книга. У цій книзі все записано і про всіх. Там є всі хороші і погані справи, які за рік зробила людина. Тому і говорять, що якщо ти себе в цьому році погано вів, то подарунка від великого чарівника тобі не бачити. Але Святий Миколай добрий чарівник і готовий пробачити всі погані вчинки, варто тільки щиро попросити вибачення у всіх, кого образив і у самого Святого. Якщо почуття провини буде щирим, тоді можеш просити у Чудотворця чого завгодно – він все виконає. Головне не бути жадібним і не просити занадто багато, інакше покарає тебе Святий Миколай в наступному році.

        Напередодні Новорічних свят до відділу обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка» завітали учні ліцею ім. М.К. Зерова. Прослухавши легенди про Святого Миколая, діти показали йому свою спритність і ерудицію, взявши участь у вікторині  «Миколая зустрічаймо в цей святковий час». З задоволенням грали в ігри та розповідали вірші, за що Миколай вручив їм солодощі.

Через поле, через гай

Йде до діток Миколай.

У білесенькій торбинці

Він для всіх несе гостинці.













До зустрічі в Новому 2022 році!







четвер, 16 грудня 2021 р.

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ

    13 грудня, в Україні стартував перший Національний тиждень читання, організований Українським інститутом книги та Міністерством культури та інформаційної політики. Протягом тижня, з 13 до 19 грудня, понад 100 українських видавництв, книгарень та бібліотек під спільною айдентикою акції будуть здійснювати активності різного формату – від інформаційного до комерційного, – аби закликати українців до придбання українських книжок і знайти свою книжку, автора і формат читання.

       Приєднуйтеся до Національного тижня читання – допоможемо українцям разом знайти свою книжку! Хай читачів в Україні стає більше з кожним днем!

     У відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г.Короленка» було проведено голосні читання «Нову книгу відкриваємо, в світ книжковий поринаємо» та інформаційну бесіду «Читаю я – читає вся моя сім’я!»

#тижденьчитання#знайдисвоюкнижку#тижденьчитання#знайдисвоюкнижку#тижденьчитання#знайдисвоюкнижку#тижденьчитання#знайдисвоюкнижку








вівторок, 14 грудня 2021 р.

 

«Новий рік крокує по планеті»

        Найпершими Новий рік зустрінуть мешканці Кірібаті. Це острівна держава, яка розташована в західній частині Тихого океану. До речі, є дуже цікава інформація стосовно зустрічі тут нового року. У 1994 році кандидат в президенти цієї країни пообіцяв: якщо виграє вибори, доб’ється того, що жителі Кірібаті будуть зустрічати Новий рік раніше за всіх. І виконав свою обіцянку – після виборів було прийняте рішення поділити країну на три часових пояси. Саме в східній частині країни свято зустрічають першими на планеті. На Кірібаті Новий рік настає 31 грудня о 12:00 за київським часом.








понеділок, 13 грудня 2021 р.

 Любі наші маленькі читачі!

До Вашої уваги свіжа преса!


Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.

Цікаві факти про летючий міст, летюче авто, летюче таксі та політ у космос наші читачі зможуть прочитати в статті «Злітаємо!» в журналі «Задавака» 22 за 2021 рік.




1.    Злітаємо! (Повітряна та космічна авіація. Цікаві факти). // Задавака. 2021. - 22. С 3.


До уваги читачів закінчення попередньої статті «Як українці підкорювали спортивний Олімп» з якої вони дізнаються цікаві факти зі світу спорту.




2.     Як українці підкорювали спортивний Олімп» (Закінчення. Початок у попередньому номері). // Задавака. 2021. - 22. С 6.


Ще одна стаття «Домашні енергетичні батончики» з журналу «Задавака» навчить юних ласунів легкому рецепту незвичних смаколиків.




3.     Домашні енергетичні батончики (Смачний рецепт). // // Задавака. 2021. - 22. С 15.


В журналі «Колосок» юні любителі природи зможуть прочитати наступні статті: «Життя і безмертя. Частина 2».






4.    Гайдай Є. Життя і бесмертя (Біологія. Частина 2) / Є. Гайдай. // Колосок. 2021. - 11. С 2.


«Тварини будують: матеріали будівництва виготовлені самотужки».








5.    Тварини будують: матеріали будівництва виготовлені самотужки (Тварини). // Колосок. 2021. - 11. С 16.


«Мандрівка незвичними музеями».








6.    Пасанецька Ю. Мандрівка незвичними музеями (Географія). / Ю. Пасанецька. // Колосок. 2021. - 11. С 26.


«Тераформування, або як розширити нашу прописку в Сонячній системі?»









7.    Шевчук О. Тераформування, або як розширити нашу прописку в Сонячній системі? (Сонячна система) / О. Шевчук. // Колосок. 2021. - 11. С 36.


«Мова не калька».




8.    Мова не калька (Колоскові уроки). // Колосок. 2021. - 11. С 48.

Сподіваємося наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!