понеділок, 21 червня 2021 р.

 

Любі наші маленькі читачі!

До Вашої уваги свіжа преса!


Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.

Неможливо уявити сьогодення без комп'ютера, смартфона та інтернету. Це атрибути сучасності, які давно вже стали звичними у нашому житті. Ще якісь 100 років тому наші прадіди і гадки не мали, що можна буде говорити з рідними із будь-якого куточку світу, миттєво надсилати листи чи оплачувати покупки без готівки. Чи могли уявити собі наші предки, що з'являться екскурсії у космос, роботи-помічники та принтери, що можуть друкувати деталі, продукти та навіть органи? Ні, навряд чи А це вже зовсім не майбутнє, а теперішнє та сучасне. Завдяки розвитку біоінженерії, хімії людство вже сьогодні має значні здобутки в галузі 3D біопринтингу. Стаття Ірини Конопленко «3D біопринтинг - теперішнє чи майбутнє» розповісти нашим читачам про історію створення 3D, і про те, як вперше відбувався процес 3D друку.







      1. Конопденко І. 3D - біопринтинг - теперішнє чи майбутнє? / І. Конопленко. // Колосок. -  2021. - 6. - С 2 - 9.


«Про розвиток критичного мислення: як опанувати одну з найважливіших навичок майбутнього» розкаже стаття Альбіни Шевчук в журналі «Колосок» 6 за 2021 рік.






     2. Шевчук А. Розвиток критичного мислення: як опанувати одну з найважливіших навичок майбутнього (Саморозвиток). / А. Шевчук. // Колосок. 2021. - 6. С  10 - 15.


Сьогодні ми маємо інтернет, телефон, телеграф, радіо та телебачення, тому на відстань сигнали передаються дуже легко. А як давали собі раду з комунікацією наші предки, про це розповість стаття Галича Володимира «Звук, світло, електрика, або як передати сигнали».






      3. Галич В. Звук, світло, електрика, або як передати сигнали (Комунікації від давнини до сучасності) / В. Галич. // Колосок. -  2021. - 6. С  16.


Давним-давно у царстві Справжні рослини жили три подруги: Малина, Вишня і Полуниця, піддані родини Розові. Приятельки були надзвичайно красиві, забарвлення мали від рожевого до темно-червоного. На смак -  солодкі, з приємною кислинкою. Коли вони зацвітали, то повітря наповнювалося ароматом неповторних пахощів. Бджоли з радістю ласували солодким нектаром їхніх квітів, перехресно запилюючи їх.

Якось подруги посварилися. Вони не могли з'ясувати, хто з них найкрасивіша, найвітамінніша, найкорисніша, найсмачніша, кого можна назвати справжньою Королевою ягід. Звернулися вони за допомогою до Королеви квітів Троянди. Мудра Троянда породила подругам вирушити у дослідницькому подорож і подати їй результати, щоб піддані родини Розові разом вирішили, хто із приятельок є Королевою ягід.

Пропонуємо вам результати подорожі однієї із подруг. Сподіваємося ви впізнаєте її. Стаття Заполочної Тетяни «Незвичайна подорож Королеви ягід, або суперечка у родині Розових» в журналі «Колосок» 6 за 2021 рік познайомить вас з нею.







      4. Заполочна Т. Незвичайна подорож Королеви ягід, або суперечка у родині Розових (Полуниця садова. Частина 1) /Т. Заполочна. // Колосок. 2021. - 6. - С 22 - 29.


Статті «Творчість дикої природи» та «Тварини теж митці!» познайомить наших читачів з незвичними проявами мистецтва та їхніми митцями.





      5. Творчість дикої природи. // Колосок. 2021. - 6. С 30.





      6. Тварини теж митці!. // Колосок. 2021. - 6. С  34.


Кожна людина в середньому продукує приблизно 300 кг відходів життєдіяльності на рік. Викинули та забули. Але мало хто знає, що ці відходи будуть розкладатися у ґрунті до 500 років. Утилізація сміття, його вивіз після прибирання, перероблення і сортування можуть бути чимось більшим, ніж просто викинутою обгорткою у сміттєву урну та вивезенням на звалище. Відходи можна перетворити в доходи. Так, як це роблять країни, що досягли значних результатів у вирішені проблеми утилізації відходів. Стаття Назаренко Лілії «Відходи в доходи, або вчимося в Японії та Швеції» розповість нашим читачам про основи правильного сортування сміття.





      7. Назаренко Л. Відходи в доходи, або вчимося в Японії та Швеції (Екосторінка) /Л. Назаренко. // Колосок. 2021. - 6. - С 38.


Познайомитися з астрономічними вподобаннями класика української літератури вам допоможе стаття «Святкуємо та смакуємо ювілей разом!» в якій представлено результати міжнародного молодіжного проекту «На Zoom до Лесі», де школярам різних регіонів України вдалося реконструювати улюблені страви родини Косачів - Драгоманових та презентувати їх на онлайн - вечірці.






      8. Святкуємо та смакуємо ювілей разом! (Ло 150-річчя від дня народження Лесі Українки). // Колосок. 2021. - 6. С 42.


Ми щодня послуговується мовою, не помічаючи її впливу на нас, і що гірше, не помічаючи нашого впливу на неї. Вона не може бути гібридом, бездумно засміченим чужими словами, суржиком така кальками. Так ми знищуємо і культурну функцію, так ми відчужуємося від спадщини наших предків і від себе як української нації. Аби тільки ми швидше усвідомили: мова має значення, і має значення те, як ми говоримо. Стаття «Мова не калька» познайомить наших читачів з іншомовними словосполученнями в нашій мові та розкаже їм про їхні альтернативні замінники українській мові.




     9. Мова не калька (Колоскові уроки). // Колосок. 2021. - 6. С 48.


Мікрохвильові печі стали практично обов'язковим атрибутом кожної сучасної кухні, значно спростивши життя господині. Але якщо не дотримуватися ряду правил, то мікрохвильовка може стати величезною проблемою диво - пічка може вибухнути і забруднити всю кухню. У статті «Що не можна класти у мікрохвильову піч» йтиметься про те, чого ні в якому разі не можна робити з мікрохвильовкою, щоб приємна покупка не настала коренем неприємностей.




     10. Що не можна класти в мікрохвильову піч (Поради). // Домашня кулінарія. – 2021. - 6. - С  2.


А вам колись доводилося рибалити? Це справа захоплює і хлопців, і дівчат, і дорослих, і малих! Тож гайда на риболовлю разом зі статтею «Ловлю, ловлю рибку» з якої ви дізнаєтеся про основні правила рибалок.




     11. Ловлю, ловлю рибку (Основні правила рибалок). // Вигадуй, Думай, Грай. -  2021. - 6. С 6 - 7.


Ще одна стаття «Вовк» розповість юним любителям природи про цих сіроманців, які є далекими родичами наших домашніх улюбленців - собак.




     12. Вовк. // Ведмедик Баррі. 2021. - 5 -6. С 26.


І на сам кінець статті «Морозиво «Від Феєчки»», «Ягідні рулетики «Пригода»» допоможуть нашим юним господиням зробити прості і водночас дуже смачні десерти до чаю.




     13. Морозиво «Від Феєчки», Ягідні рулетики «Пригода» (Смачні рецепти). // Вигадуй, Думай, Грай. 2021. - 6. - С 5.

Сподіваємося наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!

Немає коментарів:

Дописати коментар