субота, 27 лютого 2021 р.

Нові надходження від Українського інституту книги


До відділу обслуговування дітей КЗ "Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г.Короленка" від  Українського інституту книг надійшло 513 примірників дитячих книг за програмою "Поповнення бібліотечних фондів". Діти з великим задоволенням знайомляться з новими надходженнями.       

Ось деякі з цих книг, ви теж можете з ними ознайомитися:



Тан Сулань Історії про Незграбного Вовчика. - К.:Vivat, 2018. - 208 с. 

На сторінках цієї яскравої книжки на маленьких читачів чекають історії про неймовірні пригоди Незграбного Вовчика. Добрий, але надто наївний, старанний, але трошки вайлуватий, Вовчик обов’язково підкорить серця дітей, адже в ньому вони впізнають самих себе.


Ірмгард Крамер Перчик, М`ята та Шкільний привид. - К.:Ранок. - 2019. - 112с.
Перчику дуже подобається його перша вчителька М’ята, і так хочеться їй догодити. Тож він вирішує залишити квіти просто на її столі. Але несподівано хлопчик помічає на дошці таємне послання. На жаль, читати він ще не вміє, але за малюнком здогадується, що лист написав привид! Що робити? Якщо М’ята прочитає його, вона злякається і звільниться зі школи. Цього не можна дозволити! Чи зможе Перчик зі своїми друзями домовитися з привидом і дізнатися, що взагалі йому потрібно в школі?

Степаненко Я., Бугренкова О. Заборонений Санта, або перше Різдво Славка. - К.:Vivat, 2019. - 212с.

А що, як Різдва не буде? Влада заборонила святкування й наказала замурувати всі каміни в місті. У школах розповідають, що різдвяні персонажі — суцільна вигадка. Однак десятирічного Славка ці заборони не лякають — вони лише розбурхують цікавість. Разом із батьком хлопчик розпалює не замурований усупереч наказу камін, і з цього починаються пригоди. Це бешкетна світла історія про Різдво, про юного Ніколаса з Мири Лікійської, він же Святий Миколай, він же Санта Клаус. Про те, що різдвяні бажання здійснюються, варто лише мріяти й вірити у власні сили і в дива. А ще про сміливість, незламний дух і відстоювання прав попри заборони.




Крессида Ковелл Як приручити Дракона. Кн.10. Як знайти камінь Дракона. - К.: Рідна мова, 2020. - 384с.
Уже рік бушує війна між драконами і людьми… Уже рік, як усі племена вікінгів схилилися перед Елвіном Зрадливцем, визнавши його майбутнім Королем Дикозаходу, а Гиккус Страхітній Окунь III став Вигнанцем… На його боці — лише троє вірних драконів. Проте справжнім Королем може стати тільки той, хто збере всі десять Втрачених Королівських Скарбів. Гиккусові вдалося відшукати дев’ять з них. Вісім забрав у нього Елвін, тільки один — маленький дракончик Беззубко — залишився в хлопця. А найцінніший, доленосний Скарб поки що не знайшов ніхто… Та чи варто його шукати? Адже Камінь Дракона може погубити всіх драконів. А якщо Гиккус відшукає його, а Камінь знову потрапить у погані руки? Хто знає, як повернеться Доля...




Джорджія Бінг Моллі Мун і Чарівна книга гіпнозу. - Х.: Школа,2018. - 240 с.

Дівчинку Моллі Мун знайшли в картонній коробці й віддали до сиротинцю. Десять жахливих років прожила Моллі в притулку. Директорка всіляко принижувала дівчинку, учителі сварили, а інші діти насміхалися. Тим часом Моллі мріє про прекрасне життя. І ось одного дня до рук дівчинки потрапляє книга про гіпноз — і все неймовірно змінюється! І далі на неї чекають карколомні пригоди, блискуче життя... Проте на такий талант накинув оком злодій, який хоче скористатися здібностями Моллі для здійснення своїх чорних задумів...




Джорджія Бінг Моллі Мун і Музичне Чудовисько. - Х.: Школа,2018. - 240 с.

Після шалених пригод із захопливими перетвореннями Моллі Мун повертається додому і береться за навчання. Та раптом усе змінюється, коли дівчинка дістає чарівну золоту монету із зображенням ноти, яку отримала від виховательки-злодійки. Цього разу Моллі разом із новими друзями-музикантами вирушає до Японії. І тепер за допомогою монети Моллі Мун зможе стати справжньою зіркою і підкорити увесь світ!



 Беатріс Поттер Казка про більченя Горіхама. Казка про Джеміму качку- О'Зерну. - К.:Фоліо, 2019. - 127с. - (Сер."Шкільна бібліотека української та світової літератури")

Елен Беатрікс Поттер (1866 – 1943) - популярна англійська дитяча письменниця й талановита художниця. Скільки себе пам'ятала,  вона завжди любила малювати, а ще любила тварин і без кінця малювала саме їх. У її малюнках пухнасті звірятка обзаводилися іменами, модно одягалися, одружувалися, мали дітей... Так поступово складався неповторний стиль прекрасної художниці. Пізніше  Поттер почала писати про своїх вихованців дивовижні історії. Її чарівні казки про звірят, милі та добрі, з чудовими малюнками, люблять діти і дорослі у всьому світі, їх перекладено 35 мовами. До цієї книжки увійшли «Казка про Тімоті Навшпинька»,  «Казка про білченя Горіхама», «Казка про Джеміму Качку-О`Зерну», «Казка про містера Джеремі Фішера», «Віршики для маляток від Сесілії Парслі» та «Віршики для маляток від Мишки Ласунки». Всі вони проілюстровані самою Беатрікс Поттер. Всесвітньо відомі казки виходять у новому перекладі українською. 

 


 Марцін Палаш Ключик до Ельфа. -  Х.: Школа, 2019. - (Сер. "Кудлаті історії) . - 160с.
Кожен, хто коли-небудь мав собаку, знає, що це  найпростіший шлях до великої любові. Одного дня головний герой книжки вирішує взяти песика з притулку, і його життя змінюється. Адже це не простий собака, а ЕЛьФ, від англійського Extraordinary Life Form, тобто Дуже Незвичайна Форма Життя. Тож іще не відомо, хто кого приручить, а до того ж розв’яже проблеми з капосною сусідкою та допоможе поліцейським вистежити злодія...

Демченко О. Брехливе мишеня. - К.:Ранок,2018. - 24 с.

Немає кращого вихователя і психолога, ніж якісна дитяча література! Покоління за поколінням зростали на її чудових зразках. Пропонуємо вам серію книжок, що допоможуть вашій дитині навчитися добру, позбавитися зайвих страхів, шкідливих звичок, розвинути чуйність і доброзичливість. Ці книжки сприяють гармонійному розвиткові маляти.



Три книги коміксів про Роню, які створено за мотивами повісті уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен «Роня, дочка розбійника». За допомогою  цих книг ви поринете в неймовірні пригоди Роні.


Ліндгрен Астрід Роня, дочка розбійника. - К.: Рідна мова, 2019. - 104с.

Перша книжка коміксів про Роню, які створено за мотивами повісті уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен «Роня, дочка розбійника».
У цій книжці ви поринете в неймовірні пригоди Роні — з моменту, коли дівчинка з’явилася на світ, а блискавка навпіл розколола фортецю. Після перших безтурботних років життя у фортеці Роня вирушає досліджувати великий і захопливий ліс. Вона вчиться уникати небезпек, знайомиться з тваринами та іншими лісовими мешканцями і… зустрічає Бірка — сина давнього супротивника її батька.


Астрід Ліндгрен Роня, дочка розбійника. Літавиці. - К.: Рідна мова, 2019. - 84с.

Це друга книжка коміксів про Роню, які створено за мотивами повісті уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен «Роня, дочка розбійника». Ця книжка розповість про нові пригоди Роні та Бірка, які зустрічають зиму в Матісовому лісі. На друзів чекають карколомні пригоди та чатують підступні небезпеки. Досліджуючи великий і захопливий ліс, Роня зіткнеться з химерними істотами — літавицями і сірячками. А люта зима змусить нащадків двох ворожих розбійницьких родів забути про розбрат і… подружитися. За мотивами повісті Астрід Ліндґрен також створено однойменний анімаційний серіал.



Астрід Ліндгрен Роня, дочка розбійника. Ведмежа печера. - К.: Рідна мова, 2019. - 88 с.

Це третя книжка коміксів про Роню, які створено за мотивами повісті уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен «Роня, дочка розбійника».
Після довгої зими Роня та Бірк нарешті знову зустрічаються у Матісовому лісі. Але одного вечора Матісові вдається спіймати Бірка. Він сподівається змусити Борку залишити фортецю в обмін на сина. Роня не може змиритися з тим, що Бірк буде бранцем. Несподіваний вчинок Роні змушує Матіса звільнити його.


Запрошуємо читачів відділу обслуговування дітей КЗ"Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г.Короленка" познайомитися з новими надходженнями та взяти книги додому. Працівники бібліотеки та її маленькі читачі вдячні Українському інституту книги за такий прекрасний подарунок.








пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

Любі наші маленькі читачі!

До Вашої уваги свіжа преса!


Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.

У деяких народів близького Сходу досі зберігається давній звичайвішати алое над входом у будинок, оскільки, за місцевими легендами, це сприяє тривалому життю і щастю його жителів.

Алое невибагливе в культурі, тому вирощування його не завдає великих клопотів. Юним любителям рослин буде корисною стаття «Алое. Цікаві факти», яка розповість про цю невибагливу, але водночас таку незвичну рослину.




1.    Алое. Цікаві факти (Рослини. Ботаніка). // Моє хобі. – 2021. - 2. – С 10.


Шахистародавня інтелектуальна гра. Точний час її виникнення не встановлений. Згідно з однією теорією, були винайдені близько 1000 року до н. е. індійським математиком. Але більшість дослідників вважає, що витоки гри потрібно шукати в VI столітті нашої ери. Більш детально про історію виникнення шахів розповість стаття «Шахи».




2.    Шахи (Скарбничка цікавого). // Моє хобі. 2021. - 2. С 15.


АнгкорВатодна з головних визначних памяток Камбоджі, грандіозний храмовий комплекс. Це чудо архітектуриспадщина стародавньої кхмерської цивілізації. Назва комплексуспотворене кхмерське «нокор ват», що приблизно перекладається як «столичний храм». Він включає в себе декілька десятків великих і малих храмів різного віку та значення, вважається однією з найважливіших археологічних памяток світу і включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Більш детально про цей храм розповість стаття «АнгкорВат».




3.    Ангкор Ват (Одна з головних визначних памяток Камбоджі, грандіозний храмовий комплекс). // Моє хобі. 2021. - 2. С 16.


Таккарослина не тільки красива, а й незвичайна. У тропічних країнах її називають порізному: білим голубом (через колір деяких сортів), чорною лілією або кажаном (один з видів схожий на тваринку завдяки двом великим пелюсткам, спрямованим угору і схожим на крила). Юним любителям рослин буде цікавою стаття «Такка», яка більш детально розповість про красу і користь цієї квітки.




4.    Такка (Рослина родини діоскорейних). // Моє хобі. 2021. - 2. С 18.


Історія появи свічників сягає того періоду, коли наші пращури тулилися в печерах навколо багать. Перші свічки зявилися ще в камяному віці. Тоді в якості підставки для свічок використовували поглиблення в печерах і каменях, а свічки робили з жиру тварин. Як бачите, відтоді багато чого змінилося. Свічники почали робити з каменю, металу, дерева й інших матеріалів.

А ми пропонуємо вам з допомогою статті «Свічник «Горобина»», зробити свічник у техніці квілінгу.




5.    Свічник «Горобина» (Поробка власними руками). // Жасмин. – 2021. 2. – С 17.

Сподіваємося наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!