вівторок, 26 грудня 2023 р.

 

Вітаємо переможців конкурсу

«Творчі канікули-2023»!

Національна бібліотека України для дітей оголосила ПЕРЕМОЖЦІВ Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу "Творчі канікули-2023"!

 КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка» вітає учасників конкуру, твори яких за рішенням Головного журі ввійшли до збірки «Творчі канікули-2023»! :

- Удовиченко Ангеліну, користувачку  Удовиченківської б/ф   (вікова категорія читачі-учні (вихованці) 11-13 років у номінації  «Моя Україна: з вірою у Перемогу»);


- Велекодню Олесю, користувачку відділу обслуговування дітей (вікова категорія читачі-учні (вихованці) 14-18 років у номінації  «Моя Україна: з вірою у Перемогу»);


- Власик Анастасію, користувачку Шилівської б/ф  (вікова категорія читачі-учні (вихованці) 14-18 років у номінації  «Природа-джерело натхнення та краси»).


                https://chl.kiev.ua/mbm/Book/View/841#page/1/mode/2up

                Бажаємо нових творчих досягнень і перемог! Ви найкращі!

пʼятниця, 22 грудня 2023 р.

 

    Новорічна фотозона у бібліотеці !

   Різдво та Новий Рік – це час чудес, казок і чаклунства! Не пропустіть можливість закарбувати цей особливий період у житті вашої родини. Новорічна фотосесія у відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка» стане незабутньою подією для вас і ваших близьких.

четвер, 21 грудня 2023 р.

 

«Нова радість стала»

(Новорічне асорті)

 


Наближається найсвітліше та найулюбленіше свято більшості українців, Різдво Христове.

Різдво - час, коли дім наповнюється пахощами ялинки, світлом мерехтливих вогників, очікуванням справжнього дива. Ніяке інше свято не здатне настільки обєднати людей, як Різдво Христове, воно надає світле почуття, сповнює  вірою в добро. Споконвіку цей казковий день прийнято зустрічати в колі сімї і близьких друзів. Різдвяні традиції передаються з покоління в покоління і несуть в собі весь сенс всеосяжної любові Христової.

В звязку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар усі дати неперехідних свят змістилися на 13 днів раніше. Різдво Христове за новим стилем православні 2023 року відзначатимуть 25 грудня. В цей же день традиційно відзначають і католицьке Різдво.

Цього року ми знову зустрічаємо Святий вечір та Різдво у складних умовах, але жоден ворог не здатен відібрати у нашого народу жагу до життя і потребу в різдвяній молитві за мир і Україну.

Напередодні Світлого свята Різдва Христового у ВОД КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В. Г. Короленка» для найменших книголюбчиків було проведено новорічне асорті «Нова радість стала». Діти дізналися про  давню, цікаву історію свята народження Спасителя, про традицію святкування Різдва в Україні.  А  ще вони були чемні і слухняні і всі вивчили  віршики. На  заході звучали новорічні та різдвяні  пісні, читали вірші,  брали участь у веселих конкурсах.    Передноворічна магія свята зачарувала дітей, їх очі сяяли як зірочки, коли вони отримували подарунки. Захід виявився напрочуд яскравим, цікавим, сповненим передчуттям Різвяних свят та Нового року, багатим на побажання щастя, миру, здоров’я і Перемоги!









Нехай на Різдво станеться диво, в яке ми щиро віримо, нехай запанує мир і злагода, і для України настане довгождана перемога! Бажаємо, щоб Новий рік приніс мир та злагоду Українській землі, перемоги та тихого неба!

З Різдвом Христовим! З Новим роком!

вівторок, 19 грудня 2023 р.

понеділок, 18 грудня 2023 р.

 

«Ідея радості життя й відкриття світу»

(Інформ-досье до 155-річчя від дня народження Е. Портер)




четвер, 14 грудня 2023 р.

 

 «Людина і природа» Природнича вікторина

   Природа – джерело краси,  доброти, пізнання, зміцнення здоров’я. Вона викликає в нас почуття радості, подиву, робить людину добрішою. Щоб зберегти природу, потрібно її знати і любити.

   Людина і природа… - вічна і актуальна тема. Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може, й катастрофи, нависла над людством і проблема екологізації матеріальної і духовної діяльності людини стала життєвою необхідністю.

   Відтоді, як почалася повномасштабне вторгнення, екологічна ситуація в Україні почала погіршуватися, адже військові дії почалися на всій території країни. Постійні обстріли та бомбардування завдають критичної шкоди навколишньому середовищу, зокрема призводять до вибухів, пожеж, руйнування промислових об’єктів, забруднення повітря, води та землі. Ось чому в нашій незалежній Україні сьогодні особливо гостро постало питання екологічного оздоровлення та охорони навколишнього середовища. Необхідно, щоб кожна людина пройнялась відповідальністю за долю природи.

  У відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім. В.Г.Короленка» для своїх  маленьких природолюбів було проведена природнича вікторина «Людина і природа». Діти активно відповідали на запитання вікторин «Стежина-тварин»,  «Стежина-рослин», «Хто я?», «Допоможіть тваринам потрапити додому» ;розгадували природничий кросворд : «Хто мешкає у лісі?» Знаходили відповіді у книгах на виставці «Мешканці тваринного світу».



   Усі  розуміють, що природу потрібно берегти і ви можете зробити свій внесок у цю справу: нехай це буде очищене джерело, маленька шпаківня навесні чи годівничка взимку, посаджене дерево чи нагодоване кошеня. Будьте невід`ємною частинкою природи і бережіть нашу прекрасну планету!

 


середа, 13 грудня 2023 р.

    

 

Польська книга. Читають всі!

(гучні читання)




     Відділ обслуговування дітей КЗ « Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г. Короленга» взяв участь у проєкті «Польська полиця в Україні», ініційованого Український інститут книги (УІК) спільно з Інститутом книги Польщі Instytut Książki за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego та  Міністерство культури та інформаційної політики України.    

Нещодавно за результами проєкту фонд відділу збагатився 4 примірниками книг відомих польських письменників в україномовному перекладі. З метою популяризації і підтримання дитячого читання, маленькі користувачі нашої книгозбірні  долучились до гучних читань «Польська книга. Читають всі!».

         Цікавою для найменших читачів є книга Дороти Тераковської «Дочка Чарівниць». Цю книгу можна назвати романом-казкою, бо вона охоплює велику частку життя головної героїні, що постає перед нами Дитям, Дівчинкою і Панянкою. Дорослішаючи, вона змінюється, вивчає себе і навколишній світ, у якому панують зло, насилля, зневага, бундючність Загарбників. Під опікою Чарівниць Дитя-Дівчинка-Панянка виростає й пізнає свій народ, щоб здійснилося пророцтво Пісні Єдиної…

         Також цікава книга Юстини Беднарек «Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих)» від видавництва «Урбіно».

Книжка містить десять оповідань, героями яких є різнокольорові шкарпетки. Кожна з них з тих чи інших причин вирішила шукати щастя поза світом брудної білизни. І в кожної були різні пригоди: одна стала політиком, друга- детективом, а третя - втішала хворих дітей. Виявилося, що навіть без пари кожна з них була для чогось корисним.

Автор також торкається багатьох інших, не менш важливих тем, таких як наука толерантності, допомога тим, хто у біді тощо. Кожна з історій має свою неповторність.

          Приємно здивувала  книжка   Катажини Ририх «Лопушане поле». Дітлахи зі звичайного подвірʼя чи не щодня стають свідками незвичайних подій! Та хіба може бути інакше, якщо в сусідньому будиночку живе Чарівниця, у якої, звісно, є чорний кіт, а в гості приходить таємничий д-р А. Кула, гонихмарник Тимофій і пані Дора, яка багато років безуспішно подає заяву до Товариства Чарівниць, але їй постійно відмовляють (не годиться майбутній чарівниці віддавати перевагу пилососові над мітлою!). Щодня тут стаються дива: хтось перетворюється на жабу, кіт грає на акордеоні й примушує гойдалку шалено витанцьовувати, у шкарпетці росте космічна чорна діра, дітей скрізь супроводжує химерна Цифра, а над подвірʼям спалахує нова зірка… Ну хіба можна життя в будинку край Лопушаного Поля проміняти на життя в «Елітному», - дуже дорогому, але такому нудному й передбачуваному житловому комплексі?

          Книга відомого польського письменника і педагога Януша Корчака «Кайтусь-Чарівник. Банкрутство малого Джека. Коли я знову стану малим»  найбільше сподобалася хлопцям. Ці романи Я. орчака вперше перекладено українською.

         Чого може досягти розумний і допитливий хлопчик, якщо матиме чітку мету і, головне, величезне бажання вчитися й наполегливо працювати задля її здійснення? Юним героям романів Януша Корчака нескладно відповісти на це запитання. Наприклад, можна створити у класі кооператив, як це зробив Джек, або, як Кайтусь, стати справжнім чарівником! Хлопчики відчують і радість перемоги, і гіркоту поразки, поступово дорослішаючи на шляху до втілення заповітної мрії. Натомість сам автор, зачаклований гномом, знову стане дитиною і спробує пригадати, якими насправді великими та серйозними можуть бути клопоти й турботи маленької людини.

          Після прочитаного діти висловлювали свої думки і ділилися враженнями. Голосні читання творів пробуджують у дітей інтерес до читання, спонукають їх до читацької культури спілкування.



А ще завдяки цим книгам наші маленькі користувачі знайомляться з визнаними авторами польської літератури, відкривають для себе цікаві сторінки європейської культури.


четвер, 7 грудня 2023 р.

 

«Фонтан казок – щоб напувати мрії!»

(до 55-річчя від дня народження Івана Андрусяка)

Іван Андрусяк - відомий український письменник, поет, редактор і видавець, літературний критик і перекладач.

Народився 28 грудня 1968 року на Гуцульщині. Навчався в Івано-Франківському державному педагогічному інституті, згодом в Українській академії державного управління при Президентові України та The University of North London. Автор багатьох поетичних добірок, його твори перекладені англійською, вірменською, німецькою і польською мовами. Лауреат першої премії конкурсу видавництва «Смолоскип» (1995), літературних премій «Благовіст» (1996) та ім. Бориса Нечерди (2002).   

Іван Андрусяк є автором книги, що увійшла в список 200 книг, рекомендованих для читання дітям та підліткам усього світу. Це гумористична пригодницька повість для дітей шкільного віку «28 днів із життя Бурундука». Працював редактором і журналістом. На сьогодні головний редактор і один із засновників дитячого видавництва «Фонтан казок».

«Відколи себе пам’ятаю, я мріяв стати письменником, бо навіть найперші свої вірші створив тоді, коли ще не вмів їх записати. Тож як би банально це не звучало, а література і є моїм життям. А взагалі, дитяча література - це, на моє розуміння, «вищий пілотаж» для письменника.» , - розповідає Іван Андрусяк. Література - це його робота, покликання і саме життя.

          В рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання», ініційованої Українським інститутом книги, бібліотекарями відділу обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка» для своїх  маленьких читайликів було проведено знайомство з книгами Івана Михайловича: «Третій сніг», «Чупакабра та інші зайчики», «Лякація», «Стефа і Чакалка» та інші. Діти відкривали для себе сучасного українського письменника, подорожували сторінками його книг, що допомагає їм розвивати уяву, фантазію та виховує любов до рідної мови.

#тижденьчитання2023 #бутисвоїми


середа, 6 грудня 2023 р.

 

Новорічна фотозона у бібліотеці

 чекає на тебе!

Підступний ворог всіма силами намагається затьмарити нашим діткам святкування найулюбленіших свят – Різдва Христового та Нового року.

І щоб підтримати наших маленьких друзів – жителів та гостей громади та їх батьків у відділі осблуговування КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка» справжні феї створили казкову новорічну фотозону, де на кожного, хто завітає до нас, чекає зустріч з символом прийдешнього року – Дракошею та його друзями - білими ведмедиками та гномами.

А ще відкриємо маленький секрет – дорогі наші читайлики і їхні батьки, наша фотозона чарівна і бажання, яке ви загадаєте, фотографуючись в ній, обов’язково збудеться в Новому році.

Тож завітайте до нас, з батьками та друзями, рідними та знайомими, зробіть новорічні світлини, загадайте бажання і вірте – ваші мрії обов’язково збудуться.

А наші феї та працівники бібліотеки бажають у Новому році здійснення головного бажання всіх українців – миру та перемоги! 


Благодійний ярмарок на підтримку 

Збройних Сил України


     Сьогодні бібліотекарі Зіньківської публічної бібліотеки долучилися до благодійного ярмарку та концерту на підтримку Збройних Сил України, який проходив у міському Будинку культури.

    Наші талановиті колеги представили на ярмарку чудових козачат, ляльки-мотанки, патріотичних ангеликів, новорічних гномів та гусенят.

    Бібліотекар з багаторічним стажем Валентина Мирошніченко, незмінний учасник народного хору, разом з іншими артистами радувала присутніх багатогранністю на милозвучністю української пісні, а всі ми разом підтримали наших відважних захисників та захисниць своїми донатами і вкотре подякували їм за можливість щодня зустрічати ранок у мирному місті!



 

вівторок, 5 грудня 2023 р.

 

«Він вночі мандрує, сном і казкою чарує»

(до Дня святого Миколая Чудотворця)

        День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури. Традиція святкувати його відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято.

До святого Миколая кожна дитина пише листа з побажаннями отримати омріяне в подарунок. І якщо хлопчик чи дівчинка поводилися чемно увесь рік, не робили поганих вчинків, під подушку кожному з них Миколай приносить подаруночок, а тим, хто був неслухняним, різочку - як своєрідне попередження, що настав час замислитися над своєю поведінкою й виправитися.

Українці з давніх часів вважають Миколая заступником простого люду, особливо несправедливо скривджених. А ще він опікується тими, хто подорожує, та моряками. У нас це святого називають «скоропомічним» - адже Миколай завжди спішить на допомогу тим, кому вона потрібна.

         Ікона Чудотворця була на кожній чайці запорозьких козаків, рибалки Причорномор’я жертвували йому перший улов, а під час бурі виносили на палубу образ і служили перед ним молебень. Чумаки зображували Миколая на сушеній рибі, найчастіше - камбалі, та брали з собою в дорогу до Криму.

         У давнину на Миколая укладалися договори й угоди, бо всі були впевнені, що в цей святий день ніхто не зважиться на обман. А ще зі свята Миколая в українських містах починали працювати ярмарки. Доброю традицією було миритися зі всіма нажитими ворогами, забуваючи про минулі образи та суперечки. В це свято потрібно було скористатися останньою можливістю віддати борги.

Напередодні свята у відділі обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка»  було проведено майстер-клас  «Чарівний чобіток для Святого Миколая», на якому наші творчі читайлики проявили фантазію та самостійно виготовили чобіток для святого, отримали нагороду від Миколайчика, а також познайомилися з традиціями святкування свята в Україні. 




     Бажаємо, щоб святий Миколай наповнив ваше життя добром, радістю та світлими миттєвостями! Добра вам, щастя і любові, теплих сімейних посиденьок і довгоочікуваних солодощів під подушкою.  Нехай це свято принесе у наші оселі довгоочікуваний мир, спокій, достаток та затишок! Нехай завжди з вами будуть світла надія та міцна віра у перемогу!