пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

 

Любі наші маленькі читачі!

До Вашої уваги свіжа преса!


Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.

Так вже повелося, що спорт в Україні завжди був невідємною складовою життя. Спочатку, бути фізично розвиненим було необхідністю, викликаною численними боями. Проте згодом пріоритети змінилися і люди почали займатися спортом для підтримки форми та покращення здоровя.

Стаття «Факти з історії спорту в Україні» познайомить наших читачів з цікавими спортивними фактами.




1.    Факти з історії спорту в Україні (Цікаві факти). // Задавака. – 2021. - 7. – С 3.


Як зявився інтернет?, Як працює інтернет?, Чому інтернет все знає? та що таке інтернетхалепа, нашим читачам розповість стаття «Інтернетвсезнайка».




2.    Інтернет всезнайка (Інтернетабетка). // Вигадуй, Думай, Грай. – 2021. - 4. – С 6.


Стародавні йоги вважали, що душа знаходиться за межами нашого тіла та розуму, але кожен може реалізувати її всередині себе. Стаття Олександра Бузаджи «Йога: шлях до мудрості та пізнання себе» познайомить наших читачів з основними правилами та вправами йоги, які допоможуть в розвитку зосередженості, витривалості та внутрішнього спокою.




3.    Бузажди О. Йога: шлях до мудрості та пізнання себе. / О. Бузаджи. // Однокласник. – 2021. - 4. – С 30.


Відрізнити цього птаха зпоміж інших дуже легко завдяки великому чорнобілому чубові, який у нього майже завжди настовбурчений. Ця ознака відображена і в його науковій назві Lophophanes cristatusсиниця чубата. Стаття Андрія Бокотея «Птах року 2021 – синиця чубата» познайомить наших юних читачів з цим невеличким, але водночас таким цікавим птахом.




4.    Бокотей А. Птах року 2021 синиця чубата (Орнітологія). / А. Бокотей. // Колосок. – 2021. - 4. – С 2 – 3.


Напевно, в цілому світі немає жодного малюка, який би не любив яскраві анімаційні мультфільми, створені з великою любовю, вражаючим, зрозумілим дітям гумором і неймовірно захопливим сюжетом, що змушує і дітей, і навіть дорослих з нетерпінням чекати наступної зустрічі з головними героями. Саме таким персонажем є миле, на перший погляд, звірятко з відстовбурченими вухами і темними колами навколо очей, з пухнастим смугастим хвостом, забарвленим у рудий і білий кольори.

Впізнали героя? Так, це один з найвеличніших, мудрих і водночас грізних учителів бойового мистецтва кунгфу, незламний наставник і приклад наслідування для милого товстуна По, майстер Шіфу з найкасовішої повнометражної анімаційної франшизи «Кунгфу Панда» виробництва студії «DreamWorks Animation». Якщо пандатовстун Почітке та яскраве уособлення великої панди, то що ж за тварина майстер Шіфу? Більшість відповість: так, це також панда! Однак ця істота з яскравим хвостом дещо відрізняється від них, більше схожа на лисицю чи добре вгодованого кота або ж середньої породи собаку. Товстун Поледачий, незграбний, але, поза всяким сумнівом, добродушний і своєю харизмою привернув увагу глядачів з першої секунди. Водночас майстер Шіфу набагато менший за розміром, але моторніший, енергійний та повороткий. Про що це свідчить? Це не панда? Звісно, що панда, але не така, як більшість з нас звикла думативеличезнаплямиста у темнобілі смуги, «ведмідькішка» та символ Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Тож цей мультиплікаційний персонаж належить до так званих малих червоних панд Ailurus fulgens, що перебувають під загрозою вимирання та є у Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи. Стаття Володимира Іванця «Вогняна кішка» розповість юним любителям природи про малу червону панду Ailurus fulgens.







5.    Іванець В. Вогняна кішка (Мала червона панда, яка занесена до Червоної книги). / В. Іванець. // Колосок. 2021. - 4. С 4.


Чи доводилося вам чути про помідори, які ростуть на деревах? Саме їх вперше побачили і скуштували іспанські та португальські завойовники і Північній Америці. Вони і назвали рослину томатним деревом. А от наукова назва цього екзотацифомандра бурякова. Стаття Марії Надраги «Томатне дерево, або цифомандра» розповість нашим читачам про дивовижну рослину цифомандру бурякову.





6.    Надрага М. Томатне дерево, або цифомандра (Дивовижні рослини). / М. Надрага. // Колосок. 2021. - 4. С 12.


Діаманти небосхилуце зорі. У ясну ніч ми можемо спостерігати та милуватися яскравими світлячками неба, мріяти, загадувати бажання. До речі, яка зоря найяскравіша, і чи можемо ми бачити зорі вдень?

Зорі на небі, то вже звичне для нас явище. А чи бачили ви зорі у морі? І ні, мова не про морських зірок, а про справжніх, про тих, що світяться вночі і наповнюють море магією. Пропонуємо здійснити занурення та познайомитися із зорями у морі з допомогою статті Наталії Мамзенко «Зорі у морі».






7.    Мамзенко М. Зорі у морі (Загадки моря). / М. Мамзенко. // Колосок. 2021. - 4. С 28.


Попри складну ситуацію у минулому році, яка виникла у світі з появою коронавірусу, архітектори не втрачали ентузіазму. Вони всупереч, усьому прагнули, щоб 2020 – й запамятався й гарними архітектурними новинками.

Невимовні дива створюють кожного дня, чарують своєю красою та захоплюють думкою про те, чи справді це зробила людина. Сьогодні технології прогресують та дарують можливість насолоджуватися шедеврами архітектури. Звісно, поза конкуренцією залишаються витвори минулого, які для свого часу також були архітектурним проривом та незвіданим чудом. Відвідаймо найбільш цікаві будівлі, які 2020 – й рік подарував нам з допомогою статті Юлії Пасанецької «Шедеври архітектури 2020 року».






8.    Пасанецька Ю. Шедеври архітектури 2020 року (Архітектурні новинки). / Ю. Пасанецька. // Колосок. 2021. - 4. С 34.


За останній рік людство стрімко наблизилось до космосу. Мрія Ілона Маска і багатьох інших про космічне майбутнє матеріалізувалася у кількості, якості та креативностікритеріях стрімкого зростання космічних амбіцій уже сьогодні і революції всієї галузі у найближчі роки. Стаття Олега Орлянського «На Марс від коронавірусу, або цивілізаційні виклики і космічні технології» познайомить наших читачів з науковими досягненнями людства в космічній галузі за попередній 2020 – й рік.







9.    Орлянський О. На Марс від коронавірусу, або цивілізаційні виклики і космічні технології (Космічні мандри). / О. Орлянський. // Колосок. 2021. - 4. С 40.


І на сам кінець стаття «Моване калька» познайомить наших читачів з іншомовними афоризмами в українській мові, та їхніми альтернативними українськими замінниками.




10.  Мова не калька (Іншомовні афоризми в українській мові та їхні альтернативні українські замінники). // Колосок. 2021. - 4. С 48 – 49.

Сподіваємося наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!

Немає коментарів:

Дописати коментар