пʼятниця, 24 травня 2024 р.

 

 

«Дорогами тисячоліть до словянської писемності»

(мовознавчий круїз до Дня слов’янської писемності і культури)


       День слов’янської писемності і культури щорічно відзначається 24 травня в день вшанування пам’яті святих Кирила та Мефодія, творців слов’янської писемності та слов’янської абетки.

        Гортаючи сторінки сучасної книжки, не замислюєшся, що за тими невеликими літерами стоїть копітка й ретельна праця попередніх поколінь. Багато таємниць приховує слов'янський алфавіт кирилиця, який пройшов довгий шлях до свого сучасного існування.

         Вперше День слов’янської писемності і культури було відзначено у 1863 році на честь 1000-річчя створення слов’янської абетки. У  2024 році згадуємо, як 1161 років тому, два брати просвітителя подарували  всьому світу слов’янські  мови.

         Серед слов’янських мов  своє почесне місце займає й наша рідна українська мова: солов’їна, барвінкова, лагідна та неповторна!

         Людина може володіти кількома мовами, але найкраще треба знати рідну мову і докласти багато зусиль, щоб нею досконало оволодіти.

Наші читачі, учні 6-Б класу Зіньківського опорного ліцею №1 Зіньківської міської ради, люблять і вивчають рідну мову. Cвої відмінні знання вони продемонстрували у мовознавчому круїзі «Дорогами тисячоліть до слов’янської писемності», який для них провела завідувач відділу обслуговування дітей КЗ «Зіньківська публічна бібліотека ім.В.Г.Короленка» Наталія Панасюк.

 Учасники круїзу розгадували загадки  та  відповідали на запитання мовознавчої вікторини. А також дізналися  багато цікавих фактів про життя братів - просвітителів,  історію створення алфавіту, цікавинки книгодрукування. Було весело та пізнавально!



Щиро вітаємо з Днем слов’янської писемності і культури! Впевнені, що разом ми збережемо і примножимо культурну спадщину, яку для нас оберігало не одне покоління українців.



Немає коментарів:

Дописати коментар