четвер, 19 грудня 2024 р.

 

«Новорічні дива»

(святкова фотозона)

         Незабаром прийдуть радісні та світлі свята - Різдво та Новий рік, наближення яких ми вже відчуваємо завдяки ароматам хвої та мандаринів, мерехтливим ліхтарикам та щирим вітанням.

         Поки новорічний ажіотаж ще не розпочався, а святкову атмосферу вже так хочеться відчути, найкращим рішенням стане відвідати затишну новорічну фотозону, яка знаходиться в арт просторі КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» Зіньківської міської ради.


      Завітайте  до бібліотеки за адресою: вул. Міщенка Сергія Героя України,1. Магічна та чаруюча новорічна фотозона залишить пам’ятне фото на довгу згадку. Новий рік - чарівний час! Гарне фото - лиш у нас!


вівторок, 17 грудня 2024 р.

 

Як добре, що у світі є зірки,

які не розучилися світити

Велике задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки. Яскраві, сучасні, з чудовими ілюстраціями. Кожна нова книга - це нова зустріч, нове знайомство, яскрава подія.



Запрошуємо до відділу обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» переглянути книжкові новинки на виставці нових надходжень «Як добре, що у світі є зірки, які не розучилися світити».

Сергій Гридін «Не такий»

«Не такий» - повість сучасного українського письменника Сергія Гридіна про підлітка, який страждає від надмірної ваги та має купу пов’язаних із цим неприємностей, зокрема, проблеми у спілкуванні з батьками та своїми ровесниками. Однак, коли ситуація зовсім заходить у глухий кут, хлопець починає докладати зусиль, щоб усе змінити. Письменник надзвичайно правдиво та щиро викладає найпотаємніші думки свого головного героя, оскільки сам у дитинстві потерпав від зайвої ваги і довгий час переймався цим, допоки не почав працювати над собою і не довів собі та іншим, що невирішуваних проблем не буває.

Ніл Гейман «Кораліна»

Шукаючи цікавих розваг, Кораліна насмілилася пройти через таємничі двері у світ, який хоч і подібний до її власного, але прикро від нього відрізняється, і там їй доводиться кинути виклик моторошній істоті, яка називалася її «іншою мамою», щоб врятувати себе, своїх батьків і душі трьох інших дітей... 

Дзвінка Матіяш «День сніговика»

У Медовому місті живе Ірма, яка дуже хоче стати математиком і вчитися в Особливій математичній школі у Великому місті. Але вона не знає, що там править жорстокий диктатор, який нищить усі дерева, забороняє людям тримати домашніх тварин, бачити сни і - що найгірше - любити сніг, бо за давнім пророцтвом саме це може знищити владу тирана.

Ірма володіє особливим даром, а виявити його може «перевірка снігом», яку одного дня проводять в Ірминому місті. І тепер на дівчину чекають випробування, які можна подолати тільки з допомогою друзів та свого особливого дару. Можливо, одного дня на головній площі Великого міста таки виросте Сніговик? 

Зірка Мензатюк «Ангел Золоте Волосся»

Чи може в сучасному світі статися диво? Таке, щоб минулися усі Галині нещастя: погані стосунки з учителькою та однокласниками, те, що в неї не «круті» батьки, а головне - хвороба братика, через яку життя перетворилося на геть нестерпне. І що для цього потрібно зробити Галі? На дівчинку чекає багато пригод, цікавих і часом небезпечних, мандрівка в далеку давнину, де Галя побачить княжий Київ, дізнається секрети старовинного мистецтва, а заодно й захопливу історію одного з найзнаменитіших шедеврів Київської Русі - геніального творіння Алимпія Іконописця. А ще в неї з’явиться незвичайний друг - Ангел Золоте Волосся. Він допоможе Галі здобути одне з найважливіших людських умінь - уміння бути щасливою.

Для наших найменших користувачів серія книг Грицька Бойка, серед яких, зокрема,

                                              «Кумедні вірші»

У цій книжці зібрано найкращі вірші поета: веселинки, скоромовки-спотиканки, загадки й дотепні вірші. Кожен із творів є ніби подарунком від автора маленькому читачеві - так легко вони читаються й запам’ятовуються, а веселий гумор дарує малюкам чудовий настрій. Цікаві, дотепні, зворушливі вірші втілюють щиру любов до дітей, справжнє розуміння їхніх інтересів, почуттів та переживань.

І це лише декілька книг з цікавої добірки нових надходжень, а щоб познайомитися з виданнями дітям та їхнім батькам потрібно зовсім небагато: завітати до бібліотеки за адресою: вул.Міщенка Сергія Героя України,1, обрати книгу та в теплому родинному колі всім разом поринути в захопливий світ дитячої літератури та неймовірних пригод казкових героїв.


 




середа, 11 грудня 2024 р.

 

Маму Му - найвідоміша корівка Швеції

Бібліотекарі відділу обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» продовжують працювати в рамках проєкту «Крокує книжка до малят».

            Сьогодні для вихованців двох старших груп ясла-садка  №2 «Сонечко»   було проведено голосні читання «Як Мама Му будувала хату».

Юйя Вісландер - шведська дитяча письменниця, відома своїми історіями про непосидючу корову Маму Му та про її вірного друга Ворона. Герої книжок Вісландер постійно потрапляють у різноманітні пригоди і намагаються виплутатись із кумедних халеп.

Весела та винахідлива корова Мама Му не може спокійно випасатися на лузі чи гойдатися на гойдалці. Адже їй так кортить втілити в життя найхимерніші ідеї! Добре, що давній друг Ворон завжди охоче їй допомагає!




Корови не лазять по деревах. І будиночків на деревах корови теж не будують. Принаймні, так зазвичай буває. Але кожен, хто знає Маму Му, знає, що з нею все інакше. Мама Му може гойдатися так, що вітер свистить у вухах, і майже так само добре вона вміє кататися на санчатах. То чому б Мамі Му не побудувати будиночок на дереві? Це не зовсім легко, особливо коли доводиться тримати молоток хвостом, але, врешті-решт, це все справа практики.

Маму Му - найвідоміша корова Швеції, книги про неї перекладено на понад 30 мов і вони відомі в усьому світі!

Завітайте до нашої бібліотеки, шановні батьки, прочитайте своїм малятам продовження історій про кумедну корівку Маму Му. 


 


четвер, 5 грудня 2024 р.

 

«Із неба в український край йде зимовий Миколай»

(до Дня святого Миколая Чудотворця)

З року в рік маленькі українці чекають подарунки від Святого Миколая, який традиційно залишає їх під подушками. Всі вірять в його чудеса і в те, що подарунки він приносить тільки слухняним. Але хто такий Святий Миколай? Найголовніше те, що на відміну від більшості святих, святий Миколай – це дійсно реальна історична особистість. Чудотворець, благодійник, чарівник. У ніч на 6 грудня, в день його памяті, він розносить подарунки дітям, вітає із зимою, благословляє на добрі справи.

Святий Миколай - образ, який асоціюється з високими людськими моральними цінностями, глибокою вірою в Бога і праведніст. існування на землі. Не гроші, а любов, порядність, доброчесність і благородство правлять світом. І один раз на рік, в чарівну грудневу ніч, у всіх нас є можливість бути благодійниками заради власного задоволення і Божої милості. Завдяки доброму імені Святого Миколая кожен з нас може зробити щасливими стількох діток, позбавлених батьківської ласки. Та й до своїх дітей є можливість в цей день прийти з казкою і відзначити гарне навчання і слухняність.

Мало хто помічав, але дуже часто на картинках Святого Миколая зображують не самого, а з помічниками: віслючком, ангелочками і казковими гномами. Вони завжди супроводжують Миколу Чудотворця і допомагають йому розносити подарунки дітям.

Напередодні свята в арт-просторі  КЗ «Зіньківська ПБ» пройшов майстер-клас «Із неба в український край йде зимовий Миколай», де діти виготовили власними руками чарівного помічника Миколая - казкового гнома.








середа, 27 листопада 2024 р.

Казковий сторітелінг «Зайчикова книжечка»

           


          Сьогодні для вихованців двох старших груп ясла-садка  №2 «Сонечко»   було проведено казковий сторітелінг «Зайчикова книжечка».

Цього разу до малечі завітав Зайчик-вушка-сплюшка, та розповів їм одну зі своїх цікавих казок.

«Зайчикова книжечка» - одна з кращих книжок сучасного українського поета Івана Андрусяка. Віршовані казки - це трохи пустотливі, іноді задумливі, часто веселі, не зрідка ніжні й неодмінно добрі історії, які Зайчик-тато розповідає своїм маленьким зайченятам, - а відтак з’ясовується, що всі ці пригоди трапилися з самим татом тоді, коли він був маленьким.




2018 року книжка була удостоєна Премії Лесі Українки - найвищої відзнаки в українській літературі для дітей

           Завітайте до нашої бібліотеки, шановні батьки, прочитайте своїм малятам продовження казок про Зайчика. Незабаром зимові свята, а в книжці є казка «Зайчикове Різдво», святкуйте свято разом з улюбленими героями дітвори

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

«Великі права маленької дитини» (зустріч поколінь)

 


        Діти – це та група населення з віковими обмеженнями від народження до 18 років, яка має свої права, інтереси, специфічні проблеми, але не може відстоювати і захищати їх перед суспільством. Внаслідок цього сьогодні досить гостро постає проблема захисту дітей та їхніх прав.

Базовим документом, спрямованим на захист дітей, є Конвенція «Про права дитини», прийнята Організацією Об’єднаних Націй. Це міжнародний правовий документ, у якому закріплені гарантії прав дитини. Він поєднав у собі високі соціально-моральні та правові норми міжнародного стандарту й педагогічні основи спілкування дорослих із дітьми.

У цей складний час, всі права дитини актуальні, як ніколи, особливо це стосується українських дітей, які не заслуговують жити та бачити ті жахіття, які зараз відбуваються в країні. І тому дорослі повинні забезпечити їм, в першу чергу, безпеку, стабільність та захист, адже війна ставить під загрозу їхнє майбутнє.



На зустріч поколінь до бібліотеки завітали гості - діти  зі своїм надійним захистом, людиною, яка завжди відстоює права маленьких бешкетників та сонечок,  найулюбленішою для кожного з них людиною – бабусею. Вони є невтомні трудівниці, скарбниці мудрості нашого народу, хранительки звичаїв та обрядів. А ще вони завжди готові прийти на допомогу та відстояти ваші права, чи не так?

А щоб дізнатися про що мріють бабусі та їхні внуки, чи знають вони уподобання один одного, чия бабуся найкраща в осінньому образі, які загадки знають бабусі, а які діти, чи справді бабуся завжди захистить і допоможе, бібліотекарі запропонували учасникам різноманітні конкурси та вікторини. Захід був наповнений щирим сміхом, радістю та світлими мріями про мирне майбуття, а ще безмежною любов’ю до найдорожчих людей.









Віримо, що врешті решт Добро переможе Зло, на нашу землю прийде омріяний мир, а права наших малюків завжди будуть захищені. Нехай кожен ваш день, любі діти, буде радісним та яскравим!




вівторок, 12 листопада 2024 р.

 

«Сивий голуб українського гумору»

(до 135-річчя від дня народження Остапа Вишні)

Літературна вітальня

Остап Вишня (Павло Губенко)  (1889–1956) – український письменник, новеліст, класик сатиричної прози XX століття,  народився 1 (13) листопада 1889 року на хуторі Чечва біля села Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині (нині – Охтирський район Сумської області) в багатодітній селянській сім’ї відставного солдата Михайла Кіндратовича Губенка та його дружини – Параскеви Олександрівни.

Батько працював на поміщика, а мати поралась коло дітей – їх було 17, та по домашньому господарству. Павло ріс шостою, допитливою й мрійливою дитиною, рано навчився читати і пішов до початкової школи, коли йому ще не виповнилося 6 років. Пізніше закінчив двокласну школу у Зінькові, мріяв стати вчителем, але через брак коштів його відправили до Київської військово-фельдшерської школи, оскільки навчання там було безкоштовним. Відомо, що він закінчив її у 1907 році і працював фельдшером спочатку в армії, а потім – у хірургічному відділі лікарні Південно-Західних залізниць. Ризикуючи своїм життям, особисто працював у поїздах, переповнених тифозними хворими, допомагав їм чим міг, а ще - смішними анекдотами, які сам складав і майстерно розповідав. Працюючи в лікарні, старанно займався самоосвітою, склав екстерном іспит за гімназію і в 1917 році став студентом історико-філологічного факультету Київського університету. Але революція 1917 року і початок громадянської війни не дозволили йому продовжити здобувати освіту.

Навесні 1920 року Губенко приїхав до Києва, де його заарештували «за активну громадянську діяльність у період УНР». Наступного року, не виявивши «компромату», Павла Губенка випустили із в’язниці.

У квітні 1921 року він почав працювати в республіканській газеті відповідальним секретарем «Селянської правди». 22 липня 1921 року у цій газеті під фейлетоном «Чудака, їй-богу!» вперше з’явився підпис «Остап Вишня». З того часу розпочався період активної творчості і систематичних виступів письменника у пресі.

Відомо, що він брав участь у діяльності літературних об’єднань «Плуг» і «Гарт», в організації та редагуванні перших номерів журналу «Червоний Перець». У 1922 році Остап Вишня написав близько 80 усмішок і фейлетонів, в 1923 р. – понад 270. У 1924 році видав 9 збірок своїх творів, а в 1929 році – 28. У 1926 році Остап Вишня опублікував збірку «Українізуємось». Згодом, за три роки вона була перевидана 5 разів.

23 грудня 1933 р. Остапа Вишню знову заарештували. Вийшов на волю письменник лише через десять років. 

У наступному році він повернувся до літературної роботи, надрукувавши в газеті усмішку «Зенітка», яка обійшла усі фронти і часто звучала по радіо. У постаті діда Свирида - головного героя твору, письменник показав кращі риси народного характеру.  

Остап Вишня вважається засновником нового жанру в українській літературі - усмішки. Його гумористичні твори були надзвичайно популярними серед народу. Задля того, щоб читати Вишню, багато неписьменних селян прагнули ліквідувати свою неграмотність, а русифіковані робітники та службовці вчились читати українською мовою.

Він був проникливим психологом, умів вловити химерну гру в людині таких комплексів, як страх, заздрість, задавакуватість, брехливість, наївність, цікавість, жорстокість, любов Такі твори Остапа Вишні, як «Перший диктант», «Як ми учились», «Зенітка», «Мисливські усмішки» введені у програму з української літератури у  школах. КЗ « ЗПБ» Зіньківської міської ради запрошує у відділ обслуговування дітей, де можна  взяти  та прочитати книги нашого земляка.

У 1955 році судовими органами СРСР Остап Вишня був реабілітований. Через рік, 28 вересня 1956 року, письменник помер від серцевого нападу.  

Йому випала доля гумориста-мученика - аж до самої смерті, і навіть після десятилітньої каторги він не переставав «усміхатись». У одному з передсмертних записів у своєму щоденнику він занотував: «Все життя гумористом! Господи! Збожеволіти можна від суму!» І далі, як підсумок свого життя і праці: «Мало я зробив для народу! Мало! Хотілося б більше, але що я можу зробити… Ой, як буде комусь соромно за мої страждання! Ой, як буде!».




субота, 9 листопада 2024 р.

 

«Осінні фантазії»

 (Студія-арт «Лайк»)

      Сьогодні маленьких  користувачів  нашої «Студії арт-Лайк» , яка діє при ВОД КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» ,  запросили до арт-простору на майстер-клас «Осінні фантазії» .  Діти з задоволенням робили аплікацію з фоамірану казкового їжачка та дізналися багато цікавих фактів з життя цієї милої тваринки.





середа, 6 листопада 2024 р.

 

«Історії кролика Пітера»

Казковий караван історій

        Працівники відділу обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека» продовжують працювати в рамках проєкту «Крокує книжка до малят».

         Сьогодні для вихованців двох старших груп ясла-садка  №2 «Сонечко»   було проведено казковий караван історій «Історії кролика Пітера». До малечі завітав і сам казковий персонаж, кролик Пітер, та розповів їм одну зі своїх цікавих історій.

       «Кролик Пітер та його друзі» - це класична дитяча книжечка від улюбленої в усьому світі англійської письменниці Беатріс Поттер. Розповідає про неслухняного й непосидючого персонажа, який замість слухатись своєї мами поліз на город до містера Мак-Грегора, погубив свої черевички й зіпсував свій красивий жакет. У цій книзі юні читачі знайдуть різні цікаві  історії, це справжня класика дитячої літератури, де малята знайдуть повчальні та яскраві пригоди одного з найвпізнаваніших дитячих персонажів у світі. 



         Завітайте до нашої бібліотеки, шановні батьки, прочитайте своїм малятам продовження історій про кролика Пітера.