Любі наші маленькі читачі!
До Вашої уваги – свіжа преса!
Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.
Стаття «Сторінки у бронзі та камені» розповість нашим читачам про незвичні скульптури присвячені книгам, які прикрашають сквери в різних куточках світу.
1.
Сторінки у бронзі та камені (Незвичні пам’ятники книзі). // Джміль. – 2021. - №9. – С 2.
Наступна стаття «Яке видання найдавніше?» познайомить наших читачів з еволюцією книги від давніх часів і до наших днів.
2.
Вінтоняк І. Яке видання найдавніше? (Історія книги) / І. Вінтоняк. // Джміль. – 2021. -
№9. – С 6.
Історики досі сперечаються, хто винайшов фломастер. Річ у тому, що у фломастерів, у сучасному розумінні цього слова, були попередники. Фломастер, точніше його прототип, з’явився ще у Стародавньому Єгипті. Детальніше з історією фломастера познайомить стаття «Історія фломастера» в журналі «Колосок» №8 за 2021 рік.
3.
Корч І. Історія фломастера (Винаходи та відкриття) / І. Корч. // Колосок. – 2021. – №8. – С 2.
Нюх – одне з найбільш вразливих чуттів, які є у людини, тому що запахи впливають на уяву, емоції і залучають нашу пам’ять. Нюх починає працювати у дитини першим, випереджаючи зір та смак. Що вкрай важливо – запах впливає і на прийняття рішень.
Чим зумовлений різний аромат речовин? Як ми відчуваємо і розрізняємо цю гаму ароматів? На всі ці питання і не тільки дасть відповідь стаття Наталії Коби «Хімія запахів».
4.
Коба Н. Хімія запахів (Органи чуття) / Н. Коба. // Колосок. – 2021. – №8. – С 12.
Пропонуємо вам продовжити своє попереднє знайомство з Малиною, однією з тих, хто претендує на звання Королеви ягід. Стаття Заполочної Тетяни «Незвичайна подорож Королеви ягід, або суперечка у родині Розових» в журналі «Колосок» №8 за 2021 рік познайомить вас з нею.
5.
Заполочна Т. Незвичайна подорож Королеви ягід, або суперечка у родині Розових (Малина. Частина 3) / Т. Заполочна. // Колосок. – 2021. - №8. – С 16.
Принципи роботи та ідеї багатьох речей, якими ми користуємось чи не щодня, були придумані задовго до нас і зовсім не людьми. Геніальні винаходи, великі відкриття і прориви в науці були зроблені завдяки спостереженню за природою. Її творіння вирізняються максимальною ефективністю, бездоганною точністю та економією ресурсів. «Винаходи та ідеї, запозичені у природи» саме таку назву має стаття, яка розповість нашим читачам про незвичні винаходи та ідеї, які були запозичені у природи.
6.
Новик Н. Винаходи та ідеї, запозичені у природи (Патенти природи) / Н. Новик. // Колосок. – 2021. - №8. – С 24.
Тиша і золотисто – червонуваті дюни… суцільне піщане море на тисячі кілометрів, мільярди блискучих зір запалюють нічне небо та манать найвідважніших шукачів пригод і любителів екстриму. Що це за місце? Стаття Надії Савіцької «Атлантида серед пісків – пустеля Руб – ель – Халі» розповість нашим читачам про піщані дюни цієї загадкової пустелі.
7.
Савіцька Н. Атлантида серед пісків – пустеля Руб – ель – Халі (Пустелі) / Н. Савіцька. // Колосок. – 2021. - №8. – С 32.
З допомогою наступної статті Максима Ціжа «Galaxy Zoo. Твої власні дослідження» наші читачі зможуть розвіяти сумніви в тому, що професійна астрономія – далека та неосяжна наука. А відтак дізнаються про найвідоміші проекти громадянської науки в цій сфері.
8.
Ціж М. Galaxy Zoo. Твої власні дослідження (Астрономія) / М. Ціж.
// Колосок. – 2021. - №8. – С 40.
І наостанок стаття «Мова – не калька» познайомить наших читачів з іншомовними словосполученнями в нашій мові, та розкаже про їхні альтернативні замінники.
9.
Мова – не калька (Колоскові уроки). //
Колосок. – 2021. - №8. – С 48.
Сподіваємося наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!
Немає коментарів:
Дописати коментар