Віртуальні виставки

Нові надходження для найменших

 Казки рудої лисички. - Харків: Юнісофт, 2017. - 96с.: іл.
 Дітям дуже подобаються казки, адже в них добрі, кмітливі й розумні герої завжди беруть верх, уміють розгадати хитрощі підступних негідників і перемогти обставини. Юні читачі долучаться до скарбів народної мудрості, перенесуться в чарівний світ казки. А чудові яскраві ілюстрації допоможуть розвитку концентрації, уяви і пам’яті дитини.До збірки увійшли казки:• Заєць і Їжак• Казка про дідового півника і бабину курочку• Кривенька качечка• Лисиця та рак• Лисичка-Сестричка і Вовк-Панібрат• Пан Коцький• Фарбований Лис• Хитрий лис і розумна Качечка• Цап та баран
 Клапчук Т. Зайченя Заздрик. - Харків: Торсінг, 2018. - 24с. 

Вас турбує, що ваш малюк завжди чимось незадоволений. Він хоче мати більше іграшок, заздрить іншим дітям, або своїм братикам чи сестричкам, йому здається, що в інших усе краще, ніж у нього. Тоді ця книжечка для вас. Познайомившись із зайченям Заздриком, ваш малюк, дізнавшись про його пригоди, обов`язково замислиться, що у нього найкращі іграшки, і він має все необхідне, а іншим не потрібно заздрити

 Кузякін К. Кожен може поцілувати Принцесу. - Харків: Вікат, 2018. - 80с.
Казково-детективна історія про Сплячу Принцесу — на дуже новий лад!
У королівстві сталася велика неприємність: утік генерал-бухгалтер, прихопивши королівську скарбницю. Щоб урятувати становище, Король і Головний Радник пан Етикетус вдалися до… хитрощів. І тепер кожен, хто сплатить організаційний внесок і відгадає три загадки, зможе поцілувати Принцесу, яку раптом пойняла сплячка. Ось тільки ця непосида зовсім не хоче ні спати, ні цілуватися…
І далі події розвиваються так несподівано і стрімко, що читачам точно не доведеться нудьгувати. А кумедні ілюстрації й легкий добрий гумор викличуть дзвінкий сміх.
 Лущевська О., Гавриш Я. Безхвоста. - Харків: Віват, 2018. - 64с.
"Безхвоста" - перша українська графічна повість для дітей 6-9 років.
Чи доводилось вам грати у шкільному театрі? Тоді вам точно будуть знайомі і припадуть до смаку події, описані у новій книжці Оксани Лущевської. Якщо точиться боротьба за роль Лисиці, усі методи і засоби виправдані. А може, таки ні? Ця добра історія – про справжню дружбу, найкрутішу кураторку арт-студії і таку знайому «Рукавичку», яку ми всі спізнаємо по-новому. І вас обов’язково зачарує дивовижний світ, створений Яною Гавриш, весь зітканий із напівсвітла і легких олівцевих штрихів.
                                               
 Прохасько М. Кучеряві думають, що робити в дощ. - Харків, 2019. - 12с.
Ви думаєте, що книжка - це передовсім текст? Або, принаймні, текст з ілюстраціями? Думаєте, що читати можна тільки слова? А спробуйте прочитати малюнки і розповісти цю історію своїм дітям. Або послухайте, як вони описують те, що бачать на ілюстраціях, і яка історія складається у них. Чи зробіть це разом. Це друга книжка Мар’яни Прохасько про звичайну сім'ю Кучерявих. І навіть якщо ви не кучеряві, з вами, можливо, трапляються схожі пригоди. От, наприклад, а що ви робите у дощ? 

 Прохасько М. Кучеряві заводять хом`ячка. - Харків, 2019. - 12с.
«Кучеряві заводять хом’яка» – четверта книжка Мар’яни Прохасько з серії «тихих» книжок. Ідеальна для читання з дітьми, для розвитку їхнього мовлення і уяви.
Часто діти мріють про домашнього улюбленця. З песиком, кицею чи хом’ячком так цікаво бавитися, а догляд за ними розвиває у малих господарів почуття відповідальності. Уже знайомі нам брат з сестричкою з сімейки Кучерявих також завели хом’ячка. Із ним стається дивовижна пригода, яку Мар’яна Прохасько розповідає самими малюнками, без слів. Ви з дитиною можете розповісти цю історію по-своєму. А потім, можливо, захочете завести хом’ячка ;)

Рубан М. Дівчача книжечка. - Харків, 2019. - 12с.
Артистичне книжкове видавництво «Артбукс» випустило акварельно-карамельні, «няшні» двомовні книжечки для найменших читачів. Персонально для дівчат та персонально для хлопців: «Дівчача книжка» і «Хлопчача книжка».
Авторка Марічка Рубан створила ілюстрації як у дитячих мріях. Цікаво гортати та ази англійської вивчати. Картонні сторінки витримають навіть дуже ретельне «читання».

Шефлер А. Шусь і Шуня. Калюжка. - Х., 2019. - 14с.
Шусть і Шуня – двійко друзів, зайчик та мишка. Вони дуже люблять гратися, та час від часу у них трапляються суперечки. Чудово ілюстровані з простими та зрозумілими текстами, ці історії не лише розважать малюків, а й сформують у них корисні соціальні навички. 





Журнальний феєрверк

 Журнали існують різні. Для дівчаток та хлопчиків. Для маленьких, середніх, великих. Розумних, веселих, вмілих. Іноді навіть для дорослих та серйозних. Уявляєте? І скільки ж їх! Аж очі розбігаються, щоб вибрати якийсь цікавий журнал та сісти у куточку і прочитати його від початку і до кінця.
Як розібратися у цьому всьому розмаїтті?    Для того, щоб вирішити ці складні питання у виборі журналів ми розповімо що можна взяти почитати з журналів у Зіньківській районній бібліотеці. Бажаємо  приємного та змістовного читання!


                               Журнали для дошкільників

Барвінок  – найстаріший журнал України, який досі захоплює дітей будь-якого віку. Цікаві факти про все на світі, казки та оповідання від відомих українських письменників. Вправи, загадки та ребуси, також є поради для дітей. Безліч цікавих рубрик,  які захоплююче подають знання з різних тем.



В гостях у казки – пізнавально-розважальний журнал для дітей. Друкує класичні казки, розмальовки, ребуси та загадки до казок,   надає поради щодо виготовлення саморобок.











Веселий Саморобкін  – журнал для умійок майструвати щось руками. Тут безліч рецептів, схем та викрійок для майстрування з різних матеріалів, а також поради для маленьких художників та цікаві викрійки картонних моделей.











Візерунок у долонях - журнал із РУКОДІЛЛЯ для дівчаток від 7 років. Чудові прикраси та подарунки з бісеру, тканини, паперу, пластику тощо. Допоможе опанувати основи шиття, вишивки та плетіння. Покаже орнаменти з різних регіонів України





















“ДЖМІЛЬ” — унікальний дитячий журнал, призначений для роботи дорослого з дитиною у родині, дитячому садку та початковій школі. Журнал розвиває творчі здібності, виховує ерудовану, активну і щасливу людину.Саме таке видання мудрий дорослий шукає для своїх дітей.

Створений видавництвом «Світич» на основі перевірених практикою науково-обґрунтованих освітніх технологій, «Джміль» легко навчає, розвиває та виховує дошкільнят і молодших школярів.

Дзвіночок - літературно-мистецьке, національно-патріотичне видання для дітей молодшого шкільного віку

Жасмін - захоплюючий журнал для дівчаток від  8 років, допоможе опанувати різні техніки рукоділля. Чудові квіти з паперу, ниток, тканини, вітальні листівки, вироби з бісеру, власноруч виготовлені подарунки для рідних та друзів. Знайомство з новими техніками та матеріалами. Майстер-класи, смачні рецепти, конкурси, поради.



Колобочок  – журнал літературного спрямування для дітей. Містить віршики та казки для читання, загадки та вправи, викрійки до нескладних саморобок.










Колосок — всеукраїнський науково-популярний природничий журнал для дітей та юнацтва. 


Малятко – один з найстарших дитячих журналів України, який досі не втрачає актуальності. В ньому можна прочитати чудові класичні вірші, оповідання та казки для дітей. Традиційна маляткова саморобка, яку складало не одне покоління читачів.


Моє хобі - дитячий розважальн-пізнавальний журнал, який допоможе знайти своє хобі. У кожному номері - багато цікавої інформації з різних галузей знань, майстер-класи, кросворди, головоломки, конкурси. 













  Пізнайко від 6 років – розважально-пізнавальний журнал для дітей від 6 років. Містить цікаві факти про навколишній світ, вірші та оповідання, головоломки та задачки до теми номера, а також нескладні ігри.













Яблунька – пізнавально-розважальний журнал природничого спрямування для дітей середнього шкільного віку. В ньому – цікаві факти про навколишній світ, оповідання та вірші, а також головоломки, викрійки саморобок та поради для умійок.











Журнали для підлітків


Zадавака - кольоровий тижневик для дітей 8- 14 років. За допомогою «Задаваки» ви знайдете собі друзів, пізнаєте багато цікавого і корисного, отримаєте поради і допомогу у підготовці домашнього завдання.


  Однокласник – розважальний журнал для підлітків. Розповідає про життя улюблених зірок, друкує тексти пісень відомих гуртів, цікаві факти про професії.
Має літературну сторінку із сучасною прозою та поезією.












Дівчаткам на всі сто!



Дорогі дівчатка! Зіньківська районна бібліотека для дітей запрошує вас провести своє дозвілля разом з бібліотекою та книгами.
 Жартома кажуть: «Тиждень нагороджується неділею». Винагородіть свою повсякденну зайнятість – дозвіллям. Як зробити це з користю та радістю? Не дивуйтеся! Відпочивати теж слід вміти. Давай розберемося, що ж це за наука така «дозвілля»? Насправді в психології та соціології дозвілля є об’єктом наукових досліджень, тому що цей рід занять відіграє важливу роль в життя людини. І хто не вміє по-справжньому відпочивати, той і працює, і вчиться у півсили.
       Чим займатися у вільний час? Цікаве питання, на яке існує безліч відповідей. Тому що відпочинок – справа особиста, індивідуальна. У кожного своє розуміння, як проводити вільний час. Тільки уявіть собі: налічується близько сорока різних видів дозвілля! І у кожного виду існує ще чимало підвидів розваг та захоплень. Комусь подобається активний відпочинок, заняття спортом, танці, подорожі, туристичні походи, екскурсії, веселі розваги у товаристві друзів. Хтось надає перевагу пасивному відпочинку й активному поїданню морозива в кав’ярні, спілкуванню тет-а-тет, читанню книг, творчим заняттям, тощо.
         Передусім слід визначитися: чи є в тебе взагалі вільний час, який ти можеш присвятити улюбленим справам? Якщо немає, ми його відшукаємо. Якщо ж він є, навчимося раціонально його використовувати. Є лише одна маленька умова! Давайте відразу домовимося розрізняти два поняття: бездіяльність (або простіше – байдикування) та дозвілля. Можна пролежати всі вихідні (або навіть усі канікули) на канапі з переконливим аргументом «Я пасивно відпочиваю!» А можна виставити контраргументи, відверто кажучи, прибрати до рук свою лінь і подивитися на світ іншими очима – здивованими, зацікавленими, допитливими.
         Займаймося улюбленими справами! Це може бути що завгодно. Немає різниці, що ви робите. Важливо, як ви почуваєтеся під час того чи іншого заняття. Головне – отримувати справжню насолоду, відновлювати свої фізичні та душевні сили. Пам’ятайте, що задоволення – це базова емоція, яка надає нам наснаги у житті, бажання творити, мріяти, дарувати радісний та позитивний настрій іншим.
         І ще одна важлива річ. З дозвіллям пов’язана ваша особиста свобода. Адже саме ви обираєте (принаймні, так повинно бути), чим, коли і скільки вам займатися під час відпочинку. Це час для вашої стопроцентної самореалізації, для творчого прояву вашої особистості.
         
         
Енциклопедії для дівчат

Кривич, Олена Яківна. Енциклопедія для дівчаток [Текст] : Усе про тебе саму / О. Я. Кривич, Є. В. Левінштейн ; худ. Т. В. Пліска. - Харків : Пегас, 2011. - 112 с. : іл.
Енциклопедія для дівчаток [Текст] : твої секрети / уклад. Н. Л. Соніна ; худ. Т. В. Пліска. - Харків : Пегас, 2012. - 111 с. : іл.
Енциклопедія маленької принцеси/ Автори-укладачі Н.Л.Соніна, Є.В.Личката. - Харків, 2010. - 64С. 
Енциклопедії для дівчат розкажуть вам, як корисно, радісно провести відпочинок, як спланувати та заповнити вільний час, які розваги вибрати для друзів, щоб отримати насолоду, відновити сили. Багато порад щодо активного відпочинку (екстремальні, командні, ігрові види спорту, оздоровчі системи); облаштування дівчачої кімнати (фен-шуй, дизайнерські ігри, справи господарські); поради мандрівникам (літній табір, село, заморські країни, піший похід, подорож на колесах або водою, морський відпочинок); щодо зовнішності (стильність, шопінг, аксесуари, взуття, косметика, гармонійність та колір); кодекс леді (правила етикету), поради щодо влаштування святкувань (вечірки, незвичайні свята, Новий рік, день закоханих, дівчачі посиденьки).
Потрібно лише вибрати правильну книгу. Книги розраховані на дівчаток середнього та старшого шкільного віку.



                                       Енциклопедії про перукарське мистецтво

Білоусова Н.В. Суперзачіски для сучасних дівчаток [Текст]. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2010. - 112 с. : іл. - (Для дівчаток).
Сучасна енциклопедія перукарського мистецтва. - Донецьк: ООО "БАО", 2005. - 336с.
В цих книгах ви знайдете багато корисної інформації про перукарське мистецтво та про те, як надовго зберегти волосся здоровим та красивим. Тут описані різні види  модних зачісок та техніки їх виконання, всі  відомі типи завивок та укладок, способи окрашування волосся. Модельні та стильні зачіски для святкових вечорів та на кожен день - для волосся середньої довжини, коротких та довгих. Дотримуючись покрокових інструкцій ви зможете самі зробити різні зачіски, які вам сподобаються. 

                                  Художні книги, що зацікавлять вас, дівчатка!
Книжкове асорті
Ні для кого не буде секретом, що для того, щоб завжди залишатись цікавою людиною та розумним співрозмовником для всіх, треба читати, читати і ще раз читати. При чому читати вдумливо та регулярно! На жаль, сьогодення в нас таке життя, що люди все рідше беруть в руки книгу, частіше замінюючи її Інтернетом. Технічний прогрес наявний, але забувати про справжні книги все ж не варто. Психологами давно доведено, що люди, які багато читають - здоровіші (мається на увазі не фізичне здоров’я, а психічне), успішніші та впевненіші в собі.
Читання художньої літератури різної направленості, різних жанрів, різних авторів передбачає освоєння вами нової термінології, слів, притаманних тому чи іншому жанру, автору тощо. Зазвичай такі слова рідко зустрічаються в розмові з подружкою по телефону і тому читання таких творів розширює ваш загальний кругозір, збагачує словниковий запас та підвищує вашу загальну грамотність.
Ось добірка цікавих книжок для дівчат.

Абеді Ізабель Лола - любляче серце. - Харків: Ранок, 2016. - 320с. 

Книги про дівчинку лолу та її друзів. Усі пригоди лоли:
1 книга. Лола шукає подругу.
2 книга. Сенсаційний репортаж лоли.
3 книга. Секретна місія Лоли.
4 книга.. Аплодисменти для Лоли.
5 книга.. Лола та аварійний вихід.
6 книга. Лола у весільній подорожі.
7 книга. Лола - любляче серце.
8 книга. 5 зірок для Лоли.
9 книга. Лола та єдиний свідок.

А. Аудгільд Сульберг Хто проти суперкрутих: Повість. - Львів:видавництво Старого Лева, 2016. - 208с. 

Дванадцятилітня Анна Беа вважає себе некрасивою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. Та дівчинка намагається жити й перемагати в цьому непростому світі.

Гутовська-Адамчик  Малжоната Дівчата з 13-ї вулиці: роман/ Малгожата Гутовська-Адамчик ; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів: Урбіно, 2015. - 240с. 

Ви ще е читали такої відвертої та проникливої книги, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних дівчат! Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й стримана  відмінниця Зося - однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні.  Та несподівано доля зводить дівчат разом. 









 Крюкова Т. Гордячка. - К., 2000. - 288с.- (Улюблені книги для дівчаток).

Багато пригод та чарівних перетворень прийшлось пережити героїні цієї книги Златі. Адже за її долю з самого народження боролися дві феї добра Доля та зла - Злидня. Втративши все, Злата все ж змогла зберегти найдорожче - любов до свого принца, й це допомогло їй знову знайти себе. Стрімкий розвиток подій, багатство фантазії, незвичайний сюжет з перших сторінок занурюють в чарівний світ казки, й допомагають розібратися в життєво важливих питаннях, краще зрозуміти себе.

 Монтгомері Люсі-Мод Енн із Острова Принца Едварда: роман. - Львів: Урбіно, 2016. - 272с.

Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а згодом - зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн до навчання здійснюються, вона полишає ейнволійську школу та їде до Редмонського коледжу.  Перед нею відкриваються нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа... Крім того, врода Енні та її небудденний розум привертають усе більше уваги.  







Монтгомері Люсі-Мод Енн із Ейвонлі: роман. - Львів: Урбіно, 2016. - 272с.


Фет, Моніка. Моя сестра Каті [Текст] : 34 історії / Моніка Фет ; іл. В. Юдіної ; пер. з нім. Л. Панасевич. - Львів : Старий Лев, 2007. - 255 с. : іл. - (Обережно : дівчатка!).
Рутківський, Володимир. Ганнуся [Текст] : весела пригод. повість / В. Рутківський ; іл. І. Ключковської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2012. - 253 с. : іл. - (Обережно : дівчатка!).
Рутківський, Володимир. Ганнуся. У гості до лісовика [Текст] : весела пригод. повість / В. Рутківський ; іл. І. Ключковської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 230 с. : іл. - (Обережно : дівчатка!).



Корисне дозвілля
Відпочивати найкраще тримаючи щось смачненьке у руці. Тістечка, тортики, ласощі… А якщо нічого немає, то можна і власноруч приготувати саме те, чого бажає душа. Багато хто любить відпочивати, готуючи страви, якими можна порадувати своїх близьких.
А якщо нічого готувати не хочеться, то можна розслабитись, зайнявшись рукоділлям. Власноруч виготовлені прикраси, невеличкі корисні дрібнички – це не тільки захопливо, а й практично і зручно.
Гук, Наталя. Книга історій та рецептів смачного настрою [Текст] / Гук, Наталя ; іл. О. Гук. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. - 155 с. : іл. - (Теплі історії).
Рецепти щасливої кухні [Текст] / авт.-уклад. О. Т. Старчаєнко. - Харків : Фактор : Pelican, 2012. - 279 с. : фотогр. - (Енциклопедія берегині домашнього вогнища).
Петчет, Фіона. Печиво і тістечка [Текст] : Кулінарна книга маленької господині / Петчет, Фіона ; пер. з англ. В. Наливаної; худ. А. Ларкум, М. Сейдж ; фото Г. Олен; рецепти та описи приготування К. Аткінсон. - Київ : Країна Мрій, 2008. - 96 с. : іл., фотогр.
Уильямс, Джуди. 50 рецептов для юных кулинаров [Текст] / Уильямс, Джуди. - Москва : Махаон, 1999. - 94 с. : іл., фотогр.
Чарівний бісер [Текст] / уклад. В. Ю. Гаврилова. - Харків : Ранок, 2014. - 127 с. : іл., фотогр. - (Кращий подарунок для дівчинки).
Романова, Марина Юрьевна. Настольная книга рукодельницы [Текст] : Выбери себе занятие по душе / М. Ю. Романова. - Харьков : Аргумент принт, 2014. - 253 с. : іл. - (Полезная книга).
Байер, Анетте. Книга рукоделия для маленькой принцессы [Текст] / Анетте Байер, Инге Вальц, Габи Зайбольд ; пер. з нім.О. Соболева та ін.; ред. Є.Н. Чупіна. - Ярославль : Академия развития, 2009. - 144 с. : іл. - (Мир рукоделия).

Допитливим школярам

Завітайте до Зіньківської районної бібліотеки для дітей та ознайомтеся з книгами серії "12 балів"що вийшли у видавництві "Зелений пес". Головні герої - діти, що проводять своє розслідування і з`ясовуютьь факти з життя видатних постатей України. Книги мають не тільки науково-пізнавальний, але й навчальний характер, вони можуть використовуватися як додатковий матеріал на уроках історії та української літератури, для написання рефератів, творів, під час підготовки до уроків.Це не просто цікаві розповіді про відомих українців чи чергова шпаргалка для школи, а справжні детективні історії, разом з героями яких ти розгрібатимеш завали різних чуток і поглядів. аж доки не докопаєшся до правди про ту чи іншу історичну постать. Чому тендітну хворобливу жінку Ларису Косач назвали жінкою-воїном? Чому досі прізвища Мазепи й Бандери й досі  залишаються каменем розбрату українського суспільств, а княгиню Ольгу, яка за переказами винищила ціле місто називають "рівноапостольною"? Чому?.. Ці книги не дадуть тобі відповіді на усі запитання, але дадуть змогу знайти її самому. 



Віта Левицька. Тетяна Катіна Тарас Шевченко і я: оповідання. - К.: Гамазин, 2011. - 48с.,іл. - (Сер.12 балів) 

Як отримати 12 балів з літератури? Де знайти додаткову інформацію про ту чи іншуісторичну особу?
У цій книзі ти дізнаєшся про Тараса Шевченка - геніального поета, талановитого художника. неординарну особистість свого часу. Ти зможеш сам розібратися чому його вважають душею України, а ьйого твори вивчають у школі. 



Марина Горянич Леся Українка і я: оповідання. - К.: Гамазин, 2011. - 48с. - (Сер.12 балів) 
У цій книзі ти дізнаєшся про життя та творчість видатної української поетеси Лесі Українки, її мужність перед обличчам долі. Ти зможеш сам розібратися у чому життєвий та творчий подвиг цієї тендітної дівчини. Ім`я поетеси овіяне всенародною любов`ю. Це була людина виняткової мужності й принциповості, духовної краси і мистецького обдарування. ЇЇ талант виявився в  багатьох різновидах літературної праці - поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці. 

 Марина Горянич Княгиня Ольга і я: оповідання. - К.:Гамазин, 2011. - 48с., іл.- (Сер.12 балів)

Святу Ольгу, виявляється, не всі вважають святою. Ще й досі її проклинають на Поліссі нащадки древлян, тих самих, що княгиня спалила разом з містом - з таким парадоксом зустрічаються герої книги "Княгиня Ольга і Я". Як можна пам`ятати те, що відбувалося тисячі років тому? Чи личить помста святій княгині Ользі? Такі зовсім не дитячі проблеми доводиться досліджувати юним слідопитам, подорожуючи Поліссям. Літописне оповідання про княгиню Ольгу та місцеві поліські легенди про зраду князів стали приводом для детективного розслідування. що ведуть близнята-підлітки та іхній старший друг - студент. 
Степан Бандера і Я:оповідання. - К.:Гамазин,2011. - 48с. - 48с. - (Сер.12 балів)
У цій книзі ти дізнаєшся про непрості часи в які жив степан бандера та про події, що спонукали його стати до боротьби. Ти зможеш сам розібратися у непростих хитросплетіннях історії.

Руча Ганна Іван Мазепа і Я:оповідання. К.:Гамазин,2011. - 48с., іл. - (Сер.12 балів)

У цій книзі ти дізнаєшся про добу коли жив Іван мазепа, про його долю та про зраду, у якій його звинуватили недруги. Та сам можеш вирішити на чий бік стати у цій суперечці. Постать Івана Мазепи одна з найзагадковіших в українській історії. Гетьмана любили й ненавиділи, поважали й захоплювалися, цінували й остерігалися, прославляли й оббріхували як у часи його керування,  так і пізніше, в наступні століття.  

Нові надходження до бібліотеки

Інга Пфламуер Серце гріє. - К.: Гамазин, 2008. - 400с. - (Сер. "Зоряний гість")


П`ять елементів світу. П`ять одвічних стихій. П`ять храмів магічної школи Ормрон. П`ять підлітків - членів однієї команди: дівчина-воїн, напівдемон, юний геній, ледар та дівча, не відзначене жодним особливим талантом, - дівча, котрому доведеться стати єдиною ланкою для решти. Чиї руки зрадять? Чиє серце не витримає? Чия душа спіткнеться, щоб обрушити світ у хаос? Загадка, плата за яку, - власне життя.


Парнюк Тетяна Неприємності замовляли?; Учениця знахарки/ Тетяна Парнюк. - К.:ТОВ "Гамазин", 2012. - 456с. - (Сер. "Зоряний гість")


Здавлося в ХХІ столітті нікому б з вас не спало на думку вирушити на пошуки... скарбів! Однак Нінка Храмова, правнучка відомого археолога, та її подруга Ксеня Колісник вважають інакше. 


Бриганець О., Птіцин А. Принцеса Анжеліка. Нові історії. - К.:Гамазин, 2009. - 224с.:іл. - (Сер. "Для тих, хто не любить читати").

Хто знає, як виглядає казка? А Юрчик та Іннуся знають, бо вони товаришують із принцесою Анжелікою. Одного разу принцеса об`явилася у їхній квартирі і заявила, що вона - їхня тітонька. Віттоді життя дітей змінилося: у них з`явився казковий друг.



                                          Даррел Джеральд Балакучий                                    згорток. - К.:гамазин, 2007. - 248с.:іл. - (Сер."Для тих, хто не любить читати")

За високими горами, за синім морем, за швидкою річкою існує справжня казкова країна - Міфологія. І живуть там усі ті істоти, які мають жити в казковій країні, - дракони та василіски, єдинороги та русалки, грифони та вовкулаки. І звісно, час від часу в Міфології стаються всілякі негаразди та неприємності. А виправляти ці неприємності доводиться звичайним дітям - Саймону, пітеру та Пенелопі.



Потаніна Ірина НУ чисто янгол!:Роман. - К.:Зелений пес, 2007. - 192с.
Чи знаєте ви, що у янголів. як і в людей. теж бувають конкурси краси? Чи знаєте ви. що переможниця такого конкурсу стане дружиною принца? А чи знаєте ви, що претенденток. які не пройдуть у фінал, віддать на поживу дракону?.. 
Вдовенко Сергій Острів неприємностей: Повість. - К.:Гамазин, 2006. - 368с.

Влада вабить людей. Спочатку ти станеш володарем свого міста. Потім - країни. А потім хочеш володарювати світом, і ніяк не менше. Але на далекому і страшному острові Альдері є художник Марко, який вміє змалювати душу будь-якої людини. І без нього тобі не обійтися.


Ячейкін Юрій Агент візантійської секрети: Пригодницька повість. - К.:Джерела М, 2004. - 192с.

Жоден володар не може поважати себе, якщо не ховає в рукаві якоїсь, хай навіть найнікчемнішої секретної служби, шпигунів, розвідників, ніндзя чи ще когось. Про всяк випадок. звичайно. Раптом знадобиться.
Есаулов Олександр Канікули для інформи: Роман. - К.:Зелений пес, 2007. - 376с.
Літо - час для канікул і пригод. Це відомо усім. Тому якщо принцеса Заекрання Інформа відпочиватиме влітку у свого приятеля звичайного хлопчика Сергійка, це нікого не здивує: ані самого Сергійка, ані його друзів, ані злісного віруса Макровіра. який готує для принцеси та її батька, Великого Процесора, страшну пастку.
Есаулов Олександр Таємниця Великого Сканера: повість. - К.:Гамазин, 2009. - 192с. - (Сер. "Під партою")
Комп`ютерний світ знову потребує допомоги. На планеті Ц з`явився Великий Сканер, потім гаплик, невідомий вірус. заражені... Тут якась таємниця, хтось зазіхає на повну й безконтрольну владу... Експедиція у складі знавців віртуальних ігор вирушила на порятунок.


Новак Ілля Сонячна магія: Повість. - К.:Гамазин, 2006. - 368с.


Жив собі старий король. І оскільки він був старим. то його помічники - добра відьма. заздрісний міністр та лихий чарівник - гралися між собою у високу політику. І все було б. як завжди, якби у цю дорослу гру не вмішалися раптом сторонні, а саме: одне дівчисько - вихованка бродячого цирку та один хлопчик - міський безпритульний...

Холоденко Сергій Щоб ніхто не здогадався. - К.:Джерела М, 2005. - 192с.
Як вижити у світі зовсім не пристосованому для існування людини? Це не так уже й складно. Потрібно лише, щоб ніхто не здогадався, що саме ти утнеш кожної наступної миті. Тоді нападники, якими сильними вони не були б. ніколи не зможуть передбачити твої дії і в тебе з`явиться шанс на порятунок.
Крапивин Владислав Повернення кліпера "Кречет". - К.:Гамазин, 2006. - 192с.

Гадаєш у небі здатні літати лише птахи, повітряні кулі та літаки? Владислав Крапівін - один з найвідоміших дитячих письменників світу - впевнений, що це не так. Якщо ти маленький та легкий, і ваги в тобі, як у маленькому зернятку,  то ти можеш літати.


 Мухарський Антон Дивовижна знахідка:Книга 1: Повість-казка. - К.:Джерела М, 2003. - 80с.
Вам ніколи не доводилося потрапляти в пастки. ями чи підземелля? А знаходити там справжнісінького дракона... точніше. драконицю. яка тихо проспала під землею тисячі років?
Вигадка. скажете? Професор казкової палеонтології Чудлик теж так вважав.
 Мухарський Антон День пробудження: Книга 2: Повість-казка. - К.:Джерела М, 2003. - 64с.
У який спосіб можна розбудити сплячу красуню відомо всім. А як розбудити хіпозавриху? Авжеж. не холодною водою чи гарматною стрілляниною. Навряд чи їй це сподобається. можете спробувати її поцілувати. Але пам`ятайте - хіпозаврихи теж люблять жартувати...
Мухарський Антон Пригоди на планеті іграшок: Книга 3: Повість-казка. - К.:Джерела М, 2003. - 80с.
Ви вже прочитали перші дві книжки про пригоди Заврика та його друзів? Тоді настав час довідатися, що буває. коли двоє міжгалактичних терористів закохуються в примхливу дівчину. Ви не повірите - цього не здатний передбачити навіть найкращий міжзоряний шпигун містер Пуп.

Мухарський Антон День народження Заврика . - К.:Зелений пес, 2003. - 64с.
От і наближається до розв`язки історії про Заврика та його друзів. яку ви прочитали у перших трьох книжках Антона Мухарського. Уявіть собі ситуацію - ви повертаєтесь додому. здійснивши небачений подвиг, а вас хапають, зачиняють у кімнаті і позбавляють улюбленої музики! 


Вдовенко Сергій Помилка безсмертного: Повість-казка. - К.:Джерела М, 2005. - 368с.

Кожен знає:без пригод жити не цікаво. Отже, якщо ти втомився від щоденних уроків та домашніх завдань, а на вулиці періщить дощ чи лютує завірюха. сміливо перегортай обкладинку - не пошкодуєш. Тут все як у казці: Кощій Безсмертний, невдаха-чаклун та відьма.
Потапова Алла Зуар безстрашний. - К.:Гамазин, 2006. - 192с.

Чи варто водитися з духами? Кожна розумна людина знає - не варто. особливо з духами злими, адже від них завжди можна чекати якогось підступу. Заар. молодий воїн племені ліасів, і гадки не мав, що прийде час, коли йому доведеться просити про допомогу не в людей, а в духів.
Дмітрієви Микола та Марія Катамаран "Хі-Хі": Роман. - К.:Зелений пес, 2007. - 384с.
Пригод забагато не буває! У цьому на власному досвіді переконалися Сашко, Ярко, Мірек та Нонна. Влітку вони потрапили в круговерть карколомних інтриг і ледве не загинули в таємних переходах підземелля Луцького замку. Щоправда, знайшли скарб...
Васільєв Володимир Техніка Великого Києва:Роман. - К.: Джерела М, 2005. - 512с.

Ви знаєте, що таке великий Київ? Це місто вулицями якого їздять здичавілі вантажівка та мотоцикли. То може візьметеся їх приручита?  А можливо, ви до того ж знаєте формулу для відкривання капризних замків? Чи володієте бойовим мистецтвом приборкування лома? Якщо ні - негайно читайте книжку.

Хоменко Ілля, Фоменко Володимир Казки для бабусі: Оповідання. - К.: Джерела М, 2003. - 288с.

Тут є все, що миле серцю аматорів фентезі - чарівники, змії, принц та русалонька. Тут панує справедливість і герої знаходять таки істину, хоч і не без пригод. Про те кому заважають пригоди? 
Авраменко Олег Жменя вічності: Роман. - К.:Джерела М, 2004. - 288с.

Вічність належить нам. І кожен візьме собі стільки, скільки вміститься у жменях. тільки не розсипте, бо свого часу бог неуважно розчепірив пальці - і от тепер на небі стільки зірок, що не перерахувати навіть нашим нащадкам. 
Потаніна Ірина Дівчата на стежці війни: Фантастичний роман. - К.: Зелений пес, 2008. - 392с.
Чаклуни. чаклунки. чаклунські пси - шикуйтеся! Струнко! Рівними рядами на війну - кроком руш! не дивуйтеся, це зовсім не жарти. Це війна. Війна між людьми-чаклунами, котрі прийшли у чарівний світ, і місцевим народом. Війна до останку... а. власне. за що? За які такі цінності?

Шмідт Лія Свої, чужі, інші: Роман. - К.:Гамазин, 2008. - 408с. - (Сер. "Зоряний гість")

Добре мати мудрих батьків. гарний будинок, вчитися у школі, мріяти про університет і знати, що все у твоєму житті буде правильно... І якщо раптом на одній шальці вагів опиняється життя когось зі своїх - то й на іншу ти не роздумуючи кинеш своє життя. А хіба може бути інакше?

Ешлі Марина Корабельнадії:повість. - К.: Гамазин, 2008. - 392с.- (Сер."А+В")

Корабель - символ надії. Хай навіть вітрила у цієї надії подерті на лахміття, корпус иріщить усіма шпангоутами від найменшого подуву вітру, а рангоут ледь тримає такелаж... Коли не має на що сподіватись, залишається єдине - триматися за міць невтомних рук, незламність власної душі та за силу кохання нескориного серця. Адже доки б`ється серце надія не вгасає.



Презентація книги "Дорога в безсмертя"

Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк (Спогади, фото, вірші)/ Упорядник:   Надія Гринь. - Полтава,2016. - 160с.



Коли розпочалися буремні події на Сході України - прийшла пора стати на захист українського народу. Дмитро Коряк не стояв осторонь, а з повною відповідальністю пішов виконувати свій громадянський обов`язок - став на захист України, сказавши:"Якщо не я, то хто? Хто зробить це за нас? Я просто воюю за свою країну. Якщо я зараз не буду боронити її в Маріуполі, то скоро все буде в Полтаві і Києві. Те, що ми зараз маємо, - це результат занепаду культури та освіти". Книга видана  світлій пам`яті героя полтавської землі, який загинув під Маріуполем у ході антитерористичної операції. Книга-реквієм, книга-спомин присвячена Дмитрові Коряку, громадському активістові родом з Миргорода, випускникові Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка, бійцю полку "Азов" Національної гвардії України, воякові з позивним "Брат", справжньому патріоту України. Хлопець загинув 11 лютого 2015 року від осколкових поранень під час шторму ворожого блокпосту поблизу Широкіного Донецької області, захищаючи територіальну цілісність і державний суверенітет України. Його посмертно нагороджено орденом "За вірність народу України 1 ступеня", почесним знаком "Маріуполь відстояли, перемогли", медаллю "За жертовність і любов до України".
Книга розрахована на всіх, хто любить Україну.



Я - українець, син святого краю, 

що не дає зрости у серцю злу, 

з його долонь я до небес злітаю, 

йому співаю шану і фалу.


Любі мої допиливі друзі! Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє? Я думаю ви любите подорожувати, адже це можливість відкривати таємниці минулого, чи просто отримати нові враження, а згодом поділитися ними з друзями. Віковічні гори та швидкоплинні річки, темні печери і широкі степи, розкішні палаци, нездоланні замки... Я пропоную вам за допомогою книги побувати у багатьох куточках України та дізнатися, наскільки дивовижною є наша держава. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам`яті людей, які там побували. Тож пропоную ближче познайомитися з Україною, доторкнутися до багатств нашого краю та відвідати цікаві місця. Може саме ця віртуальна виставка книг надихне вас на реальні подорожі.
 Розпочнимо ж нашу мандрівку!


Книга "Україна європейська країна" - яскраве видання, у якому статті з історії нашої держави проілюстровані унікальними експонатами зі знаменитої скарбниці - Національного музею історії України. Розповідь доповнюють факсимільні копії цікавих історичних документів з фондів музею.


Книга Анни Третяк "Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні" запрошує відвідати чарівні замки Закарпаття, побувати в Опішні, помилуватися її керамікою, завітати на Сороченський ярмарок, відвідати Софіївський парк, тощо.


Книга Віктора Вечерського "Замки та Фотреці України" запрошує відвідати загадкові замки і фортеці розташовані на території нашої держави та помилуватися краєвидами рідної природи.

Літературними стежками Зіньківщини

Зіньківська земля багата поетично обдарованими людьми. Збірник поетична Зіньківщина вмістив у себе поетичні твори письменників Зіньківщини світової величини - Миколи Зерова, Михайла Ореста, Івана Багряного, Дмитра Нитченка, а також маловідомими та малодослідженими Григорія Тютюнника та Лариси Волошиної. Та найбільш цінна для сучасників панорама сучасної літературної Зіньківщини - Василь Різник, Тетяна Кльокта, Світлана Козаченко, Ганна Литовець. Збірник - це перша спроба представити поетичне слово славних краян-зіньківчан в історичному аспекті широкому загалу. Ознайомитися із збірником пропонуємо усіх, кому небайдуже історико-культурно-мистецьке життя рідного краю. Ось деякі твори сучасних поетів Зіньківщини. 


Василь Різник.

Народився в 1964 році в с. Дейкалівка на Зіньківщині. Закінчив Дейкалівську середню школу, Полтавський педагогічний інститут. Працює вчителем Новоселівської ЗОШ.
***
Пролітають роки якось непомітно,
Покида волосся голову мою.
А життя навколо і буя і квітне
І себе я вкотре в дітях пізнаю.
Це іще не старість. В неї я не вірю.
Та хіба старіє стомлена душа?..
Я дивлюсь на дочок: їм колись довірю
Із добра й любові власного вірша.

***
Я зустріну тебе. Засміюсь і заплачу.
Знову в очі глибокі твої подивлюсь
І в стотисячний раз знов себе в них побачу,
І, згорівши. в стотисячний раз загорюсь.
Буде вітер в саду мокрим листом шмагати
І промочить до нитки осіннім дощем...
Ти постій, не втікай. бо тоді не здогнати,
Бо тоді тільки біль, тільки смуток і щем.
Ні, не хочеш. іди... Я не стану тримати,
Лиш в стотисячний раз сам собі повторю:
Не сумуй, ти ж зумієш іще покохати,
Ти ж так просто свою не погасиш зорю.

***
Розправляють крила голуби
На весняну сонячну погоду.
Полюби їх серцем. полюби,
За крилату голубину вроду.
А кругом, ну що ти не роби,
Дож напнув свої тонкі вітрила.
Та чекають сонця голуби...
Я ж на дощ свої розправлю крила.

                                                      ***
Бабиного літа павутина
Розліталась, обснувала світ,
Десь у небі зграя журавлина
Сумно починає переліт.
Сонце засоромлено всміхнеться
За своє, таке скупе тепло.
А роса сльозинкою здригнеться
І впаде у поле за село.
Пролетить бджола, не знайде квітку,
Пропаде в осінній тишині.
Стиха вийде сивий дід за хвіртку
І згадає давні трудодні.
Вітер в нерішучості застигне,
Видихне натруджена земля,
Ягоду сховає перестиглу
Все без листя тернове гілля.
А над всім кружляє павутина...
Почекай хвилинку, зупинись.
Вже прожита, мабуть, половина,
зупинись - і в себе подивись. 

Світлана Козаченко

Народилася 20 серпня 1967 року в с. Млини Гадяцького р-ну. Закінчила Зіньківську СШ №1, Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка. Працює вчителем української мови і літератури в Зіньківській СШ№1.

Суниця

У траві,

У кропиві,
На високому стеблі
Я зустрів царівну літа!..
Червоніла гордовито
Пишна панна наливна,
Ніби мовила вона:
- Хто не йде вклонитись мусить,
Вшанувать мою красу!
Я за те йому здоров`я
Й насолоду принесу. 

Тетяна Кльокта
Народилася в 1964 році в с. Бірки Зіньківського р-ну. Закінчила Бірківську СШ, Полтавський державний інститут ім. Короленка. Працює заступником директора з навчальної роботи у Малобудищанській ЗОШ.

Старий вітряк

Старий вітряк - ровесник вітру,
Допоки склавши мливо днів,
Забув свою роботу хитру,
Оглух, осліп і онімів.
Та приберіг на пам`ять крила -
Сухі. побиті об життя.
Ото й дріма собі щасливо,
І ловить зорі, мов дитя.

Ганна Петрівна Литовець
Народилася  20 січня 1985 року в с. Велика Павлівка Зіньківського р-ну, Полтавської обл. Закінчила Великопавлівську СШ, Гадячське училище культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка. Працює в Зіньківській СШ№1.  В 2003 році вийшла перша збірка віршів "Материнська доля", "Розвидневі води", в 2005 - "Осінні акварелі", в 2007 - "Щоб освятити любов`ю світ", в 2011 - "Полиновий трунок любові". Авторка друкує свої твори в газетах "Голос Зіньківщини", "Село Полтавське", "Сільські вісті".

 Литовець Г. Осінні акварелі. - Зіньків, 2005. - 40с.
Люблю я осінь
За що люблю я осінь золотаву?
Можливо, за сполохані вітри,
Чи за багрянцю ніжного заграву,
За розмаїті квітів кольори?..
Люблю її за дивну таємничість,
За те, що навіть в затяжних дощах
Вловити можна тиші чарівливість,
Коли не згасла ніжність у очах...
 Литовець Г. Пісні на слова Ганни Литовець: Щоб освітити любов`ю світ. - Зіньків, 2007. - 44с.
Пристанище любові
А ти у мене ще повіриш знову,
У мою ніжність, у моє тепло,
Ти знов мене покличеш на розмову,
Ніби й розлук між нами не було...
А ти мені іще погляниш в очі,
Щоб душу прочитати в їх вогнях,
Щоб ті надії втомлені дівочі,
Ще воскресали у прийдешніх днях...
А ти до мене ще озвешся знову,
Забувши про образи і жалі,
Я стану ще пристанищем любові,
Надією для тебе на землі...

Литовець-Гайдаш Ганна Полиновий трунок любові: Лірична поема. - Гадяч, 2007. - 44с.

Лірична поема поєднує шарм традиційної української любовної лірики та емоційність, автобіографічність, суб`єктивність. Авторка в поемі прагне розкрити людську красу в усіх її любовних проявах, донести до читача таїну кохання, силу вірності, миті щастя.



   

                     ***
Так ми живем на білім світі нині:
Все болі, все тривоги, все біда...
Колись же Обереги й Берегині,
А ми тепер вже навчена орда.
Ми вмієм долю по зірках читати,
Передбачати радість і журбу.
І тільки берегти, оберігати,
Ніхто не вчить в космічну цю добу...

Жіноче свято

Для щастя жінці треба небагато:
Ласкаве слово й усміх на вустах.
Мабуть для того й є жіноче свято,
Щоби весна розквітла у серцях.
І коли ще серцями весну грієм,
Коли й сніги не диво на землі,
Спалахує в душі свята надія,
Що нас зігріє хтось своїм теплом...
То ж не скупіться на тепло і ласку,
Нехай любов розправить два крила,
Щоб полетіти у далеку казку,
А казка, щоб у серці ожила!..


Наталя Салій
Народилася в 1985 році в м. Зінькові. Закінчила Зіньківську СШ №1. Авторка збірки поезій "Ввесь світ перед тобою".
Вибір
Ти відкриваєш очі і відчиняєш двері.
Навщо ти це робиш, не знаєш, мабуть, сам?
Скажи, чи бачиш ти оті листки зелені?
Яким би перевагу віддав ти кольорам?
Ти відкриваєш очі і зачиняєш вікна -
Невже відчуть не хочеш повітря смакоту?
Поглянь на цю березу, вона ж іще тендітна.
невже ти заплямуєш дівочу красу?
Ти закриваєш очі - нехай же навстіж двері!
Не будеш зачиняти... і бачить кольори,
Але відчуй - в троянді ще пелюстки рожеві.
Ввесь світ перед тобою: не хочеш - не бери.


Наталя Калатура
Народилася 1978 року в с. Пологи Новосанжанського р-ну. Закінчила Ставківську СШ, Гадяцьке училище культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського. Авторка поетичних збірок "З любов`ю до всього земного", "Калиновий гай".

Вечір у селі
Сонце сіло дессь за гірку.
Ніч. І темінь. І думки.
Опустилась перша зірка.
Доторкнулася руки.
Гріла руки, тріпотіла,
Сповідалася мені,
Як же їй самотній, білій,
Важко жити в вишині.
Та й розстала невагома.
Загасилась, мов свіча,
А мені тепер знайома,
Чиста, зоряна печаль.
Не багато треба...
Мені для щастя не багато треба:
Від бога світла, від дітей тепла.
Поваги, любий, ніжності від тебе,
Тоді б я вже щасливою була.
Мені для щастя не багато треба:
Лише б красою повнилась земля,
Лише б над полем голубіло небо,
Тоді б я вже щасливою була.


 

Юрій Пацула
Народився в 1968 році в с. Ступки на Зіньківщині. Проживає в м. Зінькові.
Мить
Усе мине, все кане в забуття,
Але ця мить - її не зітруть роки,
У неї втислось все моє життя
Мети хода і мрій моїх потоки.
Коли настане час гірких прощань,
І буде чутно, як слоза бренить,
Дістану тихо скарб мого життя,
Й візьму тебе - мою щасливу мить.
Обіймуть руки, розум осягне,
Зігріє серце мить мою безцінну...
Таких висот душа моя сягне,
І я відчую, що таке нетління.
Ти скажеш друже: "Це лиш мить одна

Ти всі роки за неї загубив"

Що говорить... Щасливая вона,

Заради неї я життя любив. 


 Яремко-Запорожець Ганна Журавлині броди: Поезія. - 2009. - 56с.
Це задушевна розмова із рідним краєм, родиною, з тими, хто поряд топче земні стежки.
Тут написано все про життя,
І сумне, і важке, і полудні...
Люди сильні - одвічна краса,
Чи багаті вони, чи бідні...
Вірші адресовані своїм землякам. Для них авторка  дарує цю книгу - пісню на слова печалі і на мелодію щастя.
 Гімн любові тобі, Зіньківщино: 20-ій річниці незалежності України присвячується. - Зіньків, 2011. - 54с.
В книзі місцеві поети-аматори славлять свій рідний край, свою землю. В віршах звучить задушевна мелодія любові до рідного краю, України.
В збірнику вміщені вірші Олексія Кулібаби, Юрія Пацули, Володимира Прислонського, Петра Сахна,  Тетяни Кльокти,  Марини Заставської, Тетяни Заможної, Ірини Жук, Анастасії Голуб, Лідії Педорченко, Олександра Друмова, та ін.








Кондратенко Ольга Іванівна народилася 25 грудня 1931 року в с. Шилівка. Зіньківського р-ну. Закінчила Шилівську ЗОШ,  Полтавський педагогвчний інститут. Працювала вчителем в Бобрівницькій ЗОШ. Друкувалася в районній, обласній та республіканських газетах. Збірка поетеси "Доля ткала дорогу" вийшла у світ 1994 року.

Кондратенко Ольга Доля ткала дорогу: Вибрані твори. - Зіньків, 1994. - 44с.                                                                 Вірші Ольги Кондратенко - то плоди справжнього таланту помноженого на працю. Не з чужого, а тільки їй притаманного поетичного голосу вона оспівує красу рідного краю, розповідає про радощі і болі, що спіткалися їй і її землякам на "витканій долею дорозі", піднімається до справді громадянського загальнонаціонального звучання. 

                                                                             Шилівко мила                                                                        Шилівко мила, колиско дитинства,
Казко моя чарівна, 
Ти мені виткала долю намистом,
На рушнику з полотна.
Те полотно я на луках білила
тихої річеньки Грунь,
Травами-шовком узори пошила,
Схожі на загадку-гру.
Працею й піснею неньки гаптовані
Диво - мої рушники,
Що наче лілії сонцем ціловані,
Квітнуть в лататті ріки.
І попливли рушники з мого краю,
Хмаркою в небо знялись..
Я і тепер у надії гукаю:
- доле-хмаринко, спинись!
Річенька-матінка нас колихатиме. 
Вітер пісень наспіва,
В ріднім гайочку, він, коло хати там
В вербах дитинство сховав.
Шилівко мила, зелена колиско,
Хато старенька моя!
Я тобі, доле, вклоняюся низько,
Батьківська рідна земля!

Рушники
Рушники, ви мої рушники,
Полотняні, льняні. вишивані.
Ви пошиті з легкої руки
Прабабусі моєї чи мами.
Вишивали вас при каганці
В довгі ночі осінні, зимові,
І нитки, що немов промінці
На рушник лягли в дивнім узорі.
Як затишно в оселі було,
Рушниками заквітчаній хаті,
скільки квітів на них розцвіло
І сюжетів життя - не сказати!
Рушники - божники для ікон - 
То найкращі були вишиванки.
Над дверима та біля вікон - 
Обереги спокою й порядку.
А весільний роменський рушник,
Що зарученим стелиться долям!
Наш рушник - все життя провідник
У дорозі, у радощах. в болях.
Рушники полотняні, льняні - 
Обереги моєї родини.
Ви святкові. святі, весняні
Берегинею станьте Вкраїні!



Прислонський Володимир Петрович народився 17 жовтня 1946 року в с. Петрівка Зіньківського р-ну в сім`ї депротованих з Польші лемків - Петра Юрійовича і марії Тимофіївни. Закінчив Харківський інститут механізації і електрофікації сільського господарства. Працював інженером-електриком. Після закінчення військового училища з 1972 по 1993 рік проходив службу в рядах збойних сил. В даний час голова ради районної організації ветеранів. Писати вірші розпочав у юності. Вірші друкувалися в районній та обласній газетах. Проживає в м. Зінькові.

Прислонський Володимир Село - моє життєве джерело: (Збірка віршів). - Зіньків, 2010. - 92с.

Збірка віршів - це настальгія за рідним селом, батьківською хатою, народними звичаями. Очима автора ми бачимо весняне розмаїття природи, кущ калини. де кожна квітка, "мов маленьке ясне сонце", дари осені, мамині писанки. Авторові болить розруха в селах, понівечене довкілля. Кожен вірш підкреслює віру поета в кращу долю свого села. де житимуть веселі люди, щасливі діти. які пам`ятатимуть свій рід і стежку до батьківської хати. 



Зіньківська районна бібліотека для дітей запрошує своїх юних читачів долучитися до скарбниці творчості видатної дочки українського народу - Лесі Українки

 Українка Леся Усі твори в одному томі/ передм. М.І.Литвинця. - Київ: Перун, 2008. - 1376с. - (Поетична поличка "Перуна").У книзі вперше в історії української літератури вміщено всю відому творчу спадщину славетної української письменниці Лесі Українки, яка спромоглася напрочуд сильно відтворити  могутній творчий дух свого народу. Юні друзі! Ви маєте змогу прочитати, полюбити, а головне зрозуміти. наблизитись до творчості великої  української поетеси.Леся Українка писала "Не знаю, чи буде хто з молодшого покоління згадувати коли про мене... Але я б хотіла на те заслужити".

 


Панасенок Т.М. Леся Українка/ Т.М.Панасенко. - Харків: Фоліо, 2013. - 123с.
Автор в книзі висвітлив життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Життя славетної української поетеси та драматурга Лесі Українки стало втіленням дієвої любові до України та її народу. Леся вирізнялася своєю активною життєвою позицією і енергійністю, її творчість і донині вражає широтою тематики і безмежним драматизмом. 

 

Горянич Марина Леся Українка і я: оповідання/ Марина Горянич. - Київ: Гамазин, 2011. - 48с., іл. - (Серія "12 балів").
Як отримати 12 балів з літератури? Де знайти інформацію про того чи іншого письменника?
У цій книжці ти дізнаєшся про життя і творчість видатної поетеси Лесі Українки, її мужність перед обличчам долі. Ти зможеш сам розібратися. у чому життєвий та творчий подвиг цієї тендітної дівчини.


 Українка Леся Лісова пісня: Драма-феєрія в 3-х діях: Для ст. шк. віку/ Післяслово Я.П.Гояна; Худож. С.П. Караффа-Корбут. - Київ: Веселка, 2007. - 175с.,іл.
Драма-феєрія про одвічне прагнення людини до прекрасного, про чисте кохання, про боротьбу величного і ницого. Українка Леся Вірші. Драматичні поеми.







Українка Леся Вірші. Драматичні поеми/ Худож. -оформлювач І.В. Осипова. - Харків: Фоліо, 2005. - 351с. - (Укр. класика).
До видання увійшли вибрані вірші, поеми та драматичні твори Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач, 1871- 1913) -  геніальної поетеси і драматурга. чиї твори стали класикою української літератури. За словами Михайла Стельмаха "Колискою самобутньої поезії й драматургії Лесі Українки були зелені низинні ліси Волині, розвоєм поезії і драматургії Лесі Українки стала вся наша планета оповідань. бо до верхів`я людського духу сягнуло нетлінне слово творця".


Гоян Я.П. "Милий, ти душу дав мені...": Про "Лісову пісню" Лесі Українки : есе. - 3-те вид. - Київ: Веселка, 2009. - 55с. - (Уроки л-ри).
Чуємо на зорі третього тисячоліття предивні мелодії сопілки, що линуть із віковічної полісської пущі й будять нас, українців, з глибокого й довгого сну до життя під ласкавим сонцем, як розбудили прекрасну Мавку - Дух України, Княгиню України, Берегиню України і вселили їй душу. щоб вона жила вічно.
Видання знайомить з есе лауреата Шевченківської премії Яреми Гояна про перлину української літератури драму-феєрію Лесі Українки "Лісова пісня".
Видання розраховане на вчителів, школярів, студентів. 


Українка Леся Поезія. Драматичні твори. - К.:Наук. думка, 1999. - 384с. - (Б-ка школяра).

У книзі вміщено кращі поетичні та драматичні твори: "Давня казка", "Лісова пісня", "Одержима", "Оргія", "Бояриня", які рекомендовані Програмою середньої загальноосвітньої школи з української літератури для текстуального і оглядового вивчення. Розраховано на широкий загал читачів.
 

 



Українка Леся На крилах пісень: поезії/ Передмова Дмитра Павличка - Київ: Веселка, 1994. - 128с., іл.

Юний друже! Нехай стрепенеться серце, коли ти розгорниш цю книжечку: адже вона відтворює першу збірку уславленої поетеси, видану у Львові 1893 року. Збережено формат, елементи художнього оформлення, первісну верстку, фотографія з сімейного архіву Косачів.






Українка Леся Горить моє серце/ передмова Т.Сергійчука. - Київ : Київська правда, 2004. - 464с.

До запропонованої читачеві книги ввійшли вірші та поеми Лесі Українки, великої української поетеси. чия літературна спадщина є невід`ємною, невичерпною і потужною частиною духовної скарбниці нашого народу. повноцінною кладовою всього світового красного письменства.














                                                                      Я стверджуюсь, я утверждаюсь, бо я - живу.

                                                                                                                          Павло Тичина


 23 січня 2020 року виповнюється  129 років  від дня народження  Павла Григоровича Тичини (1891-1967), відомого українського поета, публіциста, перекладача, громадського діяча. Народився поет в селі Піски Козелецького повіту Чернігівської губернії (нині Бобровицького району Чернігівської області. 
В 1900—1907 рр. навчався в Чернігівському духовному училищі (бурсі), в 1907—1913 — в Чернігівській духовній семінарії. Згодом, навчаючись у Київському комерційному інституті, працював у газеті «Рада». На цей час припало його ознайомлення з новітнім українським мистецтвом, особисте знайомство з найвідомішими його представниками. В 1913—1914 рр. — у редакції ліберального україномовного журналу «Світло», а після його закриття — в Чернігівському статистичному бюро. У 1916—1917 рр. — помічник хормейстера в українському театрі М.К.Садовського. 1920 року подорожував із капелою К.Стеценка «Думка» Правобережною Україною від Києва до Одеси. Того ж року організував хор (з 1921 р. — Капела-студія імені М.Леонтовича), з яким виступав до 1923 року. З 1923 по 1934 рік — співредактор журналу «Червоний шлях» (Харків). Входить до заснованої 1923 р. Спілки пролетарських письменників України «Гарт». 1926 року взяв активну участь у створенні ВАПЛІТЕ (Вільної Академії пролетарської літератури) з М.Г.Хвильовим на чолі, куди увійшли й колишні члени «Гарту». З 1929 р. — дійсний член Академії наук Української РСР, у 1936—1939 рр. і в 1940—1943 рр. очолює Інститут літератури АН УРСР. З 1947 р. — член-кореспондент Болгарської АН, доктор філології. 1943—1948 рр. — міністр освіти УРСР. З 1953 по 1959 рік — голова Верховної Ради УРСР, заступник голови Ради Національностей ВР УРСР, член багатьох товариств, комітетів, президій, кавалер орденів і медалей. Лауреат Державної премії СРСР (1941), Державної премії УРСР імені Т.Г.Шевченка (1962). 1967 року отримав звання Герой Соціалістичної Праці. Помер 16 вересня 1967 року в Києві. 


Донець Г. Павло Тичина  - лицар ріднлї мови. - Київ, 2010. - 134с.                           Ця книга стала одним із видавничих проектів Музею-квартири Павла Тичини (Київ) .
У ній автор викладає фактичний матеріал, що стосується постійної та принципової позиції Павла Тичини щодо захисту  рідної мови, відстоювання її позицій в освітянській галузі, в літературному процесі. Автор книги послуговується лише достеменними фактами та біографічними матеріалами, зосередженими у різних архівних установах та у фондах музею-квартири Павла Тичини в Києві.
Для широкого кола читачів.








   Тичина П. Зібрання творів. У 12 т. Т. 1-12 / Павло Тичина. – Київ : Наук. думка, 1983-1986.                                                          В зібранні творів відображена вся творча спадщина поета.

Тичина П. Цвіт в моєму серці. - Київ: Веселка, 1986. — 147 с.
До збірки увійшли вірші та поеми одного з основоположників української  літератури ХХ століття, видатного поета і вченого, публіциста і перекладача, державного і громадського діяча, академіка АН УРСР, лауреата Державної премії СРСР і Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка, Героя Соціалістичної Праці Павла Григоровича Тичини (1891 —1967). Це твори громадянського звучання, пейзажна та любовна лірика. Для широкого кола читачів.
       

Тичина П. Послав я в небо свою молитву : Поезія. - Київ: АДЕФ -Україна, 2011. - 140с.
До 120-річчя Павла Тичини коштом членів родини Тичин та  видавничим домом “АДЕФ-Україна” була видана книга вибраних поезії Павла Тичини “Послав я в небо свою молитву”. Передмову до книги написав Герой України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Голова “Українського фонду культури” поет Борис Олійник. Ілюстрації до книги виконав лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, заслужений художник України Валерій Франчук. Упорядник Тетяна Сосновська.
До збірки увійшли вірші Павла Тичини про Україну, громадянська та інтимна лірика. Книга виготовлена дуже якісно, вишукано, з цікавими мистецькими знахідками.


Тичина П. Добридень, тобі, Україно!. - Київ: Веселка, 1989. - 152с.                                                   Збірка віршів Павла Тичини "Добридень тобі, моя Україно", серед яких: "Гаї шумлять", "Стихло все, мов на зорі", "Ми кажемо...", "Сонце і дим" та інші. Збірка розрахована на читачів молодшого шкільного віку. Художник Денисова ніна.
Тичина П. Гаї шумлять: Вірші. - Київ: Веселка, 1974. - 24с.        Збірка розрахована на читачів  молодшого шкільного віку.  Вірші Павла Григоровича Тичини часто порівнюють з музикою. Вони й справді звучать як музика. Уважно прислухайтесь і почуєте шум гаїв, жебоніння струмка, подих вітерцю...

 Тичина П. Ластовенятко. - Київ:Веселка,1978. - 26с.                                                                    Багато у творах Тичини світла та барв. Його поезія музична, але й живописна. Поет ніби вимальовує кожне слово, беручи на пензлик то золотисту, то небесно-блакитну, то сонячно-весняну, то казково-осінню фарбу...

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

 Тичина П. А я у гай ходила. - Київ :Веселка, 1874. - 23с.                                                                                                А ще у тичининській поезії живуть глибокі почуття. Це і радість, яку дає поетові лісова квітка чи польовий колосок, і захоплення ластовинятком. Це й почуття любові до краси, що нас оточує.  А красою для Павла Тичини є земля і небо, метелик і пташка, трава і дерева, рідний край. І та мова, яка робить людину поетом. Ми впевнині, що ви, любі читачі, полюбите свою рідну мову так, як її любив Павло Григорович, і що вона завжди звучатиме для вас, як музика, буятиме усіма барвами життя, яке у вас попереду.





Нові надходження художньої літератури

     Чарська Л. Дім пустунів. - Х.:Ранок, 2013. - 320с.
     Ця захоплююча повість про світ веселих пустунів, як і інші твори Лідії Чарської змушує дітей співпереживати її героям, навчає не боятися страждань і в будь-якій ситуації залишатися чесними. Події відбуваються в «Домі пустунів» — школі-пансіоні, де перевиховують хлопчиків із багатих сімей і куди випадково потрапляє загублений Ніка — хлопчик із добрими задатками чуйної Душі. Маленькі бешкетники зустрічають, однак, не різке, суворе поводження з боку наставників, а, навпаки, добре, сердечне ставлення, і їхні витівки розглядають не як злочини, а як необдумані вчинки ще недостатньо зміцнілих умів. Дізнаючись про радощі і незгоди пансіонерів-пустунів і спостерігаючи за їхніми вчинками, юний читач замислиться про високі поняття дружби, вірності та честі.

Воронина Л. Таємне товариство брехунів, або пастка для синьомордиків:повість.  - К.:Знання, 2015. - 135с.
    Одного дня звичайнісінький хлопець, життя якого досі було похмурим і буденним, захворів. Проте виявилося, що «хвороба» ця незвичайна, і, якщо чесно, навіть дуже захоплива. Не треба лежати в ліжку, викликати лікаря й приймати ліки, адже ця хвороба — пригодоманія! 

Перший її симптом — поява дивовижних космічних прибульців, котрі хочуть заразити весь світ вірусом страху. Другий симптом — це коли твої мама з татом і навіть бабуся виявляються супергероями, здатними переноситися в часі й просторі. І третій симптом — це така блискавична зміна подій, що зупинити чи перервати їх неможливо. Та й не варто, адже перш ніж рятувати світ від прибульців-синьомордів, нашому героєві треба змінитися самому: долаючи страх, пройти небезпечні випробування, навчитися миттєво приймати рішення, від яких залежить доля людства, і головне — завжди бути готовим до неймовірних пригод! 
Прочитавши динамічні й захопливі повісті відомої письменниці Лесі Ворониної, ви не лише станете учасниками фантастичних подій, а й зрозумієте, що людина, яка здолала свій страх, може перемогти наймогутніших ворогів. Навіть підступних синьомордів…



Гутовська-Адамчук Малагожата Дівчата з 13-ї вулиці:роман. - Львів:Урбано,2015. - 240с.

     Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних!Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й старанна відмінниця Зося - однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні! Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання - читати вголос їхній однолітці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що ця дівчина і є таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася! Своїми здогадами вона ділиться із Клаудією та Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда мусить прокинутися...

Дев'ятко Н. Легенда про юну Весну. - Харків: Мачулин. - 2015. - 92с.


Чи добре, що ти і твої друзі люблять пригоди? А якщо ці пригоди небезпечні? 

Цього року Влад, Митько, Анжела і Христина втекли з табору відпочинку, аби на самоті зустріти світанок на березі моря.
Дорослі, звісно, кинулися їх шукати, але пощастило новенькому вожатому. Валентин залишається з дітьми до ранку і розповідає їм чарівну казку, яка насправді не є вигадкою.
Чим обернеться казка для них, розповідається у цій книзі. 


 Ягелло Йогана Кава з кардамоном:Роман. - Львів:Урбано, 2015. - 240с.

Книги цього видавництва діти читають із задоволенням. Прочитавши нову книгу «Кава з кардамоном»  перше  бажання -  то це кава. А точніше кава з кардамоном. 
     Автору вдалось написати чудову книгу про життя 15-річної дівчини Лінки. Життя, насичене емоціями, сумнівами, уроками і екзаменами, дружбою і коханням. Це те, що наповнює щоденне життя підлітка. Пошуки власного «я», власних бажань і мрій. Але не тільки це. Це ще й розповідь про сім`ю. Про те, що вона є важливою частиною нашого життя. 
     Інтриги сюжету додає сімейна таємниця, яка стає для Лінки справжнім детективною історією і вона опиняється в центрі подій, як в одній із своїх улюблених книг про комісара Валландера. 
     Дуже важливим, на мою думку, є легка приємна мова розповіді. Читаючи, дійсно бачиш світ очима дівчини-підлітка, сумніваєшся і переживаєш разом з нею. 
     Тому, підсумовуючи все вищесказане, безперечно раджу читати.


Ягелло Йогана шоколад з чилі:Роман. - Львів:Урбано, 2015. - 240с.
Вам доводилося куштувати шоколад із чилі, де солодкий смак поєднується з гіркотою? Саме його нагадує життя 17-річної Лінки, яка щойно вступила до омріяного ліцею. Вона відшукала давно втрачену сестру й нарешті розібралася у своїх почуттях до Адріана. Здається, перед нею чудове майбутнє. Проте не все так рожево. На навчання Лінці доведеться заробляти, мама не в стані сплатити за дорогий приватний ліцей, стосунки із сестрою теж не завжди ідеальні. Крім того, коханий їде навчатися до Лондона, а це означає кількамісячну розлуку. Лінка живе в очікування Різдва, бо тоді Адріан має приїхати до Польщі. Проте на неї чекає неприємний сюрприз. Що ж, може, кохання не завжди мусить бути солодким, як молочний шоколад? Може, воно нагадує шоколад із чилі?
Продовження історії Лінки із «Кави з кардамоном».


             Антологія античної фантастики ХІХ ст./ упоряд. Ю.Винничук. - К.:КЕТС, 2015. - 608с.
       Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів. Класична фантастична проза в кожній європейській літературі виглядає по-різному. Особливістю ж слов’янських літератур є те, що надприродне зображається з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів.
У цій книжці українську фантастичну прозу ХІX сторіча представляють мало відомі твори Івана Барщевського, Михайла Чайковського, Івана Бороздни, Миколи Костомарова, Євгена Згарського, Наталі Кобринської, Івана Франка, Івана Липи, Гната Хоткевича та багатьох інших авторів.

Казки лірника Сашка. - К.:Зелений пес, 2014. - 70с.
Не перевелись в Україні справжні козаки! 
Скільки зла не роби, а добро все одно переможе! 
Тільки справжній козак знає, як обхитрити чорта і навчити його співати козацьких пісень!



Нові надходження до бібліотеки



Україна - європейська країна/ авт.-уклад.: С.Чайковський. - К.: Балтія-Друк, 2015. - 124с.:іл.
Яскраве видання у якому статті з історії України проілюстровані унікальними експонатами зі знаменитої скарбниці - Національного музею історії України, на залишаться непоміченими у світі книжкових новинок. Розповідь доповнюють факсимільні копії цікавих історичних документів з фондів музею. Видання розраховане на широке коло читачів.
 

Брати Капранови  Мальвана історія Незалежної України/ Брати Капранови. - К. : Гамазин, 2013. - 80с.:іл.
Незалежність не впала з неба - державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.

 Українське козацтво: науково-популярне видання/ Уклад.Б. Черкас. - К.:Балтія-Друк,2015. - 202с.
Гарно ілюстрована книга про феномен українського козацьва у контексті вивчення історії Нового часу.
Для широкого кола читачів.


 Ломачинська Ірина Монастирі України /науково-популярне видання. - К.:Балтія-Друк, 2015. - 324с.
Яскраво ілюстрована книга розповідає про монастирі України, як архітектурні пам`ятники. Книга розрахована на широке коло читачів.

 Успенський собор: Науково-популярне видання. - К.: Балтія-Друк, 2015. - 200с.

Книга про дивовижний архітектурний ансамбль однієї із найвизначніших святинь православного світу - Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, історія якої нерозривно пов`язана з історією українського народу.
Книга розрахована на широке коло читачів.


Вечерський Віктор Замки та фортеці України: Науково-популярне видання. - К.: Балтія-Друк, 2015. - 152с.
Ілюстроване видання, яке висвітлюєісторію створення замків і фортець на Україні. Для широкого кола читачів. 

Попович Мирослав Культура : Ілюстрована енциклопедія України. - К.: Балтія-Друк, 2015. - 184с.
Книга про видатні та неповторні твори української культури, які збереглися до нашого часу. з плином часу втрачається зв`язок зі стариною. і все трудніше буває прочитати послання, залишині нам нашими предками ва кам`яних спорудах чи полотнах художників, в книгах, чи на полотнах художників, в обрядах та звичаях, сутність яких майже забута. Все це і є Україна.
Книга розрахована на широке коло читачів.

Горовий А.В. Забутий митрополит Сильвестр Косов / Анатолій Горовий. - К.: Наш час, 2015. - 160с., 16 арк. кол. іл.
Забутий митрополит Сильвестор Косов - людина помисли і вчинки якої творила історію України, автор "Патерикону", натхненник національно-визвольних змагань,  завдяки якому не те що зростала. а зароджувалася свідомість нації. Книга розрахована на широке коло читачів.

Прогулянки Волинню : Науково-популярне видання/ Уклад. Петро Троневич. - К. : Балтія-Друк, 2015. - 160с.

Путівник по історичних та архітектурних пам`ятниках Волині, розрахований на широке коло читачів.

Тарас Я.М. Таємниці бабусиної скрині / Я.М. Тарас. - 2-е вид., доп. - Львів:Апріорі,2015. - 272с. 

У книзі зібрані численні давно забуті, але цілковито актуальні у наш час, поради з хатнього господарювання, кулінарії, народної медицини. Книга розрахована на широке коло читачів.

 Духопельников В. Володимир Великий / В. Духопельникоа. - Х.: ПЕТ, 2015. - 128с.
Ніхто з перших київських князів не залишив про себе таку пам`ять, як Володимир Великий. Про нього і час його правління на Русі, коли держава досягла вершини своєї могутності, народ створював билини, оповіді та пісні. Він хрестив Русь і таким чином встановив спадкоємний зв`язок з Візантією. яка була на той час центром європейської культури та овсіти. Книга розрахована на широке коло читачів.


Шевчук С. Сергій Корольов/ С. Шевчук; пер. з рос. Н. Сидорової. - Х.: ПЕТ, 2015. - 128с. 

Сергій Корольов - один із видатних вчених ХХ століття, який поправу вважається батьком космонавтики. Перший штучний супутник землі, запуски автоматичних міжнародних міжпланетних станцій на Місяць, створення кораблів "Восток" і "Восход", політ першої людини в космос - ось далеко не повний перелік задуманого і здійсненого генеральним конструктором, великим вченим, людиною, яка стала відомою у всьому світі тільки після смерті.


Згурська М. Микола Амосов / М. Згурська; пер. з рос. Л. Кіцила. - Х.:ПЕТ, 2015. - 128с.
Микола Амосов - хірург, який врятував тисячі життів; новатор. який відкрив нові шляхи в хірургії легенів та серця, створив нову науку - біокібернетику; оригінальний мислитель; пропагандист здорового способу життя.






Ернст Теодор Амадей Гофман (1776-1822) Життя і творчість

24 січня виповнюється 244 років від дня народження Ернста Теодора Амадея Гофмана. Письменник з'явився на літературній авансцені тоді, коли формування основ романтизму вже відбулося.
Ернст прекрасно закінчив курс юридичних наук у кенігсберзькому університеті у 1795 році, хоча не почував до юриспруденції особливого нахилу і продовжував ретельно займатися мистецтвом. До цього ж часу належать його перші літературні спроби в журналі.

Значні за обсягом твори Гофмана виходять один за одним у ти кому порядку: «Еліксир диявола» (1816); романи та новели для збірки «Нічні оповідання» (1817); «Дивні страждання одного директора театру (1819); «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер» (1819); «Серапіонові брати» (1819); «Життєва філософія кота Мурра» (1820); «Принцеса Брамбілла» (1821); «Майстер Фло, казка в сімох пригодах двох друзів» (1822).
У 181 9році хвороба  наздоганяє його, і він з дружиною їде на лікування в Сілезію. У цей час влада вирішила поквитатися з письменником-сатириком, який вже перебував у важкому стані. Прикутий до ліжка, він продовжував диктувати свої оповідання. У сорок сім років сили Гофмана були остаточно вичерпані.  Він помер 26 червня 1822 року.
Гофман підбиває підсумки німецькому романтизму, є найповнішим виразником найкращих його прагнень, яким він надав небувалої доти яскравості й певності.  Основний для всього романтизму конфлікт — розлад між мрією і дійсністю — набувши у Гофмана безвихідного, трагічного характеру. Основна тема його творчості — тема взаємовідносин мистецтва та життя.
 «Золотий горщик», так само як і «Крихітка Цахес, на прізвисько Цинобер», приголомшує своєю чудернацькою фантастикою. Але що неймовірнішою є пригода, то очевидніше — усе це є плодом нестримної вигадки письменника, все це є казкою.
Крізь усю творчість Гофмана проходять  потоки фантастики.
Радісна, барвиста фантастика, що завжди давала насолоду дітям та дорослим і могла надихнути таких композиторів, як Вагнер, Чайковський, Шуман («Лускунчик», «Чуже дитя», «Королівська наречена»), на їх чудові твори.






Північний мандрівник







   12 січня виповнюється 144 років від дня народження видатного американського письменника Джека Лондона. Творчість Джека Лондона, продовжуючи гуманістичні традиції американської літератури, відкриває її нові сторінки. Письменник написав понад 50 творів різних жанрів.

Серед них найбільш відомі романи"Мартін Іден" (1909),

"Морський вовк" (1904), "Залізна п'ята" (1908),


 "Місячна долина" (1913);



анімалістичні повісті "Заклик предків" (1903),




"Біле ікло" (1906); книга нарисів "Подорож на "Снарку",


 "Північні оповідання". Усі вони відображають безпосередній життєвий досвід автора і містять елементи автобіографізму.
















 Цикл "Північні оповідання" — умовна назва ранніх творів Джека Лондона, з якими він входить у світову літературу. Об'єднані єдиною тематикою, вони складають свого роду героїчний епос американської Півночі, що розповідає про "золоту лихоманку", про важкі будні Клондайка, про красу і гармонію природи, про життєві драми людей. Між 1900 і 1912 роком Дж. Лондон друкує декілька їх збірників: "Син вовка" — перший з них,

останні — "Смог Белью" і "Смог і маля".
Тематика "Північних оповідань": тема боротьби сильної особистості зі стихією, утвердження моральних якостей людей, їхньої взаємодопомоги, дружби, людяності ("Біла тиша", "Північна Одіссея",

"Любов до життя", "На сороковій милі"); тема згубного впливу грошей на душу людини, романтичне протиставлення природи і цивілізації ("Людина зі шрамом", "Тисяча дюжин", "У далекому краї", "Джис – Ук"); тема згубного впливу "копальневої цивілізації", пов'язаного з насадженням пороків і деградацією особистості ("На кінці веселки", "Те, чого не можна забути"); тема трагічної долі індіанців, зображення їхньої самобутньої культури, протиставлення шляхетності і мужності індіанців хижацтву "білих вовків" ("Ліга старих", "Велика загадка", "Мужність жінки").

79 років від дня народження української дитячої поетес
и Оксани Сенатович





         2 січня 1941 року поетеса народилася у Бережанах в учительській родині. Жила в дружній і освіченій сім’ї, а тому і сама любила вчитись і вчилася любити всіх і все довкола. А головне – полюбила слово. Цей дитячий досвід визначив потім її основне покликання – творити.
    У 1957 році Оксана вступила на механіко-технологічний факультет Львівського політехнічного інституту (нині Національний університет „Львівська політехніка”), який закінчила у 1962 році, отримавши фах інженера. Потім працювала на заводі, в науково-дослідному інституті, в профспілках.
     Талант творити, відчувати і шліфувати людську душу переміг. Оксана Павлівна перейшла на творчу роботу.
    Перші спроби писати виявилися вдалими ще у середніх класах школи. А один з перших віршів, що були надруковані, з’явився в 1959 році в тернопільській газеті „Вільне життя”. Це була путівка в поетичний світ. А потім був журнал „Жовтень” (1960,№1), збірник „Яблуневий цвіт” (1961), де серед творів 28 молодих поетів є поезії Оксани Сенатович. Майбутній інженер представила 12 своїх віршів. 5 вересня 1965 року в „Тернопільському альманасі” („Вільне життя”) був надрукований її вірш „Сагайдачний”.
    Оксана Сенатович – неповторний лірик, наділена рідкісним даром Божим підмічати те, що не зміг запримітити хтось інший.
Як результат невтомної творчої праці – вихід поетичних збірок:
„Стебло” (1968),
„Діапазон весни” (1979),
„Голубий голос” (1984),
„Чоловік з трояндою” (1988),
книги вибраної лірики
„Обличчям до голуба” (1990) 
    Знавці поезії відзначають специфіку тематики, багату музичну тональність творів Оксани Сенатович, їх смислове навантаження, самобутній ліричний голос з іронічними нотками. Про що б не писала поетеса, завжди залишається сама собою, хоч бути собою для неї – „велика розкіш”, „велике щастя” і „великий клопіт”!
    Без Оксани Павлівни неможливо уявити українську дитячу літературу. В 1969 році журнал „Барвінок” надрукував перший її вірш для дітей „Дорога”. Звідси й пролягла її дорога від серця поетеси до сердець її маленьких читачів. Саме для найменших поціновувачів поетичного слова письменниця подарувала книги віршів:
„Червоні лелеки” (1970),

„Вісім сотень колобків” (1972),





„Вчиться вересень читати” (1977),
„Сніговик” (1981),


„Живемо в одному домі” (1983),


„Шпаки на колесах” (1989),


„Соловейку, тьох-мажор” (1990),
повість „Не виростуть хлопці без дощу” (1974),
збірник перекладів із сербської мови „Малий велетень” (1986), кілька українських абеток, вибрані твори „Малий Віз” (2007).

    На дитячих віршах Оксани Павлівни виховувались і виховуються не тільки українські діти. Бо письменниця не лише сама перекладала іншомовні поезії для дітей, але й на білоруську, естонську, казахську, киргизьку, молдавську та інші мови перекладали і її твори.
    Вони відкривають перед маленькими читачами та їхніми батьками особливий світ письменниці, яка дотепно і майстерно розповідає про веселий сніг та зеленого коня, про зустріч з буквами, про пані Будьласку і вуйка Пампулька та інше.


      У своїх віршах та казках поетеса порушує ряд важливих проблем нашого сьогодення. Серед них – збереження навколишнього середовища, любов до всього живого („...в природі усі ми на рівних правах”), повага до цінностей свого народу
(„...любім свій край і батьків дім,
і рідну землю бережім –
все починається з любові,
яка народжується з нами,
вона іде від тата й мами
і від землі. Без неї ми
не варті зватися людьми”).
 
    Казки Оксани Сенатович і пізнавальні і повчальні водночас. Вони мають дивовижну силу, яка не дає нікому впасти духом, зневіритись, збайдужіти. У них переплетені реальність і фантазія, минуле і сучасність, гумор і наївне дитяче світосприйняття. Ці тексти добрі та щирі, саме такі, які може розповідати любляча матуся чи бабуся. А тому їх часто друкують дитячі журнали („Соняшник”, „Барвінок”, „Дзвіночок”), їх знайдеш чи не в кожному збірнику творів для дітей („Дванадцять місяців”, „Кобзарик”, „Ластівки”, „Веселі вірші”, „Слово до слова – весела розмова” та ін.).
    Поеткса Оксана Сенатович – представниця славної когорти нашого українського жіноцтва. Вона писала і присвячувала свої поезії Іванні Блажкевич, Лесі Українці, Соломії Крушельницькій, Климентині Попович, Уляні Кравченко, Ользі Франко, Анні Павлик, Ользі Басистюк, Зінаїді Тулуб та іншим.
   У них вона вчилася віддано творити, щиро любити, переконливо вірити та вперто йти до своєї вершини.
   За свій плідний творчий доробок Оксана Павлівна заслужено стала першим лауреатом літературної премії ім. Олени Пчілки (1992) та лауреатом тоді обласної премії ім. Іванни Блажкевич (1995).
   Чотири із лишком роки наприкінці свого життя Оксана Сенатович редагувала дитячий християнський часопис „Діти Марії”.
       31 березня 1997 року  на 57 році життя обірвався земний і творчий шлях поетеси, людини талановитої, у розквіті сил,  з нею померли і її творчі задуми...
Добре хоча б те, що письменниця залишила на цій землі двох своїх синів, теж літераторів, та значний творчий доробок, який плекала понад тридцять років, і який цвіте, як сад:
І хай дорога терном устає,
мені не треба хитрого уміння,
бо там, де мрії є, де пісня є,–
там сад вросте корінням у каміння!
                                                                  О. Сенатович.


 

Сучасній українській дитячій поетесі Ганні Чубач - 79!


   Народилася Ганна Танасівна Чубач у переддень Різдва, 6 січня 1941 року, в селі Плоске Муровано-Кироловецького району на Вінниччині в сім'ї хліборобів.
  Закінчила вечірню школу робітничої молоді, факультет журналістики Українського поліграфічного інститут та Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. М. Горького в Москві.
Працювала в редакціях газети «Літературна Україна» та журналу «Дніпро».
Авторка 30 поетичних збірок («Журавка» (1970), «Жниця» (1974), «Ожинові береги» (1977), «Заповіти землі» (1978), «Срібна шибка» (1980), «Святкую день» (1982), «Житня зоря» (1983), «Листя в криниці» (1984), «Літо без осені» (1986) та інших) й понад 200 естрадних пісень.
   За назвою першої ліричної збірки друзі одразу ж стали називати її ясноокою Журавкою.
   За ці роки в поетеси вийшло понад сорок книжок. Кілька з них адресовані дітям: «Вивчаймо самі», «Сонячна абетка», «Алфавітні усмішки», «Жук малий і волохатий», «Черепаха Аха», «Прикмети — не секрети» та інші. Дітям полюбилися її вірші, скоромовки, лічилки для дошкільнят і молодших учнів. Нині малята залюбки вивчають у садочках і школах літери за її «Абетками» та весело-виразні вірші.
Вірші поетеси перекладено російською, англійською, німецькою, чеською, болгарською, угорською, монгольською та іншими мовами.
Ганна Чубач — лауреат премій ім. П. Усенка, Марусі Чурай, Міжнародної премії «Дружба»; заслужений діяч мистецтв України.









Віртуальна виставка робіт самобутньої української художниці Катерини Білокур































9 квітня 2020 року виповнюється 85 років українській дитячій письменниці Тамарі Коломієць.

Дотепні й цікаві твори поетеси давно полюбилися дітям. У доробку поетеси збірки лірики та видання для маленьких читачів. "Пастушок", "Хиталочка-гойдалочка", "Недобрий чоловік Нехай", "Луговий аеродром", "Починаються дива", "Хто розсипав роси", "Жмурки", "Візьму вербову гілочку", "Пісня джерельця", "Веселе місто Алфавіт" - такий неповний перелік книжок поетеси.

Пропонуємо вашій увазі збірку поезії Тамари Коломієць "Найперша стежечка". До цієї книжки ввійшли вибрані вірші, загадки. пісеньки, лічилки та казки. які запрошують маленьких читачів до таємничого і неповторного світу пригод, до веселого міста Алфавіт, на дивовижний луговий аеродром, знайомлять з турботливим Дбайком і ліньком Нехаєм та іншими казковими героями.



14 КВІТНЯ 2020 РОКУ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 75 РОКІВ СЕРГІЮ ДЯЧЕНКУ УКРАЇНСЬКОМУ ПИСЬМЕННИКУ-ФАНТАСТУ.

Марина і Сергій Дяченки - це не просто сімейний письменницький дуєт, це явище, особлива планета у сучасному всесвіті фантастики. Проза Дяченків - яскрава та емоційна, її особливими рисами є психологічна достовірність, майстерність деталі. постановка складних морально-етичних питань та проблем. Дяченки дуже люблять експериментувати, тому кожна нова назва книги - це пастка для читача, потрапивши в яку він просто не може не відчувати емоційного співпереживання героям. Кількість нагород та премій найпрестижніших конкурсів, які отримали твори Марини та Сергія Дяченків просто незліченна. На загальноєвропейській конференції фантастів "Єврокон-2005" у Глазго вони отримали звання "кращих письменників-фантастів" у Європі.
Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси - у романі Марини та Сергія Дяченків "Варан" є все, що потрібно "справжньому" фентезі. Але є і те. що відрізняє прозу Дяченків від інших. - філософський зміст, одвічні питання, на які можливо, немає відповіді, але які повинні задати собі кожна людина.





Всі  сім`ї щасливі однаково, зате нещастя у кожногосвоє. Здавалося б, у родині Егерта Солля усі нещастя залишилися позаду завдяки шраму, що довгий час спотворював вродливе обличча, він знайшов себе справжнього, здобув любов красуні-дружини, виховав сина та доньку, відсунув примари минулого в забуття. Та одного вечора аматорська вистава мандрівного театру руйнує сімейне благополуччя, відбудоване роками. І за якусь мить рідний син виявляється чужим - сином смертельного ворога. А юнак. який ще хвилину тому вважав себе нащадком аристократичного роду, сином славетного полковника Солля, опиняється на вулиці, затаврованій прокляттям, яке заслужив його справжній батько, служитель темного ордину Лаша. Тепер у хлопця є шанс дізнатися, що становило сенс життя його батька та що означала його смерть.
Пропонуємо шанувальникам творчості Марини і Сергія Дяченків черговий роман українських фантастів "Спадкоємець". Ви маєте можливість насолодитися новими колізіями, а також зануритися у бурхливий вир життя вже відомих героїв за творами "Брамник" та "Шрам".
 Страх живе в кожному з нас. Дрімає до часу десь на денці душі. А чи не найсильніший страх - за життя власної родини. Сашку, вже майже випускницю школи, безтурботне дівча шантажем і погрозами лиховісна людина у чорному змушує вступити до таємничого інституту спецтехнологій десь мало не на краю землі. Надлюдськими зусиллями крок за кроком студенти-першокурсники визубрюють абсурдні завдання, суцільну нісенітницю, а над їхніми головами домокловим мечем нависає повсякчасний страх за свою сім`ю. Здолати його в собі, здійнятися над ним, стати невразливим, ПРОЗВУЧАТИ - найвище призначення кожногостудента. Сащин фініш так близько! Та чи вдасться останній крок?
Якщо ти річ і тебе кидають за борт як непотріб - що робити? Змиритися та піти на дно? Або все-таки виплисти, вижити, пройти крізь безліч випробувань та небезпечних пригод? Чи можна пізнати цей світ, чи можна знайти в ньому друзів та кохання? Чи допоможе тобі в цьому книга, написана чоловіком на ім`я Варан? І головне - яку ціну варто заплатити Мідному королю, щоб самому стати володарем? Новий роман-фентезі Марини і Сергія Дяченків "Мідний король" - це нова грань їхньої творчості, епічна сага, сповнена битв, блукань і, головне, пошуків сенсу життя.


Земляк з далекого краю (До 115-ї річниці від дня народження Дмитра Нитченка (Чуб))

 21 лютого 2020 року виповнюється 115 років від дня народження нашого земляка, українського письменника з далекої Австраліїї Дмитра Нитченка (Чуб).
Народився письменник в селі Лютенські Будища Зіньківського району Полтавської області в заможній селянській родині, навчався в місті Зінькові в індустріально-технічній школі. Потім був Краснодарський робітфак, де його оголосили класовим ворогом. Життя Дмитра Нитченка було непросте і закинуло його аж в далеку Австралію. Та завжди він сумував за Україною. З під пера автора вийшло чимало книг.
Нитченко Д.М. Від Зінькова до Мельборну: Із хроніки мого життя. - Мельборн, Австралія:Байда, 1990. - 408с. Про своє дитинство, юність, як зрештою, і все подальше доавстралійське життя автор докладно розповів у цій дуже цікавій книзі спогадів. Це неповторний образ страхіть і перепитій, крізь які пройшла одна українська людина в першій половині нашого століття.


Нитченко Д.М. Під сонцем Австралії. - Мельборн:Байда,1994. - 480с.
Кажуть, що людина, яка переїжджає до іншого міста чи країни, починає своє життя спочатку. Доля Дмитра Нитченка закинула аж в далеку Австралію, повністю змінивши його життя, та любов до рідної України, народних звичаїв автор проніс через усе своє життя, прищеплюючи цю любов своїм дітям і учням української школи, де працював учителем. Тривалий час Дмитро Нитченко очолював Українську центральну шкільну раду в Австралії, організував літературно-мистецький клуб імені Василя Симоненка. Про життя української діаспори в Австралії та своє життя автор розповів в цій книзі.


Чуб Дмитро Живий Шевченко: Бібліографічні та літературознавчі оповіді: Для середнього та старшого шкільного віку. - К.:Веселка,1994. - 141с.; іл.
Особливо популярна книга серед юних українських читачів Австралії, Канади, Німеччини й США. Це оповідання про життя і творчість великого українського письменника та художника Тараса Григоровича Шевченка, доволі вдала спроба показати життєвий шлях великого Кобзаря.


Рідні голоси з далекого континенту: Твори сучасних українських письменників Австралії. - К.: Веселка, 1993. - 239с.; іл.
Чи хочете мати друзів на далекому континенті - у країні кокосових пальм і дивовижних кінгуру? Прочитайте збірник оригінальних творів українських письменників з Австралії Це довірливі і цікаві розповіді людей, які колись за складних обставин життя перетнули океан і пустили корені далеко за межами України. Рідну українську мову вони зберігали, як найдорожчий талісман, і ця книга - яскраве тому свідчення. Гостросюжетні пригодницькі та психологічні оповідання, веселі байки, повчальні казки, громадянська й інтимна лірика сподобаються читачам. До книги ввійшли твори Дмитра Нитченка та його доньки Лесі Богуславець.
Збірник оформлено мистецькими роботами австралійських художників українського походження.





Нитченко Д. Листи письменників. - Мельборн, Австралія: LASTIVKA HRESS,1992. - 202с.
Автор поділився з українськими читачами частиною свого багатого архіву свого листування з письменниками української діаспори - Івана Багряного, Володимира Винниченка, Василя Гайдарівського, Анатолія Гака, Анатолія Галана, Олексу Кобця-Варавву, Володимира Гжицького, Уласа Самчука.
Листи кожного письменника - це окремий світ, погляди, уподобання. Їх листи - це своєрідний літературознавчий скарб, яким поділився Дмитро Нитченко з своїми читачами.


Чуб Д. З Новогвінейських вражень: На слідах Миклухи-Маклая. - Мельборн - Австралія: Ластівка,1977. - 128с.
Чи міг колись подумати маленький хлопчик з Полтавщини, читаючи книги про Міклуху Маклая, що доля його закине в далеку Австралію і він буде ходити стежками славного науковця і мандрівника Миклухи-Маклая. Авторові вдалося повторити маршрут відважного дослідника, зустрітися з тубільцями Нової Гвінеї. в пам`яті яких і досі зберігаються спогади про загадкову білу людину, яка не лише вивчила особливості побуту корінних мешканців островів, а й намагалася полегшити життя аборигенів.
Ця книга залишить в душах читачів багато цікавих вражень про Папуа Нову Гвінею та її цікавий народ.


Чуб Д. Стежками пригод: Оповідання: Для середнього шкільного віку/ Худож. О. Дмитриєв. - К. : Веселка, 1993. - 62с.; іл.
В книзі вміщені цікаві оповідання , написані під враженнями його зустрічі з екзотичною природою далекого континенту Австралії.
Чуб Д. Слідами Миклуха-Маклая: Науково-художня повість: Для млод. та серед. шк. віку/ Худож. Є. Корольков. - К.:Веселка,1993. - 109с.; іл.
Науково-художня книжка австралійського письменника українського походження, в якій він розповідає про свою захоплюючу подорож слідами славного вченого і мандрівника Міклухи Маклая.














 

Чуб Дмитро На гадючому острові: З австралійських пригод. - 2-е вид./Мист оформ. П. Вакуленка. - Мельборн - Аделаїда, 1958. - 24с.
Книга про екзотичну природу і тваринний світ Австралії.















Любі діти! До вашої уваги дитячі книги, що надійшли останнім часом до нашої бібліотеки і чекають вас на полицях.                               
                                 
    Павленко Марина Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів? :Повість. - К.:Грані -Т,2012. -72с.,іл.(Сер.Сучасна дитяча проза).Такі звичайні - незвичайні діти,як Ромчик і Ганнуся Сойченки, є в кожній школі та майже в кожному класі. Так, їхні підручники й зошити в плямах. а руки чорні від шкарлуп молодих горіхів. Так. по дорозі до школи вони заглянуть під кожен камінчик, оглянуть кожен папірець і пообнімаються з кожним собакою чи котом, а дорогу до дому скоротають по дахах гаражів. Вони чітко бачать свій шлях і ідуть до своєї вершини, і ніщо - чуєте. ніщо! - не зупинить їх на цьому шляху.

Павленко Марина Русалонька із 7-в, або Прокляття роду кулаківських.- Вінниця:Теза,2012. - 224с.
Таємниці! Таємниці! Мабуть, Софійка їх до себе притягує. Бо хіба можна лишатись осторонь, коли вночі у покинутому замку лунає музика,  порожніми залами блукає самотній привид, а старовинна шафа перетворюється на машину часу?! Коли ти сама проти цілого світу і проти суперниці-русалки?
Що ж, у Софійки так завжди: кохання і розшук переплітаються між собою. і гадки не маєш як все те скінчиться. Як скінчиться справжнісінькі сучасна казка. кінець якої мусиш дописати самостійно...
Колфер Йоун  Артеміс Фаул Розум проти чарів: Фантастичний роман для серед. шк. віку/ Пер. з англ. - К.: школа, 2006. - 320с.
Це перша книга з серії творів про Артеміса Фаула, а їх на сьогодні уже чотири. Ім`я цього юного генія-авантюриста добре відоме читачам багатьох країн, і вони чекають на вихід усе нових розповідей про улюбленого героя та його друзів.

,
Гальєго Рубен Біле на чорному: Роман. - К.: Джерела М,2011. - 160с. - (Сер. "За порогом").
Роман відомого автора, який живе нині на історичній батьківщині, в Іспанії. Так склалося, що його автор виховувався в російському дитбудинку часів застою. Але попри ввесь жах описаного там життя сиріт-калік, твір дивовижно життєрадісний. Юнак, який може працювати на клавіатурі тільки одним пальцем, доводить своїм читачам, що навіть і в цей час всезагального збайдужіння є люди, щедрі на доброту, співчуття. Він навчає нас любити світ і людей, повертає до вічних цінностей. У доступній широкому колу читачів формі автор розмірковує про добро і милосердя. про красу світу, про сенс людського буття.
Роздобудько Ірен Арсен. - К.: Грані-Т, 2013. - 224с.
13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато давно їх покинув. Однак хлопець вірить. що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. а найбільше він мріє про мандри, пригодиі таємниці, бо сидить всеньке літо за компом у київській квартирі - це, погодьтеся, важко назвати незабутьніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати - особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати - образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татаовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка "забрала" тата.
Булах Катерина День кота: Повість. - К.: Грані-Т, 2012. - 104с..іл. (Сер.Сучасна дитяча проза).
Дві подруги Настя і Кароліна. у перший день літніх канікул перетворюються на кішок і мандрують знайомими околицями, аж поки не настає вечір, і їм знову ставати людьми. Але Кароліна зникає, і знайти її допоможуть лише нові знайомі - бо з людьми тепер не поговориш... За фантастичним сюжетом  повісті проглядається природнє бажання людини подивитися на себе збоку. І враження від цього захоплюючого перетворення залишаються дуже цікаві. Тут і справді є над чим задуматись - передусім надсамим собою.





Герланець В.
Неймовірні пригоди Молі та її друзів. - Донецьк: ДП "ІАЦ "Донбасінформ", 2011. - 148 с.
"Неймовірні пригоди Молі та її друзів" написані "по- кіношному" образно, візуально й динамічно, населенні безліччю незвичайних, добрих, а часом і авантюрних персонажів.
Нерозлучна трійка друзів - зібраний з двох різних іграшок Гагагав, плюшевий Ведмедик та їхня подружка Міль - зажерлива комашка, що  мешкає в шафі з одягом, - стали головними персонажами цієї веселої казкової повісті. Її герої зовсім різні, але пов’язує їх нездоланний потяг до мандрів і запаморочливих пригод. Тож гайда, дітки, рушаймо хутчіш разом із симпатичними героями в захопливу мандрівку казковим світом пригод!


Гауген Турмуд.
Цепелін: Повість / Пер. з норв. Г. Кирпи. - К.: Юніверс, 2006. - 128с.: іл.
Норвезький письменник Т. Гауген запрошує читачів стати учасником оригінальної детективної пригоди й спробувати пройти разом із ним заплутаними лабіринтами життєвих загадок. Мандруючи напруженим сюжетом, ви врешті - решт, можливо, й розгадаєте таємницю Цепеліна - хлопчика без імені...







Есаулов О. Ю.
Канікули для Інформи / О. Ю. Есаулов. - Кіровоград: Імекс ЛТД, 2013. - 236 с.
У принцеси Інформи канікули, і бажає вона їх провести в нашому, фізичному, світі. Випадково про це узнає хакер Костя. Зі своїми дружками він вирішує викрасти принцесу. І це їм вдається! Але невже принцеса нічого не зможе зробити заради власного звільнення? І невже Сергійко та його друзі  нічого не вдіють, щоб допомогти принцесі? Чи зможуть друзі протистояти злому вірусу Макровіру, який підключається до цієї справи? І взагалі, почитавши цю книгу, Ви дізнаєтеся чим закінчаться ці дивовижні канікули принцеси Інформи?



Есаулов О. Ю.
Таємниця Великого Сканера / О.Ю. Есаулов. - Луцьк: ПрАТ "Волинська обласна друкарня", 2013. - 144с.
Великий Процесор отримує сигнал "SOS" з далекої планети Ц. Експедиція, до складу якої ввійшла донька Великого Процесора принцеса Інформа, зникає. Хто може відправитися у далеку подорож? Адже треба не лише знайти експедицію, що зникла, а й допомогти мешканцям планети. А тут ще і Рикпет з друзями теж зникають. Що ж робити? Для Великого Процесора залишається остання надія - Сергійко. І Сергійко починає діяти...




Есаулов О. Ю.
Антивірус / О.Ю. Есаулов. - Луцьк: ПрАТ "Волинська обласна друкарня", 2013. - 208с.
Сергійко, який невдало грав у комп’ютерну гру "Побудуй Глюкландію", запрошений блазнем Великого Процесора на ім’я Дронік на гостину до Заекрання. З бажання Великого Процесора несподівано для самого себе Сергійко стає королем Глюкландії. І ось тут починаються справжні випробування: на країну нападають степняки. Що робити? Адже війна - це жертви з двох сторін. Який вихід з цієї складної ситуації знайде новий король Глюкландії? Чи зможуть допомогти йому друзі?...




Радушинська, О.
Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика - міліціонера / О. Радушинська. - Львів.: Видавництво Старого Лева, 2013. - 86 с.
Чи дозволено дітям робити усе - усе, що заманеться, незважаючи на закони і правила, якими користуються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома, на вулиці, у школі чи у відносинах зі знайомими і незнайомими людьми? Відповіді на ці та багато інших запитань читачі знайдуть, потоваришувавши зі Славком Хоробриком - звичайнісіньким сучасним хлопчиком, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає себе...


Сайко, Оксана.
Новенька та інші історії / О. Сайко. - Львів.: Видавництво Старого Лева, 2012. - 185 с.: іл.
13 - річним героям оповідань Оксани Сайко доводиться - може, вперше в житті і часто в драматичних ситуаціях - зробити рішучий вибір на користь або добра, або зла. Так вони пізнають людей і пізнають себе. Які методи годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді - бігти за дорослими чи намагатися рятувати самому?.






Чумак, Іван.
Житейські пригоди та химери - нагоди Степанка та Стасика. - К.: Юніверс, 2013. - 56 с.

Чимало написано Іваном Чумаком цікавих творів для дітей. Ця ж його нова повість " Житейські пригоди та химери - нагоди Степанка та Стасика ", безперечно, зацікавить сучасних школярів, вона майже фантастична, але близька до реальності... 
































Немає коментарів:

Дописати коментар