Всеукраїнський день бібліотек відзначається в Україні щорічно 30 вересня, це професійне свято працівників близько 40 тисяч діючих бібліотек.
Сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до книжкового фонду, та відкриває електронний ресурс для користувачів. Функції сучасних бібліотек стають значно ширшими, тут проводять книжкові виставки, виставки декоративно-ужиткового мистецтва, конференції, брифінги та творчі вечори.
Нові технології стрімко впливають на соціальне та культурне життя користувачів, а це не може не позначитися на функціонуванні бібліотеки.
Сьогодні для декого у бібліотеці незвичайним буде здаватися
те, що більшість відвідувачів сидить
біля моніторів комп'ютерів. А ідеальним бібліотечним простором вважається
наявність комп'ютеризованих робочих місць, зручних меблів та обов'язкову
наявність Wi-Fi. Бібліотеки повинні відповідати запитам читача, а саме
мобільності та можливості отримання максимуму інформації в одній установі. При
цьому книги не відходять на другий план, залишаючись класичним джерелом
інформації.
Бірмінгемська бібліотека має цікавий сучасний дизайн, що поєднує в собі вплив арт-деко, космічних ідей і сучасних технологій. У бібліотеці проходитимуть інсталяції, різноманітні вистави і шоу, майстер-класи. Заходи, що відбуватимуться там, охоплять різні галузі культури, адже головна ідея полягає в тому, щоб зробити бібліотеку місцем, куди приходитимуть люди, об'єднані спільними інтересами. Працівники бібліотеки планують залучити більше трьох з половиною мільйонів відвідувачів на рік і ще мільйони відвідувачів онлайн.
Люди із задоволенням приходять до бібліотек не тільки через сучасний дизайн та наявність новітніх технологій. Останнім часом активно поширюється буккросинг – обмін книгами, коли одна людина залишає прочитану нею книгу у спеціальному місці для того, щоб хтось інший міг взяти цю книгу та прочитати. Усе частіше полиці для буккросингу можна знайти в кафе, парках та, звичайно ж, у бібліотеках.
Зіньківська районна бібліотека також стала більш сучасною та адаптувалася до потреб відвідувачів, надаючи не тільки доступ до дитячого книжкового фонду, що налічує 15 тисяч примірників, а й надає безкоштовний доступ до мережі Інтернет. Тут проходять цікаві тав різноманітні масові заходи.
Незважаючи на швидкісний Інтернет, що забезпечує неперервний доступ до різних джерел інформації, користувачі Зіньківської районної бібліотеки для дітей звертаються до друкованих книг, знаходячи відповіді на свої запитання саме там. І це не дивно, адже віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки, читання книг. Очевидно, що у світі, переповненому цифровими технологіями, діти відчувають потребу у відвідуванні дитячих бібліотек, знайомству з дитячою книгою.
Сподіваємося, що День бібліотек – свято не лише для бібліотечних працівників, а й для усіх наших маленьких читачів та керівників дитячого читання. Зі святом вас, дорогі друзі!
Фото з історії роботи Зіньківської районної бібліотеки для дітей.
Немає коментарів:
Дописати коментар