четвер, 30 вересня 2021 р.

Любі наші маленькі читачі!

До Вашої уваги свіжа преса!


Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.

Я люблю археологію, я поважаю людей, які присвятили себе цій таємничій матері історії.

(Т. Г. Шевченко)

Великий Кобзар не просто любив археологію, але й сам був учасником багатьох археологічних експедицій, у яких збирав етнографічний матеріал, записував розповіді та ретельно замальовував побачене. У ті часи, (ХІХ століття) археологія зводилася до пошуку старожитностей і скарбів без систематичного наукового аналізу. Тож справді геніальними видаються слова Кобзаря про археологію, а його титанічна праця в експедиціях стала підмурівником вітчизняної археологічної науки. Стаття Малинича Сергія «Хронометр для археологів» розповість нашим читачам про вітчизняні археологічні знахідки і не тільки.







1.    Малинич С. Хронометр для археологів (Археологія. Частина 1) / С. Малинич. // Колосок. – 2021. - 9. – С 2.


У сучасному житті чи не кожен з нас стикався із потребою зробити рентген. Але чи добре розуміємо ми, що це таке і взагалі з чого все почалося? Стаття Голуб Тетяни «У променях рентгену» розповість нашим читачам про першовинахідників рентгену та його вплив на людський організм.







2.    Голуб Т. У променях рентгену (Винаходи та відкриття). / Т. Голуб. // Колосок. 2021. - 9. С 10.


Чудес у нашому світі вистачає, адже наша планета прекрасна і неосяжна. Людина ділить свій будинок під назвою Земля з іншими істотами, комахами, птахами, ссавцями, серед яких бувають настільки незвичайні та красиві, що ми ро них і не здогадувалися. Сьогодні з допомогою статті Шаповал Олени «Найдивовижніші тварини» читачі познайомляться з кількома найдивовижнішими тваринами, що вражають самим своїм існуванням.







3.    Шаповал О. Найдивовижніші тварини (Тварини) / О. Шаповал. // Колосок. 2021. - 9. С 24.


Усі ми періодично проливаємо сльози. Причини чому відбувається цей процес, можуть бути різноманітними: радість, смуток, нарізана цибуля або піщинка в оці. За статистикою, кожна людина в середньому за все життя проливає від 80 до 100 літрів слізхтось більше, а хтось менше. Але чому ми взагалі плачемо та навіщо нам ці сльози потрібні? Стаття Ісаєвої Юлії «Плакати кориснодопоможе вам розібратися в цьому питанні.






4.    Ісаєва Ю. Плакати корисно! (Користь сліз. Здоровя) / Ю. Ісаєва. // Колосок. 2021. - 9. С 32.


Продовжимо дізнаватись про цікаві проекти громадянської науки в астрономії. У попередній статті ми знайомили вас з Galaxy Zoo, що в основі має академічний інтерес, бо ж галактики, що вивчають у ньому, розташовані дуже далеко від нас. Сьогодні ж ви з допомогою статті Ціжа Максима «Planet Hunters. Твої власні спостереження» ви дізнаєтесь про ближчий до практичних потреб людства проект - Planet Hunters, у якому добровольці полюють за екзопланетами!






5.    Ціж М. Planet Hunters. Твої власні спостереження (Астрономія) / М. Ціж. // Колосок. 2021. - 9. С 38.


Коли української мови не буде у нас вдома та у нашому побуті, згодом її взагалі може не стати, тому оточуймо себе українською. Слухаймо українські пісні, дивимось фільми та серіали, перекладені українською, шукаймо новини й читаймо книги українською, врештірешт навіть у приватному листуванні використовуймо українську. Наша мова не має права згаснути і поповнити список мертвих та покинутих мов. Стаття «Моване калька» продовжить знайомить вас з іншомовними словосполученнями і українській мові та їхніми альтернативними замінниками.




6.    Моване калька (Колоскові уроки). // Колосок. 2021. - 9. С 48.


Наступна стаття «Панно «Ніжність»» допоможе нашим юним художникам власноруч зробити чудове панно для домашнього інтерєру.




7.    Панно «Ніжність» (Живопис). // Жасмин. – 2021. - 7. – С 26.


Жирафце одна з найвідоміших тварин на планеті. Еволюційні процеси зробили його посправжньому унікальним. І немає жодної іншої схожої на нього істоти. У наш час жирафи охороняються на території більшості країн, де вони мешкають, тому що їх залишилося не так уже й багато. Стаття «З життя жирафів» познайомить наших юних читачів з цією дивовижною твариною.




8.    З життя жирафів (Скарбничка цікавого). // Моє хобі. – 2021. - 7. – С 15.


Наступна стаття «Високий Тауерн» розкаже нашим читачам про один з найстаріших і найбільших національних парків Австралії «Високий Тауерн», який розкинувся на території трьох федеральних земель: Тіроль, Каринтія і Зальцбург.




9.    Високий Тауерн (Найстаріший і найбільший національний парк Австралії). // Моє хобі. 2021. - 7. С 16.


Рухливі ігри з мячем завжди були, є й будуть популярними. Це чудовий спосіб викинути зайву енергію, прогріти навіть найглибші групи мязів. А ще це цікаво та весело!

Великий тенісодин з найпопулярніших видів спорту у світі. За турнірами із захватом щороку спостерігають мільйони людей, а статки топових тенісистів вимірюються десятками мільйонів доларів.

Та що ж це за гра, звідки зявилася? Саме на ці запитання дасть відповідь стаття «Теніс».




10.  Теніс (Розвиток гри). // Моє хобі. 2021. - 7. С 18.


Вишукана й романтична Франція в нас завжди асоціюється зі світом високої моди, дорогих парфумів і свіжовипечених круасанів. Але, окрім цього, Франція стала батьківщиною багатьох цікавих і популярних у наш час видів рукоділля. Саме про деякі з них і розповість стаття «Франція».




11. Франція (Французькі види рукоділля). // Моє хобі. 2021. - 7. С 22.

Сподіваємося наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!

Немає коментарів:

Дописати коментар