пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

 

Любі наші маленькі читачі!

До Вашої уваги свіжа преса!


Сьогодні Вашій увазі пропонуємо статті з журналів.

Що може бути захопливішим за похід до цирку? Смак солодкої вати, сміх клоунів, магія фокусників та ілюзіоністівусе це створює чарівну атмосферу свята. А вишенька на торті цього дійстваповітряні акробати. Ті, що літають під самісіньким куполом. Стаття «Принади вільного падіння» розповість нашим читачам про цей незвичний й часом небезпечний вид мистецтва повітряну акробатику.



1.    Коструліна ЯПринади вільного падіння (Повітряна акробатикаСпорт). / ЯКоструліна. // Однокласник 2020. - 11.  С 12  13.


Ви, напевно, помітили, що останніми роками в наше мовлення почали входити слова міністерка, історикиня, підприємиця тощо. Скажіть, поклавши руку на серце: вони звучать для вас звично чи дивно? Адже раніше в нас не вживали фемінітивів так активно. Чому саме зявилися в активному вжитку фемінітивислова та позначення жіночих професій, посад, роду занять тощо? Познайомитися з історією виникнення фемінітивів нашим читачам допоможе стаття «Мова про дівчат і жінок».



2.   Левкова АМова про дівчат і жінок (Вживання фемінітивів в українській мові). / АЛевкова. //  Однокласник 2020. - 11.  С 24 – 25.


Їх називають зірками k-pop і музикантами з іншої планети. Подейкують, що на сніданок, обід і вечерю ці зірки поїдають CDдискитільки так можна пояснити їхній вокал, що не вписується в жодні рамки. Це все про ЕХОпопулярний південнокорейсько-китайський гурт, який складається з девятьох учасників. Стаття «Музиканти з іншої планети» познайомить юних меломанів з ними.














3.    Огерчук ЛМузиканти з іншої планети (Південнокорейсько-китайський гурт ЕХО) / ЛОгерчук. //  Однокласник 2020. - 11.  С28 – 29.

Її блиск поступається лише світлу Сонця та Місяця. Названа на честь богині кохання у римській міфології. За розміром майже така ж, як Земля. Все це про Венеру, яку можна побачити з нашої планети неозброєним оком.

Та мало хто з нас здогадуєтьсящо на Венері є життяПро сенсаційні висновки вченихякі проаналізували останні данніщо стосуються цієї планетинашим читачам розповість стаття «Чи є життя на Венері?».


                      


4.    Прудник М. Чи є життя на Венері? (Цікаві факти) / МПрудник. //  Однокласник 2020. - 11.  С31.


Любі читачі! Чи готові ви до захопливої подорожі по морських глибинах? Тут на вас чекають безліч фантастичних створінь і цікаві факти про жителів загадкового, мало вивченого до сих пір підводного світу. Стаття «У царстві Посейдона» познайомить вас з ними.


                      


5.    У царстві Посейдона (Цікаві факти). // Задавака. – 2020. - 21. – С3.


Легкі та ніжні, немов пушинки, балерини з паперових серветок прикрасять будьяке свято. Влаштуйте незабутній домашній спектакль балетувиготовте  тендітних танцівниць із серветок та дроту, і вони закружляють у неймовірному танку. А впоратися з цим цікавим завдання вам допоможе стаття «Балерина з паперових серветок».

Коли вам хочеться поласувати ніжним солодким десертомале ліньки випікати коржі за хитромудрими рецептами візьміть зефір і зготуйте чудесний тортикякий сподобається всім. В нагоді юним гурманам стане стаття «Зефірний торт без випічки».



6.    Балерина з паперових серветок (HAND – MADE). // Задавака 2020. - 21.  С14.

7.    Зефірний торт без випічки (Смачний рецепт). // Задавака 2020. - 21.  С15.


Стаття «Мандрівник над морем туману» проведе бесіду з нашими читачами за картиною художника з Німеччини Каспара Давида Фрідріха.



8.  Остапенко ГМандрівник над морем туману (Бесіда за картиною Каспара Давида Фрідріха) / ГОстапенко. // Джміль. – 2020. - 11. – С16.


Наукові досліди? Видовищні фокуси? Забавки з водою? Отримайте все й відразу. Здійсніть експерименти, які доведуть, що наукаце цікаво й яскраво! Стаття «Фокуси з водою» допоможе вам в цьому.



9.   Вінтоняк ІФокуси з водою (Розвиток мисленнядослідницька діяльністьприрода) / ІВінтоняк. // Джміль 2020. - 11.  С22 – 23.


Із екзотичних фруктів дуріан має найскандальнішу репутацію. Зазвичай люди відзначають смакові якості плодів, але не в цьому випадку. Тут перша асоціація стовідсотково повязана із запахом. Він такий своєрідний, що той, хто вперше стикнувся із ним, узагалі не розуміє, як можна їсти цей фрукт.

«Тхнуло чимось жахливим. Так, немов серед старої брудної білизни зіпсувався оселедець»; «складалося враження, що хтось узяв гнилу цибулю з часником, тухлі яйця й усе це перемішав»; «неможливий сморід гниючого мяса та риби», - такі відгуки про аромати дуріана європейців та американців. Азійці говорять про цей фрукт більш стримано і навіть поетично: «пекло зовні та рай усередині». Проте всі одностайно погоджуються: хто, пересиливши огиду та затримавши дихання, скуштує, відразу зрозуміє, чому на батьківщині його назвали «королем фруктів» та «номер один у світі». Більше про цей екзотичний фрукт розповість стаття Галини Вихівської «Калейдоскоп фруктової екзотики. Його колюча величність, дуріан».



10. Вихівська ГКалейдоскоп фруктової екзотикиЙого колюча величністьдуріан (Незвичайні фрукти) / ГВихівська. // Колосок. – 2020. – 11. – С8 – 13.


Якщо ви бачили полотна середньовічних майстрів на тему гріхопадіння, то, можливо, помітили, що саме цей плід Єва тримає руках. Чому саме яблуко раптом стало забороненим плодом, адже в біблійних джерелах сам плід не названо. Насправді є дуже багато версій, саме про них нашим читачам розповість стаття «Таємниці яблука, символа пізнання. Таємниця перша: чому яблуко є плодом гріхопадіння».



11.  Загубинога ОТаємниці яблукасимвола пізнанняТаємниця першачому яблуко є плодом гріхопадіння (Частина 2) / ОЗагубинога. // Колосок 2020.  11.  С14 – 19.


Чи мріяли ви колинебудь побачити НЛО? Або хоча би знайти уламки космічного корабля?. Стаття «Відомий і загадковий гість в Україні Золотушник канадський», або амброзія полонолиста, як ми її зазвичай називаємо, розповість нашим читачам про чужинців рослинного світу, які проникають на нові території, захоплюють їх і займають там панівне становище, витісняючи місцеві (аборигенні) види.



12. Котькало ЄВідомий і загадковий гість в Україні Золотушник канадський (Амброзія полонолиста) / ЄКотькало. // Колосок 2020.  11. – С20 – 25.


Продовжимо наше знайомство з космічними рекордами. Попередні рекорди, які ми розглядали, належали малим тілам Сонячної системи: кометам чи астероїдам. Сьогодні стаття «Рекорди, які належать супутникам планет» розповість нашим читачам про рекорди, які належать дещо більшим астрономічним об'єктам - супутникам планет Сонячної системи.



13. Шевчук ОРекордиякі належать супутникам планет (Космічні рекорди) / ОШевчук. // Колосок 2020.  11.  С26 – 33.


Про найбільший у світі острівГренландію, яка розташована у полярних широтах між євразійським та північноамериканськими континентами, допитливим читачам розповість стаття Олега Горового «Найбільша у світі льодова країна».



14. Горовий ОНайбільша у світі льодова країна (Мандрівка ЄвропоюГренландія) / ОГоровий. // Колосок 2020.  11.  С34 – 39.


Людство не раз намагалося спрогнозувати свій розвиток у майбутньому, висуваючи наукові гіпотези та релігійні передбачення, вигадуючи цілі світи в книгах та фільмах. Саме для тих читачів, які хочуть хоч трішки зазирнути в майбутнє є стаття Альбіни Шевчук «Професії майбутнього».



15.  Шевчук А. Професії майбутнього (Частина першакомпетентності ХХІ століття) / АШевчук. // Колосок 2020.  11.  С40 – 45.


Дізнатися більше цікавих фактів про столиці світу нашим читачам допоможе невеличка вікторина «Столиці країн світу».



16.  Столиці країн світу (Вікторина). // Колосок 2020.  11.  С46 – 47.


З допомогою наступної статті «Мовні барви» наші читачі зможуть прочитати вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну, як сонце, любіть…» українською та англійськими мовами.



17. Мовні барви (Вірш Володимира Сосюри «Любіть Українуяк сонцелюбіть…» українською та англійськими мовами). // Колосок 2020.  11.  С48 – 49.


Сьогодні ми запрошуємо вас до казкової країни Флористики, де панує богиня Флора. Які красиві, оригінальні віничкиобереги можна зробити з природних матеріалів: соломки, сухих квітів, круп, насіння, моху тощо.

Стаття «Обереги нашого дому» допоможе юним умільцям впоратися з цим завданням. Адже вироби з природних матеріалів можуть стати окрасою вашої оселі чи класної кімнати. Також вони можуть стати прекрасним подарунком для ваших рідних та друзів.



18. Обереги нашого дому (HAND – MADE). // Яблунька. – 2020. - 5. – С4 – 5.


Любі читачі! А чи знаєте ви, що ваша долонька може підказати, скільки корисних продуктів потрібно зїдати щодня? Саме ваша долонька допоможе вам визначити розмір ваших порцій їжі протягом дня. Стаття «Підкаже долонька» навчить вас цій не хитрій науці.



19. Підкаже долонька (Денна порція їжіПідказки). Яблунька 2020. - 5.  С10 – 11.


Стаття «Чи ходять до школи слони?...» розповість нашим юним природознавцям про цих незвичних та кумедних мешканців нашої планети.



20. Чи ходять до школи слони? (Цікаве природознавство). // Яблунька 2020. - 5.  С16 – 18.


Також наступні дві останні статті «Лінивий велетень» та «Лінивець» розкажуть про Мегатерія, який жив 600 000 років тому та звичайного лінивця, який живе в наші часи.



21. Лінивий велетень (Мегатерійякий жив 600 000 років тому). // Яблунька 2020. - 5.  С18 – 19.

22. Лінивець. // Яблунька 2020. - 5.  С19.

Сподіваємось наші підбірки стануть Вам у нагоді, гарного перегляду!


Немає коментарів:

Дописати коментар