вівторок, 27 жовтня 2020 р.

 

Любі наші маленькі читачі!

До Вашої уваги свіжа преса!

Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.

Валяння з шерсті (або ж фелтинг) прекрасне хобі. Воно дає можливість створювати багато цікавих і корисних речей: одяг, аксесуари, прикраси й навіть іграшки. Зробити маленьку фігурку кумедної собачки - скочтерєра юним умільцям допоможе стаття «Валяний скочтерєр».

1.     Валяний скочтерєр (Рукодялля). // Моє хобі. – 2020. - 10. – С 6.

Як ви думаєте, скільки років роботам? Виявляється, вони не такі вже й молоді. Першими прототипами роботів можна вважати статуї з рухливими механічними кінцівками. Їх створювали вже у Стародавньому Єгипті, Вавилоні, Китаї, Греції.

Одними з найвідоміших авторів таких фігур та інших автоматів є Архімед та Герон. У Середньовіччі також були свої механізми. Проте справжній розвиток робототехніки почався з кінця ХІХ століття.

Сьогодні роботів уже неймовірна кількість. Від простих промислових до людиноподібних, вони поступово входять у нашу культуру й займають у ній чільне місце.

Пропонуємо вам з допомогою статті «Робот - меломан» створити власну іграшку робота. Вона стане не тільки розвагою, а й цікавим декоративним елементом у вашому інтерєрі.

2.     Робот - меломан  (Рукодялля). // Моє хобі 2020. - 10.  С 8.

Наші предки для зберігання продуктів використовували сіль, а в Китаї здавна для консервування риби використовували рис.

Із Китаю в VІ столітті цей спосіб зберігання продуктів потрапив до Японії. Але японці у ХVІІ столітті процес приготування ферментованої риби з рисом значно спростили і прискорили. Більше не доводилося чекати кілька тижнів, щоб продукти стали готовими до споживання. У багатьох містах Японії почали подавати «швидкі суші».

І вже у ХІХ столітті суші майстер Йохей Ханай вперше приготував суші, використовуючи сиру рибу. Стаття «Суші» більш детально розповість нашим читачам про історію виникнення незвичної для нас східної страви.

3.     Суші (Скарбничка цікавого). // Моє хобі 2020. - 10.  С 15.

Наступна стаття «Києво Печерська Лавра» розповість нашим читачам про найбільший музейний комплекс в Україні, який з 1990 року внесений до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.


4.     Києво-печерська Лавра. // Моє хобі 2020. - 10.  С 16.

Нерозлучники це невеликі симпатичні папужки. Цих рухливих яскравих пташок часто тримають удома. Невибагливі в догляді, ласкаві, товариські папуги можуть стати відмінними компаньйонами для свого власника. Саме про них нашим юним природознавцям розповість стаття «Нерозлучники».

5.     Нерозлучники (Папужки нерозлучники). // Моє хобі 2020. - 10.  С 18.


Синхронне плавання водний вид спорту, що передбачає виконання на воді під музику різних фігур. Це одна з найкрасивіших і найелегантніших дисциплін, оскільки спортсменки, які виступають у ній, демонструють не тільки силу й витривалість, а й грацію та гнучкість.

У 2017 році Міжнародна федерація плавання перейменувала «синхронне плавання» на «артистичне плавання» для підвищення популярності цього виду спортуБільш детально про цей красивий вид спорту розповість стаття «Синхронне плавання».

6.     Синхронне плавання. // Моє хобі 2020. - 10.  С 20.


За давнім повірям, домовичок дух дому, що оберігає оселю та слідкує за порядком. Домового поважали як старшого й залишали для нього різноманітні смачні гостинці. Зараз фігурки домовиків використовують як обереги та предмети інтерєру, особливо в етностилі. Стаття «Домовичок» допоможе юним умільцям власноруч зробити цього симпатичного бороданя.

7.     Домовичок (Рукоділля). // Жасмин. – 2020. - 10. – С 5.

Лисиця Завдяки своєму розуму та хитрості ця тварина зайняла чільне місце в міфології багатьох народів світу. Її часто наділяли магічними здібностями, умінням перетворюватися на людину й навіть читати думки. З допомогою статті «Брошка «Лисичка»» юні господині зможуть власними руками пошити собі мяку руду лисичку.

8.     Брошка «Лисичка» (Рукоділля). // Жасмин 2020. - 10.  С 6.

Ліплення з полімерної глини вже довго залишається одним із найпопулярніших видів ручної роботи. Для тих, хто хоче виготовити власними руками незвичний браслет із полімерної глини підійде стаття «Браслет «Яблуневий сад»».

9.     Браслет «Яблуневий сад» (Рукоділля). // Жасмин 2020. - 10.  С 19.


Гарбуз часто асоціюється з осінніми святами. У Європі та США він є одним із головних символів Хелловіну. У нас також було схоже свято. Називалося воно Осінні діди. З нагоди цих свят пропонуємо вам з допомогою статті «Гарбузик» пошити цього мякого кумедного пузаня власними руками.

10.      Гарбузик (Рукоділля). // Жасмин 2020. - 10.  С 20.

Боро це японська техніка, що обєднує печворк і вишивку. Для неї характерні живописні, а не геометричні поєднання тканин із вишивкою з обємними крупними стібками. У цій техніці не лише виготовляють панно, а й прикрашають одяг і домашній текстиль. Стаття «Панно в техніці Боро» допоможе нашим юним умільцям прикрасити свій інтерєр цими незвичними східними виробами.


11.      Панно в техніці Боро (Рукоділля). // Жасмин. 2020. - 10. С 24.

Сподіваємось наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!

Немає коментарів:

Дописати коментар